Kullanırken en çok haz aldığınız pedal nedir? (wah dışında)

Hocam bir yanlışlık olmasın :D. Şaka maka sitede yazıyor aslında. Bu bit olayında çok da bilgili değilim hocam, kusuruma bakmayın. Çin malı Amerikan malı Boss'dan daha iyiyse bu markaya yönelmeye devam :). İnanamadım bir an. Bendeki pedal bu, Ammoon'un 3 tane loop pedalı var.

Çin malı ucuz pedalların çoğu iyi marka pedalların klonları zaten. Bunu bilmiyorum ama çoğu looper tc ditto serisinin klonu. O yüzden performansı da yakın oluyor.

Abi 480p video ile 1080p video gibi düşün. Kayıt süresini uzun tutmak ve içine presetler de atabilmek için az yer kapladığından 16 bit kullanıyor cd gibi. Çıkan ses kalitesi farkını evde çalan birinin kolay kolay fark ediceğini sanmam, zaten looper kullanan adam evde yalnızlıktan kullanıyordur :) 2-3 yıldır RC-3 kullanıyorum kalite açısından dikkatimi çeken hiçbir şey olmadı.

Ben de o pedalı uzun süre kullandım bariz anlıyordum ya. Hele ki yoğun efektlerde ton iyice çamur oluyordu. Şuan tc ditto kullanıyorum ve arada dağlar kadar fark var. Eğer denemediysen tavsiye ederim bence sen de farkı kesinlikle anlarsın.

Sanırım overdublar (yani ilk kaydın üzerine eklenen tekrarlar) arttıkça kalite farkı belirginleşmeye başlıyor, ben şu an RC-20XL kullanıyorum, Stereo Ditto ve RC-3 de kullandım daha önce, bir ya da bir kaç overdub yapıldığında ses kalitesinde belirgin bi fark olmuyor bence.

Kullandığım ilk ve tek looper olan RC-1 :) Loop olayını çok seviyorum ve gitar çaldığım vaktin çoğu bu pedalla geçiyor. Çok harika çaldığım söylenemez ama doğaçlamada epey geliştirdim kendimi bu pedal sayesinde.

Keşke olsa dediğim özellik: loop seviyesini bir expression pedal ile ayarlayabilme (fade out efekti vermek için geçişlerde). Onun haricinde tek tuşla loopu durdurmak için FS-6 kullanıyorum, gelmiş geçmiş en dandik pedal muhtemelen (güç girişi yok, pille çalıştırırsanız ışığı hiç sönmediği için pili bitiriyor). Onu da ayrı bir pedala ihtiyaç duymadan yapabilmek güzel olurdu.

Kullandığım ilk ve tek looper olan RC-1 :) Loop olayını çok seviyorum ve gitar çaldığım vaktin çoğu bu pedalla geçiyor. Çok harika çaldığım söylenemez ama doğaçlamada epey geliştirdim kendimi bu pedal sayesinde.

Keşke olsa dediğim özellik: loop seviyesini bir expression pedal ile ayarlayabilme (fade out efekti vermek için geçişlerde). Onun haricinde tek tuşla loopu durdurmak için FS-6 kullanıyorum, gelmiş geçmiş en dandik pedal muhtemelen (güç girişi yok, pille çalıştırırsanız ışığı hiç sönmediği için pili bitiriyor). Onu da ayrı bir pedala ihtiyaç duymadan yapabilmek güzel olurdu.
Tek kullandığın pedalsa 9volt bir adaptörün jackini kesip pedalin güç bağlantısına + ve -'ye göre lehimleyebilirsin. Adaptör çok düşük miliamperli olmadığı sürece sorun çıkmaz. Ya da stereo bir 6.3 mm dişi Jack ile inputa kablo girdiği zaman on çıktığı zaman off yapacak (mod) da var. Böylelikle pilin boşuna gitmez.İlgilenirsen şemasını gönderebilirim.

Tek kullandığın pedalsa 9volt bir adaptörün jackini kesip pedalin güç bağlantısına + ve -'ye göre lehimleyebilirsin. Adaptör çok düşük miliamperli olmadığı sürece sorun çıkmaz. Ya da stereo bir 6.3 mm dişi Jack ile inputa kablo girdiği zaman on çıktığı zaman off yapacak (mod) da var. Böylelikle pilin boşuna gitmez.İlgilenirsen şemasını gönderebilirim.

Ilk fikir cok mantikliymis aslinda. Bir adet Erkek Kablo Tipi Power Soketi - DC Barrel Jack Male Satın Al | Robotistan.com ve bir adet 9 V Pil Başlığı Satın Al | Robotistan.com ile rahatlikla yapilabilir gibi. Surada haziri var aslinda 9 V Pil Barrel Dönüştürücü Kablo - 9 V to DC Barrel Adapter Satın Al | Robotistan.com ama sanirim +/- kutuplarini degistirmem gerekecek cunku guc kaynaginin merkezi negatif, bu urunun merkez pozitifmis. Deneyeyim ben bunu.

Geri