Katana 50 kayıt alırken kısık ses sorunu

4 kanal atayabilirsiniz. Ch1, Ch2 ve panel tuşuna bastıktan sonra ch1 ve ch2 şeklinde. Genel olarak ben kendi içinde ki drive-boost pedallarıyla etkileşimini pek beğenmemiştim ama eq kısmıyla çok farklı tonlara ulaşmak mümkün.
Teşekkürler. Tanıyacağız işye yavaş yavaş. Footswitch alana kadar şarkı çalarken distortion olayını sadece harici pedalla halledeceğiz.

Katananın üzerindeki kanallara clean od distortion diye bakmamak lazım. Farklı amfi tipleri olarak görmekte yarar var. Brown kanalda bile gaini iyice kısarsanız clean ya da cleanish diye tabir edilen tonlar alırsınız. Ben overdrive tonu olarak daha çok clean kanalı kullanıp üstüne boost ekliyorum. Karakter olarak daha çok hoşuma gidiyor.

Yooo daha dün aldım amfiyi. Uygulamayı ise daha önce öyle bi kurcalamışlığım var ama bu kadar ayrıntıya girmedim dahaca. Bir de bu libraryde gezinirken seste belirgin yükselmeler olmasa. Çünkü 0,5watta incelemek çok verimli olmuyor çıkış gücü açısından. 25 watta da aşağıdan ve yukarıdan vurmalarına sebep olacak bir yükses ses oluyor. 0.5watt pratik yapmak için çok iyi oluyor
Ben de rg652 ve katana 50 v2 yapmayı düşünüyorum... Sizce katana 50 v2 değer mi? Alınır mı? Dendiği gibi rakipsiz mi? Ve yapılan tonlar vs dijital gibi geliyor mu? Okuduğum farklı forumlarda bazıları çok iyi bazıları da başarısız demiş. Bir de footswitch alınca wah olarak kullanılır mı?

Ben de rg652 ve katana 50 v2 yapmayı düşünüyorum... Sizce katana 50 v2 değer mi? Alınır mı? Dendiği gibi rakipsiz mi? Ve yapılan tonlar vs dijital gibi geliyor mu? Okuduğum farklı forumlarda bazıları çok iyi bazıları da başarısız demiş. Bir de footswitch alınca wah olarak kullanılır mı?
Yoo aslında lambalı amfi gibi tonlar da alırsınız kanımca. Herkesin düşüncesi farklı farklı işte. Gitara gelince şu ek gümrük belasından kurtulabilsek ben de RG652'leri çok seviyorum. Footswich daha çok kanal seçimini yapabilmek için. Aslında bir tane de volume pedalı lazım bana. Bakalım garage Sale'de ne indirim verecekler footswitch'e Volume'a. Wah olarK BOSS PW3'üm var, keşke Pw10 alaydım. Daha zengin içeriği vardı.

Şimdi bank 1 ve 2de ch1, ch2 ve panele yazdım bir şeyler. Uygulamada zaten kanallardan istediğimi seçebiliyorum ama amfi üzerinde bank1 ve 2 değişimini arıyorum

Dosyalar

• 20201030_221555.jpg
    20201030_221555.jpg
    315.9 KB · Gösterim: 89
4 kanal atayabilirsiniz. Ch1, Ch2 ve panel tuşuna bastıktan sonra ch1 ve ch2 şeklinde. Genel olarak ben kendi içinde ki drive-boost pedallarıyla etkileşimini pek beğenmemiştim ama eq kısmıyla çok farklı tonlara ulaşmak mümkün.
Tamam buldum 🤣 panel tuşuna 1-2 saniye basılı tutunca bank değişiyor. İlerleyen günlerde boss fs6 aldım mı 10 numara 5 yıldız 😀 garage salede iyi bir indirim de çıkarsa. FS7 var bir de ama bu işimi görür.

Ben de rg652 ve katana 50 v2 yapmayı düşünüyorum... Sizce katana 50 v2 değer mi? Alınır mı? Dendiği gibi rakipsiz mi? Ve yapılan tonlar vs dijital gibi geliyor mu?
Katana uzun uzun anlattım:

mk2 ilkinden bile iyi. Rakipsiz mi bilemem ama kendi segmentinde bence 2 amfi var Katana ve TVP (yenilenmiş seri Silverline yani). Gerisi boş.

mk2 için de şuraya karalamıştım:

atananın üzerindeki kanallara clean od distortion diye bakmamak lazım. Farklı amfi tipleri olarak görmekte yarar var.
Evet onlar amfi modellemesi değil genel bir ton karakteri. Dolayısıyla her biri gain'e olsun volume'a olsun farklı tepki veriyor. Mesela Brown kanal Eddie Van Halen'ın volume kökleyip poweramp drive ile bağırttığı Marshall amfileri andırıyor, dolayısıyla gain ortada ama volume tepede çalmakla tersini yapmak bambaşka tepki veriyor.

