Elektro Gitar da Sesin Gidip Gelmesi, Cızırdaması

Selamlar arkadaşlar, ben 2.el elektro gitarı aldığımda, satıcı yanında bir de bağlantıyı kurduğumuz gitar jack kablosunu da vermişti. Bu kablo çeşitli nedenlerden dolayı zarar gördü ardından ben bir ses kartı almıştım ve çaldığımda ses, 5-10 dakika sonra cızırdamaya başlıyordu bunun üzerine programı kapatıp açtığımda düzeliyordu ancak yine bi 5-10 dakika sonra yine ses cızırdıyordu ve programı kapatıp açtığımda düzeliyordu anlayacağınız hep bu şekilde gidiyordu yani. Aradan günler geçti ve program üzerinde çalarken artık ses gidip gidip geliyordu. Bu sorunu ortadan kaldırmak için başka programlar üzerinde denedim fakat tam olarak yine aynı durumu yaşadım yani sorun programda değilmiş. Gitara baktığım zaman ise önceden amfiye bağlayıp temiz bir şekilde çalıyordum ve gitar da herhangi bir zarar görmedi sorun gitarda da değildi. Ses kartına baktığımda ise ucuzdu evet ama onu da daha yeni satın almıştım ve herhangi bir zarara da uğramadı. Hoparlörüme baktığımda ise yıllardır kullandığım çok sağlam ve temiz kullandığım bir hoparlör olur kendisi. Program ve bilgisayar üzerinde yaptığım ayarlara bakacak olursak, onlardan da hiç şüphem yok çok uğraştım bir çok kaynaklara baktım ve en doğru ayarı yaptığıma eminim. Geriye gitar jack kablosu kalıyor o kablo, dediğim gibi az çok zarar gördü ve zaten uçlarına vs. baktığımızda çizikleri görebiliyorum. Dolayısıyla ben sorunun kabloda olduğunu düşünüyorum ve yeni kablo satın almayı düşünüyorum. Almadan önce sizlere danışmak istedim değerli arkadaşlar siz de onaylarsanız yeni kablo satın alacağım.

Yedek kablo da alın. Belki gitarın çıkışında bir temassızlık vardır ya da kablo arızalıdır. İleride pedal da alırsanız, diğer kabloyu da kullanmanız gerekecek. Araba alıp da yakıt koymamazlık etmeyin.

Geri