LesPaul manyetik değişimi-acil yardım

Arkadaşlar merhaba, acil yardıma ihtiyacım var.
Elimde bir Epiphone Elitist LesPaul Goldtop var, köprü manyetiğini bir Gibson Burstbucker #2 ile değiştirmek istiyordum, ama bi yerden şöyle bi bilgi geldi ki, Gibson ile Epi'lerin manyetik boyutları farklıymış diye....Bunun doğruluğunu teyit etmek istiyorum. Bir de eğer ki öyleyse, bu bana büyük bir problem olarak mı geri döner?

Saygılar

Ölç!

Köprüde tellerin (ve de vidaların) aralığı 50mm gibi ise o zaman problem yok, çünkü gibson BB'ler tamı tamına 50 milimetre (ki f spaced veya trembuckerlar da 52mm olur).

B ;)

yükseklikten bahsetmiyor ki.Alt ve üst tel arasında 50 mm varsa demiş.Yani manyetiğin genişliği ile tellerin genişliğinin uyması sorun.Ki uymasada görüntü dışında pek fark oluşmaz "bence"

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Tamam, yanlış anlamışım, ölçtüm bu anlamda bi sorun yok, yalnızca yeni manyetiğin yayları orjinaline göre daha uzun bir de kalınlığı orjinal manyetikten daha az....
Ya aslında her şey çok güzeldi, ne zamanki Gibson'un teknik servisinden bi adamla mailleştim adam büsbütün kafamı karıştırdı, diyor ki boyutları aynı olmadığından sorun yaşarsın, değiştirme

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sonuç olarak: Gibson BB manyetik ve Epiphone Stock manyetiğin vida aralıkları eşit, genişliği eşit. Gibson'ın kalınlığı Epi'ye göre daha ince...Bu sonuçlarla başıma bi iş açmadan Epi manyetiği Gibson ile değiştirebilir miyim?

Geri