Abartı Ilanlar

Ya arkadaş bu ditto looperların olayı nedir gördüğüm herkes 0 fiyatının üstüne satıyor 2. elini, bir looper pedal alamadık kendimize...
Letgo'da Stereo olanından var bi tane 500 TLye, biraz daha mantık sınırlarında bi fiyat. 700 TLye Ditto'ya varana kadar neler var...

Şöyle ki, herkes kayıt ekipmanları ve işleriyle uğraşmak istemeyebiliyor, o sebeple elinin altında looper pedalın verdiği hizmeti alabileceği başka bir ortam bulunamayabiliyor. Bu noktada looper hayat kurtarıyor. Bu kadar paralar harcamaya da gerek yok, Mooer Micro Looper var bende mesela, her ihtiyacımı karşılıyor. Ha çalışma vakitleri dışında çok fazla işe yarayan pedallar değiller ama insanın aklına değişik şeyler denemek geldiği vakit çok işe yarıyorlar. Ben çok üşengeç adamım, uğraşamıyorum kayıt teknolojileriyle, ayakla tek tuşa basmak çok rahat 🙂

Benzer bir durum. Her gün 8-10 saat bilgisayar karşısındayım (iş), o yüzden gitarı elime aldığımda yine bilgisayara bakmak, mouse/klavye kullanmak istemiyorum. Looper bu noktada çok yardımcı oluyor. Chord progression üzerine solo çalışma işi en pratik looper ile oluyor.

Bu arada looper ile canlı olarak çok çılgın işler yapılabiliyor. Örnek olarak Giraffes? Giraffes!'e bakılabilir. Cloudkicker da instagram hesabından güzel loop + riffler paylaşıyor arada looper pedal ile. O tarz çalışmaları da seviyorum (kendim her ne kadar o seviyede hiçbir zaman olamayacak olsam da ..)

EDİT: Bir başka güzel looper kullanım örneği de Russian Circles, canlı olarak da kullanıyor sanırım.

Birçok pedalın işlevini ilgimi çekmese de anlayabiliyorum ama şu looperları bir anlamadım gitti. Bir ses kartı ile de aynı işlem gayet rahat yapılabilecek ve birçok ek ihtiyaca cevap bulunabilecekken tek işi çalınanı looplamak olan bir alete 700 tl vermek ilginç geliyor. Sahnede de çok kullanılabilirliği yok gibi geliyor bana. Prova anında da pek manalı değil gibi. Kullanan da genelde 4 akor base çalıp üstüne doğaçlama takılayım şeklinde kullanıyor gözlemlediğim kadarıyla. 300 - 400 Tllik M - Audio ses kartı bile yapar aynı işi sanki.
Son zamanlarda size de hak vermeye başladım Boss RC-3 istiyordum usb bağlantısından dolayı, sonra pedala 1.800 lira verene kadar bir ses kartı veya en basitinden iRig alıp aynı şeyi bilgisayarımda da yapabileceğimi fark ettim. Şu sıralar ucuz ve düzgün bir ses kartı arıyorum öneriniz varsa beklerim.

Benzer bir durum. Her gün 8-10 saat bilgisayar karşısındayım (iş), o yüzden gitarı elime aldığımda yine bilgisayara bakmak, mouse/klavye kullanmak istemiyorum. Looper bu noktada çok yardımcı oluyor. Chord progression üzerine solo çalışma işi en pratik looper ile oluyor.

Bu arada looper ile canlı olarak çok çılgın işler yapılabiliyor. Örnek olarak Giraffes? Giraffes!'e bakılabilir. Cloudkicker da instagram hesabından güzel loop + riffler paylaşıyor arada looper pedal ile. O tarz çalışmaları da seviyorum (kendim her ne kadar o seviyede hiçbir zaman olamayacak olsam da ..)

EDİT: Bir başka güzel looper kullanım örneği de Russian Circles, canlı olarak da kullanıyor sanırım.

