Yeni Elektro Gitarıma Akort Yapamıyorum

Gitar sıfır ve herhangi bir sorunu yok. Telefonuma birkaç tuner uygulaması indirdim.
Çoğu zaman vurduğum telden farklı bir tel gösteriyor (E2 teli hariç)
Sessiz bir odada denedim ama teller sürekli farklı gözüküyor. (E4 vurunca D gösteriyor mesela)

Nasıl çözebilirim bu sorunu yardım edebilir misiniz?

Ayrıca bazı tellere sert vurunca perdelerin demirine vuruyor. Sorun akortlardan mı yoksa sap ayarından mıdır?

Gitar : Schecter Solo II

Gitar sesini dışardan almak yerine kablo ile bağlayarak aygıta aktarmanız daha sağlıklı akort etmenizi sağlar. Elektro gitarın sesini nerden alıyorsunuz? Amfiden mi? Kablo ile bağlayınca bile kayıt programları içinde en sağlıklı akort gitarın bas-tiz ses ayarını ortaya getirince oluyor. En azından benim kullandığım cubase içinde akort böyle tepki veriyor. Yani sorun gitardan değil akort programından ya da metodundan kaynaklanıyor.

Tellere çok sert vurunca her türlü çarpar diye biliyorum ama konu hakkında teknik bilgisi olan daha sağlıklı cevaplar.

ya da akort kafasına tutturulan mandallı tunerlar. Hani jaksız klasik/akustik gitar bile olsa iş görür mandallı bir tuner. Afedersiniz cep telefonuna o kadar parayı verdiniz 100tl ya eder ya etmez bir mandallı cihaza mı veremiyorsunuz? İlla gitarı aldığınız mağazalar mı hediye etsin onu da

Geri