boss ds-1 ile sd-1 boost??

• Konu Sahibi Konu Sahibi
arkadaslar kimsenin bi fikri yokmu ya gunlerdir cevap bekliyorum biraz bilgi verirseniz gercekten cok sevincem cunku almayı dusunuyorum bu iki pedalı...

standart sd1 analogman ds1 gtmod sd1 i bir arada kullanıyorum.van halen tarzı bir ton elde ediyorum ama biraz gürültülü oluyor.Tabi ne olursa olsun bu tarz ikili pedal kullanımlarında güzel bi eq şart.bir pedal diğerinin tonunu boğabiliyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
togarma demiş ki:
İkisini birbiriyle kullanmayı mı kastediyorsun? Yoksa hangisi daha iyi boost eder mi diyorsun?

ikisini birbiriyle kullanmaktan bahsediorum. arkadaslar ayrıca boss md-2 ile sd-1 nasıl olur deneyen varmı? sert tonlar istiyorum genellikle metallica,dream theatre, megadeth, satriani,petrucci gibi grupların parcalarını calıyorum su an elimde boss sd-1 var yanına iyi bir distortion dusunuyorum (metal muff haric) onerilerinizi bekliyorum.. tesekkurler.

cio_vai demiş ki:
togarma demiş ki:
İkisini birbiriyle kullanmayı mı kastediyorsun? Yoksa hangisi daha iyi boost eder mi diyorsun?

ikisini birbiriyle kullanmaktan bahsediorum. arkadaslar ayrıca boss md-2 ile sd-1 nasıl olur deneyen varmı? sert tonlar istiyorum genellikle metallica,dream theatre, megadeth, satriani,petrucci gibi grupların parcalarını calıyorum su an elimde boss sd-1 var yanına iyi bir distortion dusunuyorum (metal muff haric) onerilerinizi bekliyorum.. tesekkurler.
bu kombinasyonlar bağlayacağın amfinin preamp katına göre çok değişik sonuçlar verir.

sert tonlar daha cok pedalla elde edilecek birsey degil bana sorarsan. DT mesela o kadar da gain agirlikli tonlara ihtiyacin yok. EQ ile daha cok alakali bir olay bence. Iki tane gain pedali gain in yaninda tonuna yuksek dozda compression ekleyecektir. Bundan cok memnun kalacagini zannetmiyorum. DT ve Metallica soundlari bence daha sIkI (gavurlarin degimiyle tight) oldugundan cok compression bence o kadar da hosuna gitmeyebilir.

Tek ama sert tonlu bir pedal kullanip cuzdanini ve kendini daha mutlu edebilecegini dusunuyorum :)

Bol sans.

LnTh demiş ki:
sert tonlar daha cok pedalla elde edilecek birsey degil bana sorarsan. DT mesela o kadar da gain agirlikli tonlara ihtiyacin yok. EQ ile daha cok alakali bir olay bence. Iki tane gain pedali gain in yaninda tonuna yuksek dozda compression ekleyecektir. Bundan cok memnun kalacagini zannetmiyorum. DT ve Metallica soundlari bence daha sIkI (gavurlarin degimiyle tight) oldugundan cok compression bence o kadar da hosuna gitmeyebilir.

Tek ama sert tonlu bir pedal kullanip cuzdanini ve kendini daha mutlu edebilecegini dusunuyorum :)

Bol sans.
daha çok pedal değil aslında bence pedalla elde edilmez o tonlar :D petrucci bildiğim kadarıyla (sadece drive için ) mesa amfiyi mxr zw44 ile boostluyor.

LnTh demiş ki:

Bol sans.

tesekkurler peki sert tonlu pedal icin bi oneriniz varmı? bende zaten sd-1 var yani oyuzden 2 pedal almıycam zaten:)

halilpazarlama demiş ki:
LnTh demiş ki:

Bol sans.
daha çok pedal değil aslında bence pedalla elde edilmez o tonlar :D petrucci bildiğim kadarıyla (sadece drive için ) mesa amfiyi mxr zw44 ile boostluyor.
Bana sorsan hic pedal kullanma derim drive icin de butceyi bilmiyorum :) Ama clean amfi uzerine drive pedali acip iyi ton vericek bi suru pedal vardir eminim.

cio_vai demiş ki:
LnTh demiş ki:

Bol sans.

tesekkurler peki sert tonlu pedal icin bi oneriniz varmı? bende zaten sd-1 var yani oyuzden 2 pedal almıycam zaten:)

Pek metal calmam ama eminim temiz kanalda sert soundlu bi eq ayarlarsan (ne bilim iste midler hafif kisik bas ve tizler daha onde. Klasik V) ve ustune hughes & kettner tube factor falan tarzi bi pedal alsan (hayatimda bir pedalda duydugum en guzel distortion bu pedaldandi) is gorur derim.

Onun disinda Robert Keeley pedallarina bakabilirsin uluslararasi posta ile gonderiyor cunku. www.robertkeeley.com ts9 baked mod iyiydi mesela yanlis hatirlamiyorsam. Bir arkadasa almistim.

selam arkadaslar arkadasım gecenlerde bir konsere gitmis ve gitaristte boss md-2 varmıs tonlarının cok guzel oldugunu soyledi ben yasadıgım yer yuzunden pedal deneme gibi bir luksum yok sizce nasıl bir pedal boss md-2 ?

arkadaşlar bilen varsa bi soru sorucam boss od3 ile nasıl boost yapılır birde boost karakteristik olarak nasıl bir tondur genelde sarkıların nerelerinde kullanılır yazarmısınız.

Geri