Kelepir İlanlar

forum standardı haline gelen bir sidik yarışı ile karşı karşıyayız yine 😃
herkes biliyor, insanların anlatmak istediği 100w ev için fazla, 20w da fazla.
bu kadar sesi nasıl açacaksınız?
kullanılamaz mı, kullanılır. varsa neden olmasın? hele komşular şikayet etmezse süper olur.
ama 20w bir amfiyi bile tam anlamı ile kullanmak çok zor iken yüksek vatajlı amfileri performanslı kullanmanın zor olduğu ortada.

Bence herkes bilmiyor, söyleye söyleye bi hal olduk ama nato kafa nato mermer. İmkansız ayrı , performanslı kullanım ayrı, alınan zevk göreceli, optimalite ayrı. Ev volume seviyelerinde bile 1x12 2x12 4x12 nin tepkileri farklı, tercih değişim sebebi. Kemper Power’ı mesa kabine girdiğinizde bile olay farklı.

Analoji yapmak istemiyorum, tutarlı gelmiyor tam ama yine de yapayım;

5.0 V8 atmosferik araba aldınız, turbo gecikmesi yok, tereyağı gibi devirleniyor araba. Abi bunu İstanbul trafiğinde kullanamazsın, Nurnburgring olacak anca deniyor gelip de.

Keyif meselesi bu kısımda başlıyor işte. İmkansız mı bu arabayı İstanbul’da kullanmak? Yoo hayır, 30 litre yakıt ortalaması ile binersiniz, optimal mi, buyrun o kısmını tartışalım.

O sesi nasıl açacaksın’lık bir durum yok, zorul zorul kökleyip pratik yapmıyoruz sonuçta, buna gerek var mı o da tartışılır. İzole odadan amfi mikrofonlayıp monitörlerden dinliyorsanız evde de loadbox olayı var, yine ses düştü, gümbür gümbür amfimizin yanında duramadık.

kullanılamaz mı, kullanılır. varsa neden olmasın? hele komşular şikayet etmezse süper olur.
ama 20w bir amfiyi bile tam anlamı ile kullanmak çok zor iken yüksek vatajlı amfileri performanslı kullanmanın zor olduğu ortada.
O zaman bırakalım hicbirsey almayalım. Kulaklık anfisi ile devam edelim. 5 watt bile fazla eve.
Mesayi 5 watt moduna alınca bile sesi yüksek açamıyoruz

Hayır; bence sidik yarışı meselesi olmadı bu seferki. Gerçekten ben de karşılık atışma haline dönen başlıklardan sıkıldım, ama burada ak ile kara birbirine KARIŞMAMALI.
Süreci bir hatırlayalım:
  1. "Kelepir ilan" başlığına bir link bırakıldı. Bırakan kişi neden bahsettiğini biliyor, tüketici olarak deneyimi olduğunu forumda herkes biliyor. Ben ayrıca teknik açıdan da donanımlı olduğunu bilmiyordum. Okuyunca öğrendim. Gerçi çok şaşırmadım; genellikle mühendislik kökenli gitar tutkunları işin teknolojik kısımları ile ilgilenmeye eğilimli oluyorlar.
  2. Bu mesaja yanıt geldi: Onu evde çalamazsınız. ?? İyi de, bunun konuyla ne alakası var? Herhalde mesaj şu: "Sizin kelepir sandığınız amfi aslında evde çalınamaz, o yüzden kelepir değil". Haydaa... Kelepirse kelepirdir.
  3. Sonra konuyla ilgili açıklama geldi. Özeti: "Ben neden bahsettiğimi biliyorum" idi. Biliyor da zaten.
  4. Buna verilen yanıt, ne yazık ki "Sen benim kim olduğumu biliyor musun ?" tadında oldu. YANLIŞ. Hem de bir sürü şekilde yanlış. Bu olmamalıydı. Kendi tecrübesi ile, ne kast ettiğini (volümle çalmak...) açıklamalıydı. Ama açıklasa bile, aslında konuyu neden bu şekilde yorumlamayı tercih ettiğini netleştiremiyor. Neden mesele "BEN bilirim, siz muhtemelen bilmiyorsunuz" varsayımına dayalı olarak ele alındı ? Hata orada başladı.
Gerisi çorap söküğü...