Tanıdıklarım arasında Dovydas'ı tek geçerim canlı performansta looper kullanımı konusunda. Gerçi onun kullandığı şey pedaldan öte, ama efsane işler çıkartıyor ortaya 🙂

Tadımlık link de bırakayım;

Bu gitar 2 tane prs wood library sattırmiş, 5 tane fender kırdırmış 71 tane gibsonu ise çöpe attirmıştır.

2007 yılında fender gibson ve prs bu model yüzünden batma noktasına gelmiş fakat cort bu markalara acıyarak üretimi durdurmuş.

Ayrıca paralel evrenler kümesi dahil tüm kainattaki en ucuz fiyattır.

Bu gitar 2 tane prs wood library sattırmiş, 5 tane fender kırdırmış 71 tane gibsonu ise çöpe attirmıştır.

2007 yılında fender gibson ve prs bu model yüzünden batma noktasına gelmiş fakat cort bu markalara acıyarak üretimi durdurmuş.

Ayrıca paralel evrenler kümesi dahil tüm kainattaki en ucuz fiyattır.
Bu modeli hiç bilmiyordum, ilan açıklaması da baya abartı olmuş. Fakat resimlerden gördüğüm kadarıyla temiz gitara benziyor.

Hocam her yönüyle düşündüğumüzde 2500 etmez. Ama gerçekten güzelden kastınız bir kore prs ile denk ise duşünülebilir. Gerci o fiyata direk kore prs de satıliyor o yüzden bu para buna verilmez bence
Bi çok Kore PRS kullandım (genelde Tremonti ve Single Cut serileri) bence MGM1 daha iyiydi onlardan. Customları, yenilerini falan bilmiyorum ama bu Cort bildiğiniz pro gitar. Zamanında Emre Çeteci (dragonchaser)'de de vardı. Sap profili, kullanılan malzeme falan yeni nesil Cortlardan üstün.

Sözün bittiği yere gelmiş bulunuyoruz, buyrun bu da sıfır hali:

Ki Keeley modlu olsa bile;
1) Modu yapan adama bir çift laf etmek istiyorum switch oraya mı konur?
2)3 gün önce aynı pedalı Kadıköyde 350 liraya aldım.

Jackson DXMG 2018'de 1500 - 2000 aralığındaki piyasasından, 1700'e bir tane bulup aldığım; Reverb üzerinde 250 - 300 dolarlık gitar. Yanındaki hardcase Jackson marka olsa, hakettiğinden değil de 0 fiyatından dolayı(Yaklaşık 2300 0'ı) belki pahalı ama yerinde bir fiyat olarak kabul görebilirdi. Ancak case de en fazla +500 istenebilecek seviyede.

"Dinlediğiniz grubun soundunu birebir çıkarabilecek bir gitar, bu fiyata bu ayarda bir daha zor bulunur." cümlesiyle yaran ilanlara da göz kırpıyor. 10/10 ilan.

Jackson DXMG 2018'de 1500 - 2000 aralığındaki piyasasından, 1700'e bir tane bulup aldığım; Reverb üzerinde 250 - 300 dolarlık gitar. Yanındaki hardcase Jackson marka olsa, hakettiğinden değil de 0 fiyatından dolayı(Yaklaşık 2300 0'ı) belki pahalı ama yerinde bir fiyat olarak kabul görebilirdi. Ancak case de en fazla +500 istenebilecek seviyede.

"Dinlediğiniz grubun soundunu birebir çıkarabilecek bir gitar, bu fiyata bu ayarda bir daha zor bulunur." cümlesiyle yaran ilanlara da göz kırpıyor. 10/10 ilan.

