400 liraya elektro gitar alınır mı?

Ayrıca gitar aldıkdan sonra bu yıl içerisinde bilgisayar almam gerekiyor oyüzden param olsa da hepsini harcayamazdım

Öyle fiyatlara alabileceğin gitarlar seni tatmin etmez. Gitar alabilmek için yarı zamanlı işte çalışan öğrenciler tanıyorum. Paranı biraz daha biriktirip 700-800 TL civarında daha iyi bir gitar almanı tavsiye ediyorum. Amfi olmadan da o gitarlardan pek zevk alabileceğini sanmıyorum.

Öyle fiyatlara alabileceğin gitarlar seni tatmin etmez. Gitar alabilmek için yarı zamanlı işte çalışan öğrenciler tanıyorum. Paranı biraz daha biriktirip 700-800 TL civarında daha iyi bir gitar almanı tavsiye ediyorum. Amfi olmadan da o gitarlardan pek zevk alabileceğini sanmıyorum.
Anca yazın çalışabilirim gibi gözüküyor şuanda. Pazartesi ve salı günleri 12 saat ders görüyorum. Çarşamba'dan cumaya kadar da staj görüyor ama para almadan çalışıyorum. Bana da bir cumartesi ve pazar günüm kalıyor sadece o günler çalışabileceğim bir iş bulamam herhalde.

Ben de ilk gitarımı 250 tlye almıştım şuan piyasa baya kötü ama birazcık ikinci elleri takip edersen en kötü cort x2 falan alırsın o da seni tatmin eder bir süre bence.

İkinci ellerde bile en ucuz 480 e var. 250-400 arasına bulsam mükemmel olacak da yok ya o fiyatlara olsa hemen alırım

Bu arada Cort x2nin görüntüsü mükemmel acayip hoşuma gidiyor
13-14 yaşında yaşadıklarımı biraz geriden gelerek yaşıyorsunuz. İlk mağazanın dükkanında ortaokul 5-6 gibi gördüğüm mavi elektro strattı deli olmuştum. Daha ne kadar zevkiniz değişecek tahmin edemezsiniz.. Görüntü olarak teleyi gram sevmezdim şu an deli gibi seviyorum. Les Paul gram sevmezdim hala sevmiyorum ama Sg yi sevmeye başladım.

IMG_8407.jpg

gitar5.jpg
gitar3.jpg
gitar2.jpg
gitar1.jpg

Bu arada Cort x2nin görüntüsü mükemmel acayip hoşuma gidiyor
Ayna karşısında çalmayacaksan normalde görmüyorsun gitarı :) ... takılma o kadar, yani tabi görsellik önemli de ona göre gitar alınmaz.
Ayrıca hevesini ve bir an önce kavuşma isteğini anlıyorum ama 400 lira ile alacağın şey çok büyük ihtimal çöp olur, atsan atılmaz, satsan satılmaz.... maalesef bu işler ne kadar bütçe o kadar köfte hesabı.

Ayna karşısında çalmayacaksan normalde görmüyorsun gitarı :) ... takılma o kadar, yani tabi görsellik önemli de ona göre gitar alınmaz.
Ayrıca hevesini ve bir an önce kavuşma isteğini anlıyorum ama 400 lira ile alacağın şey çok büyük ihtimal çöp olur, atsan atılmaz, satsan satılmaz.... maalesef bu işler ne kadar bütçe o kadar köfte hesabı.
Tamamdır yardımın için sağ ol

Bu arada kötü marka gitarın ne gibi eksileri oluyor ona göre burada Unkapanı diye bir yer var orada her türlü bulabileceğin müzik aletleri var. Demek istediğim markasız ucuz bulsam ne gibi bir farkı olur

143515 eklentisini görüntüle143516 eklentisini görüntüle
Bu arada bu iki tip gitarın dışında gitar seveceğimi sanmıyorum bunlara ciddi derecede aşık oldum tam bana göreler 😂
Ben de taa 1996'da, 14 yaşındayken Kocatepe camiinin altındaki Beğendik'in müzik bölümünde gri bir Squier Strat görmüştüm ve o zaman başladı elektrogitar sevdası ve Rock Müziğe olan ilgimin ivme kazanması. 98'de olayı büyüttüler, 20-30 tane Squier ve Ibanez Rg'lerden seri getirdiler. Başına da Kıvılcım'dan danışman. Herr gittiğimde uğrak yerim oraydı. Zamanla kendi mağazalarını da tanıdık. Güzel bir şey tabi böyle yerleri gezmek. Marka ilgine göre, neresi satıyorsa orayı gezersin. Oradaki insanlarla diyalog kurarsın.

Ben de taa 1996'da, 14 yaşındayken Kocatepe camiinin altındaki Beğendik'in müzik bölümünde gri bir Squier Strat görmüştüm ve o zaman başladı elektrogitar sevdası ve Rock Müziğe olan ilgimin ivme kazanması. 98'de olayı büyüttüler, 20-30 tane Squier ve Ibanez Rg'lerden seri stand koydular. Başına da Kıvılcım'dan danışman. Herr gittiğimde uğrak yerim oraydı. Zamanla kendi mağazalarını da tanıdık. Güzel bir şey tabi böyle yerleri gezmek. Marka ilgine göre, neresi satıyorsa orayı gezersin. Oradaki insanlarla diyalog kurarsın.
Daha önce gerçek elektro gitar görmedim sadece sanal üzerinden gördüm ama bu bile benim için yeterli oldu

Geri