Son düzenleme:
Hayır; bence sidik yarışı meselesi olmadı bu seferki. Gerçekten ben de karşılık atışma haline dönen başlıklardan sıkıldım, ama burada ak ile kara birbirine KARIŞMAMALI.
Süreci bir hatırlayalım:
  1. "Kelepir ilan" başlığına bir link bırakıldı. Bırakan kişi neden bahsettiğini biliyor, tüketici olarak deneyimi olduğunu forumda herkes biliyor. Ben ayrıca teknik açıdan da donanımlı olduğunu bilmiyordum. Okuyunca öğrendim. Gerçi çok şaşırmadım; genellikle mühendislik kökenli gitar tutkunları işin teknolojik kısımları ile ilgilenmeye eğilimli oluyorlar.
  2. Bu mesaja yanıt geldi: Onu evde çalamazsınız. ?? İyi de, bunun konuyla ne alakası var? Herhalde mesaj şu: "Sizin kelepir sandığınız amfi aslında evde çalınamaz, o yüzden kelepir değil". Haydaa... Kelepirse kelepirdir.
  3. Sonra konuyla ilgili açıklama geldi. Özeti: "Ben neden bahsettiğimi biliyorum" idi. Biliyor da zaten.
  4. Buna verilen yanıt, ne yazık ki "Sen benim kim olduğumu biliyor musun ?" tadında oldu. YANLIŞ. Hem de bir sürü şekilde yanlış. Bu olmamalıydı. Kendi tecrübesi ile, ne kast ettiğini (volümle çalmak...) açıklamalıydı. Ama açıklasa bile, aslında konuyu neden bu şekilde yorumlamayı tercih ettiğini netleştiremiyor. Neden mesele "BEN bilirim, siz muhtemelen bilmiyorsunuz" varsayımına dayalı olarak ele alındı ? Hata orada başladı.
Gerisi çorap söküğü...
Işte sorun da burada.
Ben sadece şunu ekliyorum " Bildiğim tek şey hiçbir şey bilmediğimdir"
Diğer türlü ne bilim, ne teknoloji ne de insanlık gelişir

Arkadaş Almanya'da yaşıyormuş, dikkatli olalım bence. Almanya'da yaşadığı için otomatik olarak haklı oluyor.
Almanyada yaşamıyorken bir çocukluk arkadaşım almanci bir Türkle Kız la evlendi... Eleman sürekli başladı; su dondurma en iyisidir. Eşim bir sürü İtalyan dondurmacisinda yalamış," falan, sürekli eşi herşeyin bilir kişisi. Dedimki- vay **** **** , eşin Almanya'da diye gurmemi oldu olm... Tabiki kims Almanyada diye bişi olmadı. Imkanlar daha müsait, herkesin stüdyosu var, kiyas yapacak malzeme ve ortam daha çok. Vesairr vesaire

Yazdim ve tlfn numarami verdim, isterse bugun deneyerek elden alışveriş yapabileceğimizi söyledim. Fakat bugün yoğun oldugunu yarin müsait oldugunu söyledi ilan sahibi...

Size de bu şekilde cvp verdiyse lütfen elden almak haricinde işlem yapmaktan kaçının derim, özellikle ayırtmak vs için kapora kaptırmayın.

Olur da yarin elden deneyip, alırsam amfiyi gelişmeyi buraya not ederim ama muhtemelen yarın da müsait olmayacaktır ilan sahibi.
Yayından kalkmış. Kısmet oldu mu almak?

