Elektro gitarı pc ye bağlayıp gitarrigden ses alamamak

Dostlar elektro gitarı pc ye bağlıyorum ve ses alıyorum hiçbir program açmadan ancak gitar rigi açınca sese hiçbir efekt veremiyorum sanırım gitarrig görmüyor gitarı asio4all ayarları da aşağıdaki gibi ne yapmam gerekiyor ? usb ses aygıtına bağlıyorum gitarı.

Size ufak bir önerim olacak eğer ki ses kartı özelliği olan amfi, veya ses kartı kullanmadan bilgisayar bağlanmaya çalışıyorsanız şu uğraşırken çektiğiniz sinir strese yazık olacak.

Ben de 2-3 ay sırf bunlarla uğraştım sonra amfiye geçince anladım gerçekten değmiyor bu kadar sıkıntıya en kötü amfi bile benim için daha iyidir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
evet ses kartsız bağlanmaya çalışıyorum zaten cızır cızır sesler geliyor ancak piyasa gerçekten çok pahalı, küçük bir kulaklık amfim var onunla idare ediyorum ancak para biriktirene kadar beni oyalasa yeterli, yorumun için teşekkürler :)

ya
evet ses kartsız bağlanmaya çalışıyorum zaten cızır cızır sesler geliyor ancak piyasa gerçekten çok pahalı, küçük bir kulaklık amfim var onunla idare ediyorum ancak para biriktirene kadar beni oyalasa yeterli, yorumun için teşekkürler :)
yakınlarınızda bir elektrikci varsa ben bi kablo yaptırmıştım. Bir ucu direkt olarak 6.3mm diğer tarafı jack girişi onunla amplitube ile biraz kullanabilmiştim. 20 liraya yapmıştı.

dostum kablo var zaten fakat ayarları yapmada sıkıntı yaşıyorum nasıl yaptığını açıklayabilir misin
hocam işte o kısım sıkıntı ben hiç asiodan anlamıyorum tamamen şans eseri aktif et pasif et usulü deneye deneye bulmustum.

Size kolay ve ucuz bir yol olarak telefondan kullanmanızı öneriyorum eğer bir hoparlörünüz falan varsa çok rahat edersiniz.

bunu ben 25-30 liraya almıştım sahibinde falan vardır.

ipad veya iphone varsa garageband veya bias indirip direkt takın çalmaya başlayın.
android kullanıyorsanız deplike fena değil ayara falan gerek direkt kabloları takıp çalıyorsunuz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam işte o kısım sıkıntı ben hiç asiodan anlamıyorum tamamen şans eseri aktif et pasif et usulü deneye deneye bulmustum.

Size kolay ve ucuz bir yol olarak telefondan kullanmanızı öneriyorum eğer bir hoparlörünüz falan varsa çok rahat edersiniz.

bunu ben 25-30 liraya almıştım sahibinde falan vardır.

ipad veya iphone varsa garageband veya bias indirip direkt takın çalmaya başlayın.
android kullanıyorsanız deplike fena değil ayara falan gerek direkt kabloları takıp çalıyorsunuz.
çok saol dostum

Youtube da guitar rig programından ses alamadığınız durumlar için adım adım şunu yapın bunu yapın rehberi var. Bir kadın sesi diye hatırlıyorum. O videoyu bulabilirseniz sorununuzu çözersiniz.

Aslında o kadar karışık ayarlar değil. Artık asio4all kullanmadığım için ayarları hatırlayamıyorum ama çarpılardan kombinasyon olarak denediğinizde zaten ses gelecektir. Yani bu ayarlara aşina olmadan kayıt aşamalarına geçmek de mümkün olmadığı için bence bu programlara eğilin derim. Kurcalaya kurcalaya zaten çözüyorsunuz. Asio4all meselesi en alt düzeyde ses kartını kullanabilmeyi sağlayan bir yazılım. Asio4all devreye girdiği zaman bilgisayardan ses gelmemeli. Kendisi ses kartı yerine geçen bir mantıkla çalışıyor zaten. Bir de guitar rig içinden de asio4all seçmeniz gerekir. Onu da atlamıyorsunuzdur umarım.

Geri