Gitar Kıyaslama

Hocam niçin agresifsiniz. O kadar farklı gitarlar arasında insanlar nasıl yardımdı olsun? He şunu sorsaniz tamam: sizin zevkinize göre bunlardan hangisi en iyisi? Siz olsanız bu gitarlardan hangisi seçerdiniz? Sizde en kötüsu hangisi? Bu gitarlardan biri ile ilgili kötü yorumu olan vs var mı diye sorsan tamam cevap verilir. Ama "ben hangisini alayım" diyince cevap vermek cok zor olur.

Bir yardımı dokunacaksa şunu söyleyeyim:

1. Sterling majesty (bence) koşarak kaçman gereken bir gitar. Asla düşünme
2. V kasa, explorer kasa gitarlar (bence) hakimiyeti zor genel kullanıcı kitlesine pek uymayan gitarlar. Onları da geçiyorum
3. Yedi telli gitar istiyorsan al, drop falan çaliyorsan.
4. Geriye kalan ibanez iyi, ben olsam onu secerdim.

Saygılar
2. V kasa gitarlar genel olarak rahattirlar. Eline alip denemediginiz bir aletse bence diyerek isin icinden siyrilmaya calismamali. Deneyin, sonra deneyimlerinizi yansitin. Onyargilarinizi degil.

2. V kasa gitarlar genel olarak rahattirlar. Eline alip denemediginiz bir aletse bence diyerek isin icinden siyrilmaya calismamali. Deneyin, sonra deneyimlerinizi yansitin. Onyargilarinizi degil.
V gitarlar her zaman ilgimi çekmiştir. Fakat neredeyse herkes rahat değil, oturarak çalınmaz falan diyor. Ton açısından mükemmel gitarlar olduklarını düşünüyorum.

V gitarlar her zaman ilgimi çekmiştir. Fakat neredeyse herkes rahat değil, oturarak çalınmaz falan diyor. Ton açısından mükemmel gitarlar olduklarını düşünüyorum.
Selam, 12.000 verdiginiz gitar sadace bu fiyatla gelmeyecek. Sansliysan %18 daha gumruk odeyeceksin. Artik tum muzik aletlerinin ithalatinda %20 otv ve ayrica %30 ek gumruk vergisi var. Gecenlerde bi tanidigim %84 oranda vergi odedi.
1 anapara
1.18 gumruklu meblag
1.416 gumruk ve otv ekli (1.18x1.2)
1.8408 gumruk otv ek gumruk dahil katsayi

Memurun insiyatifine veya bilsigine kalmis durumda. Bu riske girme. 10.000 odedigin bi alet sana 18.400e gelebilir.

10.000 verince ikinci elde super gitarlar bulursun. Gitar iyi mi degil mi anlamiyorsan da beraber bi luthiere gidersiniz. Eger sorun veya masraf cikabilecek durum varsa alici ve satici yan yanayken ikinizin yuzune karsi soyler. Bunun sonrasinda da o gitari alip almamak sana kalir. Hem deneme sansin da olur hem de bi uzman gorusu alirsin.

Selam, 12.000 verdiginiz gitar sadace bu fiyatla gelmeyecek. Sansliysan %18 daha gumruk odeyeceksin. Artik tum muzik aletlerinin ithalatinda %20 otv ve ayrica %30 ek gumruk vergisi var. Gecenlerde bi tanidigim %84 oranda vergi odedi.
1 anapara
1.18 gumruklu meblag

Memurun insiyatifine veya bilsigine kalmis durumda. Bu riske girme. 10.000 odedigin bi alet sana 18.400e gelebilir.

10.000 verince ikinci elde super gitarlar bulursun. Gitar iyi mi degil mi anlamiyorsan da beraber bi luthiere gidersiniz. Eger sorun veya masraf cikabilecek durum varsa alici ve satici yan yanayken ikinizin yuzune karsi soyler. Bunun sonrasinda da o gitari alip almamak sana kalir. Hem deneme sansin da olur hem de bi uzman gorusu alirsin.

Kavgayı ayırmaya çalışan insanların dayak yediği gibi arada ben kalmışım :D

İtiraf ediyorum, hayatımda hiç v kasa gitar çalmadim. Ama gitar çaldığımda %35 sol, %60 sağ dizime koyarım %5i kadar sürede de ayakta çalarım. Belirttiğim her maddeye özellikle "bence" ifadesini ekledim. Şimdi beni çalma süremin %60'ından alıkoyan bir gitarı nasıl tavsiye edeyim? "Bana uymuyor ama v kasaya da iyi diyolla valla" diye tavsiye mi olur :D

Çok genel bir bakışta tavsiye vermek gerektiğinde çalışıma %60 oranında uymayan gitarı öneremem. Dünyanın en güzel tonu bu gitardan çıkiyor, isviçreli bilim adamları ıspatladı diye haber de çıksa onu tavsiye edemem :D