Evet arkadaşlar antalyada olan gidip alsın büyük bir ihtimalle dolandırıcı ama belki denk gelir ben yazdım elden vermıyor ibana gönder diyor param güvende yapmıyor elden alalım diyorum işim var diyor 😁 uygun satma amacı bugun kart ödemesi varmış ama çokta yoğunmuş 😁

blackstar ht40 blue black İlan No: 1081178267
Blackstar ht40 blue black - Gitar Amfisi ve Diğer Enstrüman Yan Ekipmanları sahibinden.com'da - 1081178267
Fiyat doğru mu dedim ? Evet yazdı.
Param güvende ile ilan açar mısınız yazdım,”hayır bu ilanda olmaz” yazdı.Sonra “kargoya verirken eft geçersiniz” yazdı.20.000 liralık amfiyi 4000 liraya görünce ister istemez insan sorguluyor.Yarım saat içinde ilandan kalktı zaten

Yazdim ve tlfn numarami verdim, isterse bugun deneyerek elden alışveriş yapabileceğimizi söyledim. Fakat bugün yoğun oldugunu yarin müsait oldugunu söyledi ilan sahibi...

Size de bu şekilde cvp verdiyse lütfen elden almak haricinde işlem yapmaktan kaçının derim, özellikle ayırtmak vs için kapora kaptırmayın.

Olur da yarin elden deneyip, alırsam amfiyi gelişmeyi buraya not ederim ama muhtemelen yarın da müsait olmayacaktır ilan sahibi.
Yarım saati görmeden ilandan kalktı zaten

@LuciferioN sen ilgili bir arkadaşa benziyorsun :))
Kabaligimi mazur gör, barışalım. Ben de affedildigim için ( aslinda trendeyim ve sıkılıyorum) sana nacizane bir amfi ve kabin tavsiyesinde bulunayim.
Burda bir adam amfi yapmış zamanında. Henrich diye bir eleman. Amfinin markasi Ear Force. Iki modeli var sadece "ear force one" ve "ear force two"... Birisi bir kanal öbürü iki kanal. Bunlar metal amfisi ama metal metal fisi değil, çok agresif değiller. Ear force two çaldım. Gördüğüm en iyi amfi, yanina başka amfi koyamıyorum. Bi açıp baktim bunda ne var diye, kt77 vardı. Eleman yapmiyor artik. Ikinci elde ilan çıktığı zaman 2500€ civarina çıkıyor. Satıliyor iki üç günde. Diezel'ciysen bu amfi de fena... ENGL sevmem ben, çok sivri bir sesi var. Engl'deki adamlara sataştim birkaç sene evvel... "Amfiniz kötü" dedim, adamlar bozuldu.
Kabin hususunda da, kimseye caktirmadan şu kabini ara bul al. Kimseyi uyandirma ama. Marshall MF400A. 250-400€ civarinda bişi. Dersinki " allah senden razi olsun, mevzu buymuş""
5-6 ay önce 650€ Mesa Rectifier sattım. Bizim gruptaki elemanlar delirdi " çıldırdınmi! " diye bana yüklediler.
triaxisim vardi geçen ay sattım. Bence bulup bulabileceğiniz en güzel preamp; eger henüz çalmadiysan. Misal Kemper almayi planlayan birisi, triaxis ile power amp simülasyon ve IR olan bir pedal alsa ( misal Nux) çok çok daha iyi bir amfi sesine sahip olur.

Çok emin nasıl yargıda bulunabiliyorsunuz ki?

Aile apartmanında oturuyorum.
Ses yalıtımım yok.

Evde gitar çalma ses seviyem = yüksek televizyon sesi.

Çatır çatır da çalınıyor bu amfi. Nerden biliyorum, bi kopyası da bende var çünkü.

“Lambalı amfiden düzgün ton almak için ses açmalısın.”
- YANLIŞ

“Lambalı amfiler kökleyince süper olur.”
- YANLIŞ

“Lambalı amfin varsa kesin attenuator almalısın.”
- YANLIŞ

“Evde çalacaksan 1 watt amfilere bak bence.”
- YANLIŞ

vs.

158874 eklentisini görüntüle158873 eklentisini görüntüle
bütün drive preamp den geliyorsa tabi ki düşük volumelerde de güzel duyulur. Denilenler çoğu vintage stil amfi için her zaman doğru.

Geri