2. Elde nelere dikkat edilmeli?

Merhabalar. Yarın 2. El les paul kasa bir gitar alacağım. Sıfır fiyatının yarısından daha ucuz, bir teli yok ve birkaç kozmetik sorunu var. Fazla elektro gitar bilgim yok, cep amfisiyle denemeye gitsem manyetikleri vesaire nelere dikkat etmeliyim?

Les Paul kasa tamam da gitar ne? Marka, model, yıl ... 4 kapılı araba alacam demek gibi olmuş. Ona göre tavsiye veren olur belki.

Ben ŞAHSEN kendi bakış açımdan, teli olmayan gitarı almam. Konunun gitarla ilgisi yok. Satışa koyduğu gitara bir tel takmayan adamla işim olmaz. Sap ve tellerin karşılıklı gerilimi gitarın iyi kondisyonda olması ile ilgili bir şey. Ha dün kopmuştur tel tamam sıkıntı yok ama .... gidip gözünle gör.

İnternette yazan bakman gereken yerler dışında truss rodu da sağa sola çeyrek tur çevir. Aldığım bir gitarın truss rod ayar yeri yalama çıkmıştı bir sonraki ayar yapacağım zaman.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Les Paul kasa tamam da gitar ne? Marka, model, yıl ... 4 kapılı araba alacam demek gibi olmuş. Ona göre tavsiye veren olur belki.

Ben ŞAHSEN kendi bakış açımdan, teli olmayan gitarı almam. Konunun gitarla ilgisi yok. Satışa koyduğu gitara bir tel takmayan adamla işim olmaz. Sap ve tellerin karşılıklı gerilimi gitarın iyi kondisyonda olması ile ilgili bir şey. Ha dün kopmuştur tel tamam sıkıntı yok ama .... gidip gözünle gör.
Stagg l500 dü gitar. Birçok bakıma ihtiyacı vardı fretler vesaire. Almaktan vazgectim zaten teşekkür ederim.

Geri