Fender Special Edition Custom FMT HH Telecaster

Bu gitarı denemiş kimse var mı aramızda?
Maun gövde, modern C set neck, 22 jumbo, 15.75", RP 59/Pearly Gates, coil tap, string thru hardtail, grafit eşik, abalon inlay, matching headstock, binding, carved flamed maple top, belly cut vs yok yok alette.
Crimson Red olanı sarı sitede yaklaşık 1 senedir duruyor, muhtemelen görmüşsünüzdür. Elinden geçen varsa yorumunu almak isterim.

Son düzenleme:
Denedim, sap benim için biraz ince ve radius epey düz. Çift humbucker'lı shredder gitarı alacak olsam alternatif çok, ben tele almazdım. Yine de güzel gitar. Tam bir 'meraklısına' durumu bence.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Denedim, sap benim için biraz ince ve radius epey düz. Çift humbucker'lı shredder gitarı alacak olsam alternatif çok, ben tele almazdım. Yine de güzel gitar. Tam bir 'meraklısına' durumu bence.
Aslında hiç aklımda olmayan bir gitar, özellikleri kağıt üstünde güzel ama Youtube videolarındaki tonların neredeyse hiçbirini beğenmedim. Kafamda uzun zamandır 2. el bi EC-256 alıp APH-2 takmak var. Bu gitar bu haliyle, üstündeki manyetiklerle, radius ve özellikle 25.5 scale yüzünden muhtemelen aynı tadı vermez değil mi? Bazıları Tele postlu LP demiş ama bence LP ile pek alakası yok gibi? Videolarda bana çok cılız geldi.

Ya tabii Youtube videoları ne kadar fikir verir bilemedim. Ben de deneyeli epey sene oldu o nedenle aklımda genel intibadan ötesi yok maalesef. Daha çok tele gibiydi sesi sanki. Zaten LP var LP var ama 59 LP ideal tipi için 'steroidli tele' benzetmesi yaparlar, belki oradan bir benzerlik oluyordur. Yani böyle hızlı gitar sevenler için az gürültülü, sorunsuz bir aletti diye hatırlıyorum ama ben 'güzel de tele istiyorsam, tele çalarım' türü bir ön yargıyla bırakmıştım gitarı sanki.

Geri