2017'de 1200 liraya almıştım DKMG, orjinal kapı gibi jackson hardcaseiyle beraber. Önceden piyasasının bu kadar üstüne neredeyse hiç ilan olmuyordu. Şimdi bi dolar bindiriyor, bi de bu üçkağıtçı gözüaçıklar bindiriyor piyasaya uçuk ilanlarıyla. Gitar güzel ama şu piyasada bence ederi 2500 liradır. İyi bilirim bu dk serisini, şuana kadar 3 tane dk serisi japon jackson kullandım. Üstünde adam akıllı bir manyetik olsa hadi tamam diyeceğim de o da yok.

bu mevzu asla bitmeyecek. Herkes istediği fiyata satsın kardeşim sizene yani. Her zaman alıcı tarafından bakmayın olaya. Kim neden yarı fiyatına versinki ekipmanını yada sizin cebinize uygun bir fiyattan? Gerek yok 209 sayfa olmuş hala aynı muhabbet ya

Son girdiyi yaptığım için cevaplama ihtiyacı duydum da. Yani, sapık gibi farklı bir platformdaki satıcının kendisine mesaj atmıyoruz, ilan açılmasın demiyoruz. Fiyatları da kendi keyfimize göre değil genelde reverb, ebay gibi noktalara endeksli şekilde forum içinde değerlendiriyoruz. Kimsenin ne bizim cebimize göre ne de yarı fiyatına vermesi gerektiğine dair bir beyan görmedim ben uzun zamandır bu başlıkta. Öncesinde de ne abartıdır, ne değildir diye tartışıldı sayfalarca yine.

Ayrıca kendi adıma, belirli markaların piyasasına, yıllar içinde değişimine dair bilgim olmadığında bu başlığa girip, başlık içinde markayı aratarak, modeli aratarak ülke piyasasına dair de bilgi edindiğim oldu. Belirli ürünleri almaya hevesli insanlara da buradan emsal gösterip parasını yok yere harcamaması gerektiğine dair somut kanıt da sunabilmeme fayda sağladı yine bu başlık. Ülkedeki 2. el araba piyasasının başına gelen mevzu, daha mikro ölçekli şekilde müzik piyasasına da sıçramış durumda. İnsanlar utanmasa 0 aldıklarında söktüklerin jelatinin ederini düşerek 2. el fiyatı belirleyecekler. En azından belirli bir kesim kendi içinde bilinçli bir fiyat politikasını korumak için hem ülke alım gücü hem uluslararası eder bazında tartışarak bilinçli alım satım yapıyor.

Özetle kendi adıma, çok faydasını gördüğüm, katkı sağlayabildiğimde mutlu olduğum, paylaşanları da ayrıca takdir ettiğim bir başlık. Ha, tüm bunlar sizin için gereksiz, manasız, faydasız ise, hepsinden öte bitmeyeceğine dair farkındalığa sahipseniz başlığa tıklamamak da pek ala mümkün. Burası özgür bir ülke neticede.

bu mevzu asla bitmeyecek. Herkes istediği fiyata satsın kardeşim sizene yani. Her zaman alıcı tarafından bakmayın olaya. Kim neden yarı fiyatına versinki ekipmanını yada sizin cebinize uygun bir fiyattan? Gerek yok 209 sayfa olmuş hala aynı muhabbet ya
Bu forumun bir amacı da okuyanların bilgilenmesini sağlamak. 5500 liraya ilan koyulmuş 2500 liralık gitarın 2500 liralık gitar olduğunun söylenmesi insanları bu kadar rahatsız etmemeli, üstelik de doğrudan tecrübelere dayanarak verilen bilgilerse. Ben de zamanında gitarların ederinin ne olduğunu bu forumdan aynı benim yazdığım gibi şeyleri yazanlar sayesinde öğrenmiştim.
209 sayfa muhabbet oldu siz de hala anlayamadınız boş popülizm yapmamanız gerektiğini. Burada yazılanlar mutlaka birilerinin parasını daha doğru şekilde harcamasını sağlıyordur. Bu site forum şeklinde hizmet verip reklam almaya devam ettikçe pahalı gitara pahalı, ucuza da ucuz denmeye devam edecektir. Bu niye rahatsız ediyor bazı kesimi, ben de bunu anlayamadım.

Geri