Sapım degişmiş mi yardımcı olabilirmisiniz

2.el almış olduğum bir 1968 1969 telecaster var ama sapta 3 jul 66b yazmakta bi kaç kişiye sorduğumda bazen önceden ürettiklerini 1 2 yıl sonrada gitarlarda kullandıklarını söylediler kafama takılan soru sapın degiştirildiği mi yoksa fabrika çıkışlı 66 olma olasılığı varmıdır herkese çok teşekkürler
20200128_174341.jpg

Son düzenleme:
Sapın değişip değişmediği ile ilgili kesin bilgi değil ama bahsettiğiniz duruma eski tele ve stratlarda çok sık rastlanır. Bu tip gitarlar yapıırken sap ve gövde iki ayrı stoktan alınarak birleştirilirdi. Tahminen şu an da Fender fabrikasındaki seri üretim gitarlar için aynıdır ama eskiden gövdeye ve sapa ayrı ayrı tarih damgası vurulduğu için eski gitarlarda bunu görmek daha kolay.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sapın değişip değişmediği ile ilgili kesin bilgi değil ama bahsettiğiniz duruma eski tele ve stratlarda çok sık rastlanır. Bu tip gitarlar yapıırken sap ve gövde iki ayrı stoktan alınarak birleştirilirdi. Tahminen şu an da Fender fabrikasındaki seri üretim gitarlar için aynıdır ama eskiden gövdeye ve sapa ayrı ayrı tarih damgası vurulduğu için eski gitarlarda bunu görmek daha kolay.
Teşekkürler benim kafaama takilan bu sürenin 2 3 yıl fark etmesi rastlanan bi durum mudur

Merhaba, detaylı foto koyarsanız daha iyi olur. Özellikle decalin fotosunu atabilirseniz.. 60'larda Fender sürekli decallarında minimal de olsa değişiklikler yapıyordu.

Decal 68-75 telecaster logosu. Ayrıca gitarınızın köprü eşikleriniz 'threaded saddle' olarak geçen cins gibi gözüküyor. Bu tip eşikler bildiğim kadarıyla 68 ortalarından sonra kullanılmadı (reissue vb. modeller hariç). Dolayısıyla sap ve gövde arası azami 2 yıl var gibi, bu da o dönem için normal. Hem zaten sap değişmelerinde genelde sap gövdeden daha yeni olur.

Decal 68-75 telecaster logosu. Ayrıca gitarınızın köprü eşikleriniz 'threaded saddle' olarak geçen cins gibi gözüküyor. Bu tip eşikler bildiğim kadarıyla 68 ortalarından sonra kullanılmadı (reissue vb. modeller hariç). Dolayısıyla sap ve gövde arası azami 2 yıl var gibi, bu da o dönem için normal. Hem zaten sap değişmelerinde genelde sap gövdeden daha yeni olur.
Çok teşekkürler saddleların degismemis olduğunu söylediler

Nut değişmiş, switch tip top hat yerine barrel tipi, pickguard fotodan yargılarsak orjinal olmayabilir, boyası kesinlikle orjinal değil; ama uğraşmaya gerek yok sonuçta forum işlerinden çok anlamıyormuşsunuz..
Cidden merak ediyorum (sadece fender değil) vintage gitar alırken hiç mi araştırma yapmaz insan..

Son düzenleme:
Geri