Telecaster tavsiyesi

Telecaster?

• Sx Stl-50

• Squier Affinity

Sonuçlar sadece oy verildikten sonra görüntülenebilir.
Sx Alder tele var bende. Deneyip alırsan senin için daha iyi olur. Aradaki fark kesinlikle değmez bence. Ama sx alıcaksan en azından Alder kasa olanı almanı öneririm. Manyetik modifiyesine gidersen ilerde çok daha güzel olur. Aynı aletin hatasız 2.eli varken sıfır almana da gerek yok bence. Alder kasanın sıfırı 1600₺ olduğu zaman, ikinci elini 800₺'ye almıştım. Elektronik aksamların hepsinde modifiyeye gitmeyi düşünüyorum. İşçilikte hiç bie sıkıntısını görmedim, modifiyeye iten de bu oldu beni
Hocam merhabalar bende ilgili gitarı alacağım sx alder kasa olanı fakat tele ile strat arasında kaldım ilk gitarım olacak sizce hangi seçeneği seçmeliyim yardımcı olursanız sevinirim.

Sx lerin fret işçiliği çok kötü. Ben sx thinline tele aldım ve zamanında 2-2.5 k harcayıp modifiye ettim. Manyetiğinden switchine potansından burgusuna kadar. Saddle ları bile graphtech aldım. Daha iyi bir ağaç olsa şaha kalkacak olan gitar sadece gitara benzedi. Sx ler öğrenci gitarlarıdır sadece bana göre

Sx lerin fret işçiliği çok kötü. Ben sx thinline tele aldım ve zamanında 2-2.5 k harcayıp modifiye ettim. Manyetiğinden switchine potansından burgusuna kadar. Saddle ları bile graphtech aldım. Daha iyi bir ağaç olsa şaha kalkacak olan gitar sadece gitara benzedi. Sx ler öğrenci gitarlarıdır sadece bana göre
Doğru aslında. Benimde ilk elektro gitarım olduğu için tercih ettim.

Bendeki eski thinline tele cok guzeldi. Burgulari fretleri gayet duzgundu. Modifiyesiz uzunca sure caldim. Nihayetinde uzak dogu yapimi gitarda kalite kontrol bolumu yeterince kalifiye degil. Sans biraz.

Bir de ekstra olarak uzak dogu gitarlar genelde ayni fabrikadan cikiyor. Misal, Cin yapimi ise Squier, Jay Turser, SX, vb. marka basip, sonrasi pazarlama stratejileri ile farkli markalarin fiyat belirleme ve satis politikalari. Audi Q7, Porsche Cayenne'nin sasesijin Volkswagen Touareg ile ayninolup, ureticinin Volkseagen olmasi ile ayni olay. Acaba hangisi daha iyi diye derin derin dusunmek biraz vakit kaybi. Deneyebiliyorsaniz ve sizin icin calinabilir ise hayrini gorun. @Ravonin

Bendeki eski thinline tele cok guzeldi. Burgulari fretleri gayet duzgundu. Modifiyesiz uzunca sure caldim. Nihayetinde uzak dogu yapimi gitarda kalite kontrol bolumu yeterince kalifiye degil. Sans biraz.

Bir de ekstra olarak uzak dogu gitarlar genelde ayni fabrikadan cikiyor. Misal, Cin yapimi ise Squier, Jay Turser, SX, vb. marka basip, sonrasi pazarlama stratejileri ile farkli markalarin fiyat belirleme ve satis politikalari. Audi Q7, Porsche Cayenne'nin sasesijin Volkswagen Touareg ile ayninolup, ureticinin Volkseagen olmasi ile ayni olay. Acaba hangisi daha iyi diye derin derin dusunmek biraz vakit kaybi. Deneyebiliyorsaniz ve sizin icin calinabilir ise hayrini gorun. @Ravonin
tam anlamıyla durum böyle. Squierler biraz daha fender gibi yani ne kadar olabilrse o kadar. Ne kadar ekmek o kadar köfte pek işlemiyor bu sektörde fakat durum bundan ibaret.

Geri