Lamba geyiği de çok yapıldı. Katana da Silverline da solidstate alıp da lambalı nüanslarına en yaklaşabileceğiniz amfiler. Daha fazlasını iddia etmek sallamak olur zaten. Bu devirde zaten bu tip amfilerin artıları lambaya göre çok daha fazla... ağırlık, app desteği, ses kartı da olmaları, ömürsüz olmaları vs...

Katana uzun uzun anlattım:

mk2 ilkinden bile iyi. Rakipsiz mi bilemem ama kendi segmentinde bence 2 amfi var Katana ve TVP (yenilenmiş seri Silverline yani). Gerisi boş.

mk2 için de şuraya karalamıştım:

Evet onlar amfi modellemesi değil genel bir ton karakteri. Dolayısıyla her biri gain'e olsun volume'a olsun farklı tepki veriyor. Mesela Brown kanal Eddie Van Halen'ın volume kökleyip poweramp drive ile bağırttığı Marshall amfileri andırıyor, dolayısıyla gain ortada ama volume tepede çalmakla tersini yapmak bambaşka tepki veriyor.

Lamba geyiği de çok yapıldı. Katana da Silverline da solidstate alıp da lambalı nüanslarına en yaklaşabileceğiniz amfiler. Daha fazlasını iddia etmek sallamak olur zaten. Bu devirde zaten bu tip amfilerin artıları lambaya göre çok daha fazla... ağırlık, app desteği, ses kartı da olmaları, ömürsüz olmaları vs...
Aynen. Ayrıca ses kartı+speaker gibiler. Sistem tepsisindeki speaker simgesinin üstünde seconder Katana seçince bilgisayarda youtube, media player vs her ne oynuyorsa sesi amfiye veriyor. Profesyonel anlamda, Behringer, Alesis, E-Mu vs tarzı ses kartlarının fonksiyonunu sağlar mı bilmem. Ama sanki hoparlör çok çok iyi değil gibi. Ben kanallara ses yazarken grafik eq ayarlarından da yararlanıyorum. Basları yukarı çıkardıkça boğulacak gibi oluyor. Makul derecede tutuyorum. Hani niyetim palm muteları birazcık daha vurgulamak. Güzel ama. Azıcık eskisin belki Celestion 12 inç alır takarım. Bugün bi Boss fs6 sipariş ettim. Olmuyor footswitchsiz.

Alet bir gitar amfisi .... !! elbette müzik dinlerken, youtube seyrederken ya da kayıt/mix yaparken istediğin gibi ses vermez, onun için monitör kullanıyoruz :)
Hoparlörü hiç fena değil bu arada gitar amfisi olarak.

Alet bir gitar amfisi .... !! elbette müzik dinlerken, youtube seyrederken ya da kayıt/mix yaparken istediğin gibi ses vermez, onun için monitör kullanıyoruz :)
Hoparlörü hiç fena değil bu arada gitar amfisi olarak.
Abi bir şey sormak istiyorum izninle, bu usb-a kablosu yani pcye bagladımız kablo ile ses alabiliyor muyuz ? Hoparlör gibi kullanmak yani.

Abi bir şey sormak istiyorum izninle, bu usb-a kablosu yani pcye bagladımız kablo ile ses alabiliyor muyuz ? Hoparlör gibi kullanmak yani.
Kablo tek... kimin sesi nereden çıksın input output hep bilgisayardan seçiyorsun. Ben macbook'çuyum, Garageband açarken soruyor zaten I/O vs... ama tek başına audio kablosu ile düz hoparlör gibi takılmıyor elbet. Yani takarsın aux-ln'den filan da saçma olur.

Azıcık eskisin belki Celestion 12 inç alır takarım.

Celestion katana’da ters tepti diye biliyorum. Yabancı forumlar ve karşılaştırma videolarında genel görüş bu şekilde. Ben de düşünmüştüm ancak bir süre sonra gerek olmadığını fark ettim. Kasanın arkasının açık olmasının da etkisi olabilir, bilemedim. Artist serisinde yarı açık olarak güncellenmişler...

Bu arada başlıkla çelişkili olacak ama Katananın kayıt performansı mükemmel...

Celestion katana’da ters tepti diye biliyorum. Yabancı forumlar ve karşılaştırma videolarında genel görüş bu şekilde. Ben de düşünmüştüm ancak bir süre sonra gerek olmadığını fark ettim. Kasanın arkasının açık olmasının da etkisi olabilir, bilemedim. Artist serisinde yarı açık olarak güncellenmişler...

Bu arada başlıkla çelişkili olacak ama Katananın kayıt performansı mükemmel...
Uygulamada kayıt özelliği olaydı. Ya da var da daha ben keşfedemedim.

Geri