Sizce bu kadar dip ses normal mi? (Videolu)


Herkese selam, ibanezgrx20 marka gitarım ve blackstar id core 10v2 marka amfim var. konusunu daha önce açmıştım fakat kimse çözüm bulamamıştı. Bir gitarist tanıdığım gitarın topraklamasında sorun olduğunu söyledi ve lehim yaptı. Onun amfisinde hiç ses olmadı demesine rağmen benim amfimde böyle bir sesle karşı karşıya kaldım. Sizce bu normal bir durum mu? Gerek clean gerek dist. modunda detaylı bir şekilde denedim. Lütfen sesi fulleyerek deneyin ki iyice anlayabilesiniz.

Sizce bu gitarı elimden çıkartmalı mıyım yoksa sorun amfide mi? Bu kadar dip ses maalesef beni gitardan soğutuyor.. (clean tonlarda dahi)
 
Topraklama sorunu gibi duyuluyor. Teknik olarak kesin şudur diyecek kadar bilgim yok ama ilk izlenim böyle. Hata ayıklamak için gitarı başka bir ses çıkışına bağlayın derim. Sorun gitardan mı amfiden mi? Amfide topraklama sorunu olabilir. Amfinin elektrik prizindeki topraklama doğru yapılmamış olabilir. Başka prizlerde de denenmiştir herhalde diyerek bu seçeneği eleyebiliriz sanırım ama bir sorun var, iki farklı alet var. Ayrı ayrı deneyin derim. Farklı gitar varsa onu amfiye takıp deneyin.

Yani anormal bir dip gürültüsü var, o kesin.
 
Daha çok oda içi parazit gürültüsü gibi geldi bana.Topraklı düzgün bir yerde ekipmanı tekrar deneyin yada evde ne varsa fişten çıkartıp öyle bir deneyin.Jak kablosunu değiştirin,gürültünün amfiden olması düşük ihtimal.Sağa sola hareket ettiğinizde gitarı yere tavana çevirdiğinizde gürültüde azalmalar artmalar oluyorsa problem bulunduğunuz yerde parazitlerin olmasıdır.
 
Bu normal bir dip gürültü değil.
1. Topraklama sorunu olabilir.
2. Kablolarda sorun olabilir.
3. Gitarın manyetiklerinde sorun olabilir.
4. Odada aşırı elektrik paraziti olabilir. Gitarın yerini ve yönğnğ değiştirince ses de değişir.
5. Pedallarda problem olabilir.
 
Üst
AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler