Yayınladığımız şarkıların tüm çabalara rağmen dinlenmemesi problemi.

Dinlediğim kadarıyla fark yaratan, heyecanlandıran bir şey hissedemedim.İnsanlar boktan da olsa farklı şeyleri seviyorlar ya da dinliyorlar.

Bunun dışında 13 senedir müzik yapmak ile beste yapmak farklı şeyler, size göre başarının ne olduğunu bilmiyorum ama olması gerektiği zamanda olacaktır.Üretmeye devam etmeli ve beğenilme kaygısı unutulmalı bence.Kendi sevdiğiniz müziği üretebiliyorsanız gerisi önemli değil.Benim gibi, üretken olup da hiç kayıt almayan birisi olmamanız da benim için başarı mesela.Yani bir şeyler kayıt ediyorsunuz en azından.

İnsanlar artık duygulu, müzikal olarak girift şeyleri sevmiyor pek, hemen dinleyip eğlenip aç bitir tarzı, daha çok eğlendiren şovları beğeniyorlar. Zaten en iyisi bi hafta, sonra unutuluyor. O eski uzun sololar duygusal riffler vs çok geride kaldı. Sosyal mecralardaki bu işle uğraşan adamlar da bu trende adapte olmuş zaten, müzikle çok işi yok, şova yönelikler. Gitar da zaten artık popüler bi enstrüman değil eskisi gibi. Gerçi popüler bi enstrüman da yok bence. Beğeni isteyen beste gam solo melodi vs kafa yormayı bırakmalı, bi şekilde dikkat çekecek şovmenlik yapmalı. Müzik artık amaç değil araç oldu. 3 dakika binbir türlü gamla teknikle shred yapacağına, elinde gitar ters takla at bak nasıl patlar beğeniler, viral olur gidersin kardeşim.
Gerçi marifet iltifata tabi, o da ayrı mevzu.

Popüler olmakla dinlenebilir olmak farklı şeyler.
Maalesef günümüzde.once popüler olmak sonra dinlenebilir olmak önemli.
Bir muzik sever olarak, dun aksam yazdıklarınızı okuyunca çok tarzım olmasa da Spotify da sizi takibe aldım. Bunun üzerine instagram sayfanıza da baktim.
Isimiz gereği Turkiyedeki gitar da uzmanlaşmış grup ve solo müzisyenler hem musterimiz hem arkadaşımız oldugu için instagramda birbirimizi takip ediyoruz.
Bir cok müzisyen hergun instagramda surekli bir şeyler yayınlıyorlar,
Bir kere hepsinin you tube kanalı var.
Ders veriyorlar
İlgi alanları neyse hergun paylaşım yapıyorlar kendilerini guncel tutuyorlar.
Sizin instagram sayfaniz onlara göre oldukça boş
Soluk renk, özensiz çekimler mevcut
En son paylasiminiz ig TV de yan çekilmiş.
Once siz yaptığınız işe özen göstereceksiniz ve samimi olacaksınız
Samimiyet mutlaka karşınızdaki insana geçiyor.
Benim icin sadece dinlenebilir olmak önemli diyorsanız Spotify da ki 1000 kisi iyi
Ama popüler olmak istiyorsanız yapacağınız cok sey var.
Kusura bakmayın sert bir yazı olmuş olabilir,
Sürç-i lisan ettiysem affola

Popüler olmakla dinlenebilir olmak farklı şeyler.
Maalesef günümüzde.once popüler olmak sonra dinlenebilir olmak önemli.
Bir muzik sever olarak, dun aksam yazdıklarınızı okuyunca çok tarzım olmasa da Spotify da sizi takibe aldım. Bunun üzerine instagram sayfanıza da baktim.
Isimiz gereği Turkiyedeki gitar da uzmanlaşmış grup ve solo müzisyenler hem musterimiz hem arkadaşımız oldugu için instagramda birbirimizi takip ediyoruz.
Bir cok müzisyen hergun instagramda surekli bir şeyler yayınlıyorlar,
Bir kere hepsinin you tube kanalı var.
Ders veriyorlar
İlgi alanları neyse hergun paylaşım yapıyorlar kendilerini guncel tutuyorlar.
Sizin instagram sayfaniz onlara göre oldukça boş
Soluk renk, özensiz çekimler mevcut
En son paylasiminiz ig TV de yan çekilmiş.
Once siz yaptığınız işe özen göstereceksiniz ve samimi olacaksınız
Samimiyet mutlaka karşınızdaki insana geçiyor.
Benim icin sadece dinlenebilir olmak önemli diyorsanız Spotify da ki 1000 kisi iyi
Ama popüler olmak istiyorsanız yapacağınız cok sey var.
Kusura bakmayın sert bir yazı olmuş olabilir,
Sürç-i lisan ettiysem affola
katılıyorum arkanda seni tanıyan ufak bi kitlen olması yeter en kötü tiktokçu olursun ordan yürümek çok daha kolay fakat kişiden kişiye göre değişir

son bir senedir canımız sıkıldı, tamamen sıkıntıdan youtube'a cover yüklüyoruz. yaptığımız şeyi düşünürsek hedef kitle de belli ulaşacağı maksimum sayı da belli. çok umrumuzda da değil açıkçası işimizde gücümüzdeyiz, maddi beklentimiz de, müzisyen olarak kendimizi kanıtlama çabamız da yok. kendi şarkılarımızı da yaptık çaldık on onbeş sene önce ki o zamanlar da durum benzerdi şimdi daha kötü. metal, rock türevleri bitti.

mesela dr. skull'ın youtube ve instagram takipçi sayıları 3000 civarında. oradan herkes kendini tatmin edecek takipçi/dinlenme sayısını hesaplayabilir. dr skull'dan bahsediyorum tekrar hatırlatayım.

hedefiniz kitlenizde kim varsa onlar sevsin, dinlerken yüzleri gülsün, bir şey hissetsinler, mutlu olsunlar; veya siz yaptığınız şeyden hoşnut kalın yeter çok bir şey beklememek lazım gitar müziğinden. maksat vakit geçsin. birey olarak kendinizi gerçekleştirin.

meshuggah gibi ne bileyim yeni bebelerden polyphia vs gibi catchy bir şeyler yapıp çığır açmayacaksanız zaten kimse dinlemeyecek. kim yeni metallica şarkılarını dinliyor mesela. hiç kimse.

ek yapayım: ben müzikle değil şebeklikle bir şey yapacağım derseniz sosyal medyada çok örneği var. onu da yapacağınızı sanmıyorum. dediğim gibi eskiden de aynıydı. tek istediğiniz dinlenme sayısı, bilinirlik ise olay ne kadar poz keseceğinize, soytarılık yapacağınıza, maymun olacağınıza bakıyor.

AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler