Reaper da kayıt alırken parazit sorunu lütfen yardım

Öncelikle selamlar çok canımı sıkan bir konu var yardımcı olursanız çok sevinirim.

Windows i5 işlemci laptop da behringer umc 202 HD ses kartı ile reaper programında kayıt yaparken aldığım bir cızırtı var. Bu cızırtı çok eski plaklarda duyulan cızırtı gibi. Topraklama ile ilgisi yok her yolu denedim, buffersize ayarlarıyla ilgisi onunda her yolunu denedim. Yardımcı olabilecek varsa çok çok sevinirim.

Başka gitar kablosu veya ses kartrını usb ile besliyorsanız laptop fişteyken veya ses kartını direkt güce bağlayıp deneyin eğer denemediyseniz.

Bunun dışında manyetikler single ise gürültü bir miktar her türlü olacaktır.

Öncelikle selamlar çok canımı sıkan bir konu var yardımcı olursanız çok sevinirim.

Windows i5 işlemci laptop da behringer umc 202 HD ses kartı ile reaper programında kayıt yaparken aldığım bir cızırtı var. Bu cızırtı çok eski plaklarda duyulan cızırtı gibi. Topraklama ile ilgisi yok her yolu denedim, buffersize ayarlarıyla ilgisi onunda her yolunu denedim. Yardımcı olabilecek varsa çok çok sevinirim.

merhaba ;

3 ihtimal olabilir.

1. topraklama sorunu ; her evde oluyor özellikle kanalın gain yükleniyorsanız o sizi rahatsız edecek seviyelere gelebilir. daha düşük gainde kayıt almayı deneyin bundan kaynaklı ise o sorun kalkabilir. Topraklama olayı dinlerken çıkmaya bilir fakat kayıt esnasında çok düşük frekanlar bile algılandığı için kayıt sonrası dinlemede duyabirsiniz. kayda bir grafik eq ekleyip frekanslar arasında geçiş yaparak hangi frekansın o sesi tetiklediğini bulabilirsiniz.
2. ses kartı kaynaklı ; yazılım güncellemesinden yapabilir. (tecrübe ile sabit) komple sürücüyü silip en güncel yazılımını yükleyip deneyin.
3. kablo ; ses kartı giden ve ses kartından pc ye giden kabloları kontrol edebilirsiniz .

Geri