''Setup'ımda olmazsa olmaz'' dediğiniz pedallar (tür olarak) hangileri?

İyi forumlar arkadaşlar, forum üyelerinin düşünlerini ve tercihlerini merak ettiğimden soruyorum yoksa herhangi bir ekipman alma/değiştirme düşüncem yok ancak ilginç deneyimleri ve güzek önerileri olanlar da paylaşırsa bilmeyen arkadaşların da fikir alabileceği bir konu olur :)

1) Yukarıda da yazdığım gibi ''Benim için olmazsa olmazdır'' dediğiniz pedallar hangileri?

2) ''Bu pedala ihtiyacım yoktu, neden aldım ki?'' dediğiniz pedallarınız varsa hangileri?

1) Delay ve Tremolo/Phaser
2) Kesinlikle Flanger 😀 Digitech Turbo Flange almıştım zamanında ancak kullandığım hiç bir setupta yer edinmedi hatta pedalı denemedim bile denebilir, öylece bir kenarda durdu aylarca sonra da sattım🙂

1- Analog delay ve vibrato olmazsa olmaz benim için. Hatta analog delayı kapattığım bile nadirdir.

2- Whammy 4; o kadar tuş, o kadar kapladığı yer viyu viyu yapmak için mi yani. Alıp denedim ve yarı fiyatına sattım.

1) Wah pedallarına hayranım. Bana bütün pedallar arasında her zaman farklı bir yeri varmış gibi geliyor.
2) Compressor pedallarla yıllardır anlaşmaya çalışıyorum. Bir türlü aram iyi olmadı. Belki de ben kullanmayı beceremiyorum.

1- Analog delay ve vibrato olmazsa olmaz benim için. Hatta analog delayı kapattığım bile nadirdir.

2- Whammy 4; o kadar tuş, o kadar kapladığı yer viyu viyu yapmak için mi yani. Alıp denedim ve yarı fiyatına sattım.
Whammy'i ne kadar istesem de sadece çok yer kaplama sebebinden almamıştım ve yerine Boss PS-6 almıştım, hem daha kullanışlı hem de 1/4 boyutunda :)

Delay ve drive pedalı olmazsa olmazdır benim için.Hatta çoğu zaman 2 drive pedalı olmazsa olmazdır.

Eskiden olmazsa olmaz diye düşündüğüm compresor,chorus ve wah pedallarını ise artık elzem olarak görmüyorum.Phase,tremolo ve vibe pedallarını ise çok kısa bir dönem setup'a sokmuştum.Belki phase bunların arasından sıyrılıp tekrar setup'a girebilir.

Flanger,octave,whammy hayatım boyunca hiç kullanmadığım pedallar

10+ yıldır değişmeyen tek pedal delay benim için, sürekli de açıktır.
Drive pedalı amfiye göre değişkenlik gösterir o yüzden tube screamer ya da başka spesifik tipte birşey diyemesem de genel olarak boost için bir tane drive ve de fuzz pedalı 2 ve 3. sırayı alır benim için.

Geri