Saygılar

Kavgayı ayırmaya çalışan insanların dayak yediği gibi arada ben kalmışım :D

İtiraf ediyorum, hayatımda hiç v kasa gitar çalmadim. Ama gitar çaldığımda %35 sol, %60 sağ dizime koyarım %5i kadar sürede de ayakta çalarım. Belirttiğim her maddeye özellikle "bence" ifadesini ekledim. Şimdi beni çalma süremin %60'ından alıkoyan bir gitarı nasıl tavsiye edeyim? "Bana uymuyor ama v kasaya da iyi diyolla valla" diye tavsiye mi olur :D

Çok genel bir bakışta tavsiye vermek gerektiğinde çalışıma %60 oranında uymayan gitarı öneremem. Dünyanın en güzel tonu bu gitardan çıkiyor, isviçreli bilim adamları ıspatladı diye haber de çıksa onu tavsiye edemem :D

Saygılar
100 gitarin olduginda 5 tane V kasa alirsin. Tonu kotu olsa da ayakta calimi, neden ayakta calmamisim dedirtir.

İlave vergiler son fiyata uygulanmıyor diye biliyorum, ki uygulansa bile müzikle ilgili herhangi bir ürüne %30 ek vergi gelmedi. Örneğin gitarlarda şu an %15, hoparlör içeren ürünlerde %7 şeklinde açıklandı. Pedal hangi kategoriye giriyor bilmiyorum ama dediğim gibi müzik aleti ve aksesuarlarında %15'i geçen bir vergi yok. Tanıdığınızdan pedalı hangi kategoriye soktuklarını yani GTİP kodunu öğrenme imkanınız var mı?

İlave vergiler son fiyata uygulanmıyor diye biliyorum, ki uygulansa bile müzikle ilgili herhangi bir ürüne %30 ek vergi gelmedi. Örneğin gitarlarda şu an %15, hoparlör içeren ürünlerde %7 şeklinde açıklandı. Pedal hangi kategoriye giriyor bilmiyorum ama dediğim gibi müzik aleti ve aksesuarlarında %15'i geçen bir vergi yok. Tanıdığınızdan pedalı hangi kategoriye soktuklarını yani GTİP kodunu öğrenme imkanınız var mı?
Hangi kategoriye soktuklarini bilmiyor, ama guzel soktuklari icin saskinlik ve sinirle cikmis.

Hocam merhabalar, bana thomandan ürün alındığında oluşan vergilerden bahsetmiştiniz. Eminim siz de biliyorsunuzdur ama farklı oranda ücret çıkma durumları olabilir. Ben bir defasında ptt görevlisinin diğer görevliye "buna kaç lira yazalım" diye sorduğunu hatırliyorum. Bu ne sıklıkla olur bilmiyorum ama o belirli vergi oranlarını uygulama işi insiyatife kalanca farklı tutarlar çıkabiliyor sanırım

Toplu cevap vereyim. Dediğim gibi son fiyata ek vergi bile olsa açıklanan kararnamede ben müzikle ilgili herhangi bir şeyde %30 ifadesi görmedim. Belki de işini bilmeyen birinin yaptığı hatadır. Ben genelde amazon'dan alışveriş yaptığım için ve amazon ise vergiyi peşinen çekip uğraştırmadığı için oradan baktım şimdi bir pedala. Vergi %22 çıktı. Amazon.de olduğu için AB içi alışveriş, bu da %18'e ek vergi gelecek demek. Pedalda da %15 ek vergi geldi diyelim. Olan verginin %15'i alınıp ekleme yapılırsa %20,7 yani yaklaşık %21 çıkıyor. Fazla alınan kısım da damga vergisi, bilmem ne vergisi içindir muhtemelen. Bilemiyorum ama büyük bir hata olmuş gibi. Muhtemelen aynı pedallar amazon.de'den alınsa hiç böyle bir şey yaşanmayacaktı.

1 anapara
1.18 gumruklu meblag

Almanya'ya gittiğimde thomann da elden alacağım zaten.

Son düzenleme:
Su anda esp snakebyte kullaniyorum ve daha oncede jem7 kullanmistim. Snakebyte gibi bir gitari esp olmadiktan sonra ben onermem. Ve biraz daha yapilacak muzik turu belli bir gitardir. Jem7 ile bir cok muzik turunu rahatca calabilirsiniz. Ben jem7 oneririm.

Su anda esp snakebyte kullaniyorum ve daha oncede jem7 kullanmistim. Snakebyte gibi bir gitari esp olmadiktan sonra ben onermem. Ve biraz daha yapilacak muzik turu belli bir gitardir. Jem7 ile bir cok muzik turunu rahatca calabilirsiniz. Ben jem7 oneririm.
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Almayı düşündüğüm gitarların kullanıcılarının yanıt vermesi hem daha verimli hem de daha doğru oluyor. Jem7 ye karar kıldım. Gittiğimde çok fazla beğenmezsem Js ya da RG Prestige modellerinden almayı düşünüyorum. Teşekkürler.

Geri