Elektro gitara başlamak

Arkadaşlar merhabalar.Elektro gitara başlamak istiyorum ancak hiç deneyimim yok.Çevremde müzik ile uğraşan kimse de olmadığından sıfır tercih etmek istiyorum...Yaklaşık 1000 tl bütçem var.Başlangıç - orta seviye bi gitar arıyorum.Müzik zevkime gelirsek daha çok Pop Punk ve Alternatif Rock dinliyorum.(Mcr,Green Day, Blink 182 vs.) Yani daha çok 90 lar ve 00 ler diyebilirim...Bu tür müzikleri çalabilmek için hangi gitarı seçmeliyim?

Bu tarz işler için bir strat güzel gider. Düşük bütçeli kaliteli gitar denince akla sx gelir. Sx in stratları gayet başarılı. Ash bi strat bakın bence. Bana kalsa ikinci el bi squier hss strat alın. Baktırmak için de müzik mağazasında buluşmayı teklif edip oradaki çalışanlardan bakmasını rica edin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu tarz işler için bir strat güzel gider. Düşük bütçeli kaliteli gitar denince akla sx gelir. Sx in stratları gayet başarılı. Ash bi strat bakın bence. Bana kalsa ikinci el bi squier hss strat alın. Baktırmak için de müzik mağazasında buluşmayı teklif edip oradaki çalışanlardan bakmasını rica edin.
Bilmiyorum kafam çok karışık...Yaşadığım yer dolayısıyla bu imkanlardan oldukça uzağım sadece internetten sipariş verebilme durumundayım.Bütçemi 100-200 tl daha arttırabilirim.Birkaç modele baktım fakat pek anlamadığım için detaylı olarak inceleyemedim...

Seni mutsuz etmesini istemem ama elle tutulur seni bir kaç sene götürebilecek tonlarda sıkıntı yaşatmayacak başlangıç seviye elektro gitarlar 2000-3000 tl dolaylarında.Sana tavsiyem 2. el al ama mutlaka anlayan biriyle al vuruk kırık olmasın iç lehimlerine kadar bak.

Geri