Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var amfim bozuk mu anlayamıyorum

Arkadaşlar elimde şu anda boss mini katana 7w amfi var bareli am ve dm basarken birde bareli si basarken veya bi kaç akorda daha aşağı tellere indikçe bi cızırtı geliyor amfiden amfinin middle treble mı bozuk acaba garantisi var ankara pan müzikten götürsem kaç güne yaparlar acaba bi yardım edebilir misiniz lütfenn !!!

Sorun amfiyle alakalı olmayabilir.
- Gitari amfiye takmadan akustik olarak deneyin, sorununuz fret buzz benzeri birşey olabilir.
Penanızla tele vururken çok abanıyorsunuz bu arada.
- Amfiden biraz uzaklaşıp çalmayı deneyin veya gitarı farklı yöne çevirin.
- Gitarın köprüsünde ya da üst eşiğin olduğu yerde hareket eden, sabit olmayan ve ses çıkarabilecek bir parça var mı buna bakın. Akustik şekilde çaldığınızda bu bölgelerden ses-cızırtı geliyorsa sorun gitarda olabilir.
- Gitarınız tremolo köprülü ise yaylar feedback yapabilir. Bunu çözmenin de çeşitli yöntemleri var.
- Manyetikler tellere çok yakın olmamalı, çok yüksek olmamalılar.
- Amfinin ses seviyesini artırıp denediginizde o cızırtı da artiyor mu ?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorun amfiyle alakalı olmayabilir.
- Gitari amfiye takmadan akustik olarak deneyin, sorununuz fret buzz benzeri birşey olabilir.
Penanızla tele vururken çok abanıyorsunuz bu arada.
- Amfiden biraz uzaklaşıp çalmayı deneyin veya gitarı farklı yöne çevirin.
- Gitarın köprüsünde ya da üst eşiğin olduğu yerde hareket eden, sabit olmayan ve ses çıkarabilecek bir parça var mı buna bakın. Akustik şekilde çaldığınızda bu bölgelerden ses-cızırtı geliyorsa sorun gitarda olabilir.
- Gitarınız tremolo köprülü ise yaylar feedback yapabilir. Bunu çözmenin de çeşitli yöntemleri var.
- Manyetikler tellere çok yakın olmamalı, çok yüksek olmamalılar.
- Amfinin ses seviyesini artırıp denediginizde o cızırtı da artiyor mu ?
Abi ayrı iki gitar ve bağlamaylada denedim amfiyi hep aynı notalarda aynı ses çıkıyor

Geri