Akort tarafından gelen cızırtı

Gitarı çalarken (özellikle perdelere basmadığım zaman) akort tarafından cızırtı sesleri geliyor. Bununla ilk kez karşılaştım önceden daddario nun 12 lik tel setini kullanıyordum ve bana iki buçuk ayda bir tellerin değişmesi gerektiğini söyledi bana tanıdıklarım ve bende vakti geldiğinde değiştirdim. Yeni setin markası stagg 9 yani telin inceliği değişti. Aradan 2 hafta geçti bugüne kadar hiç cızlama yoktu ilk defa böyle birşeyle karşılaştım. Ve gitarı yukarı aşağı sarsarken akort kısmından bir takırtı geliyor. Yardım edebilir misiniz? Sorunun kaynağını anlamam yeterlidir.
15937171899712647633145727793174.webp

O zaman niye burada sordun ki dostum, direk götürseydin dükkana :)
Ahhh çıldıracağım ya sorunu buldum si telinin akort kulağı bozulmuş galiba orası sallanıyor gevşek bayağı akortlarken fark ettim orayı tutunca cızırtılar gitti hiçbir telde cızırtı yok gitarın sap ayarında sıkıntı yok yani. Bu burgu zaten çok hafifti ama bu hale geleceğini düşünmemiştim

Dosyalar

• VID20200703075331.mp4
    2.1 MB
Ahhh çıldıracağım ya sorunu buldum si telinin akort kulağı bozulmuş galiba orası sallanıyor gevşek bayağı akortlarken fark ettim orayı tutunca cızırtılar gitti hiçbir telde cızırtı yok gitarın sap ayarında sıkıntı yok yani. Bu burgu zaten çok hafifti ama bu hale geleceğini düşünmemiştim
Bunu da hallettim gevşeklik diyince aklıma vidalar geldi vidayı sıktım sorun düzeldi artık mutluyum özellikle dükkana gitmeme gerek kalmadığından 😄

Geri