SES KARTI SEÇİMİ KONUSUNDA YARDIM

Merhabalar arkadaşlar herkese iyi forumlar :)
Kendi home stüdyomda kullanmış olduğum audient id4 ses kartımı kaliteyi yükseltmek adına değiştirmek istiyorum.
Ses kartında fazla giriş sayısına para vermek istiyorum.
Bir kayıt mikrofonu (tlm102) ses monitörlerimi ve kulaklığımı takıyorum.
Başka giriş sayısına ihtiyacım yok.
Sizce kaliteyi yükseltmek adına hangi ses kartını tercih etmeliyim ?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
2500 3000 tl arası bir bütçe ayırdım mikrofon preampı nasıl kullanıyor ne iş görüyor bilgim kısıtlı yardımcı olursanız cok sevinirim

Audient'lerin mic-pre'leri esasında fena değil. Ancak konvertörleri ( özellikle iD4 ve iD14'ün) yeterince kifayetli değil. Yani iD4'e harici bir mic-pre bağlasanız bile sizin sorununuz çözülmez. Eğer hissedilir bir fark yaratmak ve elinizdeki mikrofonun hakkını vermek istiyorsanız , ben sizin yerinizde olsam bütçemi bir miktar daha arttırarak RME Babyface Pro'yu tercih ederdim. Bu şekilde üst segmente terfi etmiş olurdum.

Elinizdeki ekipmanlar (1 vokal + 1 enstrumanlı ) ev stüdyosunda iyi bir kayıt alabilmek için oldukça iyi ve yeterli.
İlla değişim önerisi istiyorsanız, yukarıda size önerilen Rme Pro üst sınıf bir cihazdır. Alınabilmesi durumunda en makul tavsiye o olur.
Fakat daha fazla giriş çıkış ihtiyacınız yok ise şahsi fikrim, F/P olarak iD4 en makul cihaz.
Kaldı ki iD4 ile Rme Pro arasında konumlandırabileceğim ve iD4'ü değiştirmenizi gerektirecek kalitede bir ürün yok. 🤐

Geri