Amfi tercihi ile alakalı öneri

Uzun süredir takip ettiğim bu foruma yeni üye oldum, öncelikle herkese selamlar. Ses kartı üzerinden FL studio ile modelleme amfiler, pedallar vesaire kullanıyordum. 15 aylık evlat olunca tak çalıştır yapamıyorum rahat bir şekilde. Aynı zamanda oğluma büyüdükçe gitar ve müziği aşılamak istiyorum. Cort evl z-4 gitarım var, cort j-pop akustik ve sx telecaster gitarım var. Rock,metal çalıyorum genel olarak ama soft tonları da seviyorum çalmayı. Bu bağlamda aklımda tonları çok hoşuma giden orange crush serisi var. 35 RT modelini almayı düşünüyorum. