Manyetik Gitarıma Uymuyor!!

Merhabalar yaklaşık 4-5 gün önce Custom Shop 69 manyetik seti aldım, gitarım Godin Radiator ve stok manyetiğini cikarip yerine aldığım 69 manyetiğini tuttuğumda vida yerlerinin birbirine denk olmadiğini gördüm. Gitari tamamen strat yapmayi düşünüyordum, ortayi kesip middle manyetiğini de takicaktim ancak bu uymama sorunu çok kötü oldu. Bir çözümünüz var mıdır?
IMG_20201202_132637.jpg

IMG_20201202_132622.jpg
IMG_20201202_132251.jpg

Sanırım mini-humbucker lar buna uyuyormuş ancak bende single istiyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Malesef olmaz gibi, benim gitar 16+2(logo) vidalı ve tüm gövdeyi kaplıyor pickguard. Peki pickguard yaptırabilir miyim ? Öyle birşey varsa da ne kadar tutar ? Çünkü olmazsa manyetiği satip meksika fender e para biriktircem ki buda 2-3 yıl demek.
8ca5e41f-fa0a-5f06-84b1-7883753ac463__40028.1548962634.jpg

İşi bilenler daha guzel aciklayacaktir ama diyelim ki, bu gitar üstünde ki sss manyetik dizilim projenizi gerceklestirdiniz...Anladigim kadari ile niyetiniz ,elinizdeki gitari degerlendirip, bir strata donusturmek... Ama beklediginiz klasik strat tonundan farkli olacaktir... Manyetikler, sap ve kopru arasinda daha dar bir alanda konumlandirilacak, birbirine daha yakin olacak.. Neticede gitar 24 perde.. Kopru ve sap bitimi arasinda kalan alan daha dar... Bu gitar farkli bir tat.. Bence bozmanin pek alemi yok

Malesef olmaz gibi, benim gitar 16+2(logo) vidalı ve tüm gövdeyi kaplıyor pickguard. Peki pickguard yaptırabilir miyim ? Öyle birşey varsa da ne kadar tutar ? Çünkü olmazsa manyetiği satip meksika fender e para biriktircem ki buda 2-3 yıl demek.144333 eklentisini görüntüle
Selam dostum Godin kullanan başka birisi olarak yeni bir pickguard yaptırabilirsin. Maliyeti tamamen pazarlık yeteneğine kalmış eğer Session olsaydı ben de vardı çizilmişi ama bunun yok.
Pickguardı söküyorsun ardından bir reklamcıda corel draw olarak dijital çıktısını alıyorsun. Sana maliyeti 25-50 lira arasında bir şey tutar. Ardından yeni pickguard malzemenizi seçeceksiniz. İster benim gibi plastiğe UV kaplama yaptırırsınız ya da keyfinize göre sedef plaka satın alırsınız vb yeni bir malzeme alırsınız.(Sedef plakalar 70-90 lira ve o büyüklükte bulabilir misin bilmiyorum.)
Ardından lazer kesimi yapan bir yere corel draw dosyasınızı ve pickguard malzemeni verirsin, ya da uv baskı yaptıracaksan görselini verirsin yeni pickguardınızı alırsınız.

Custom pickguard yaptım | turkrock.com

• Konu Sahibi Konu Sahibi
İşi bilenler daha guzel aciklayacaktir ama diyelim ki, bu gitar üstünde ki sss manyetik dizilim projenizi gerceklestirdiniz...Anladigim kadari ile niyetiniz ,elinizdeki gitari degerlendirip, bir strata donusturmek... Ama beklediginiz klasik strat tonundan farkli olacaktir... Manyetikler, sap ve kopru arasinda daha dar bir alanda konumlandirilacak, birbirine daha yakin olacak.. Neticede gitar 24 perde.. Kopru ve sap bitimi arasinda kalan alan daha dar... Bu gitar farkli bir tat.. Bence bozmanin pek alemi yok
Çok mantıklı söylüyorsunuz, bence de en iyisi bozmiyim gitarı

Geri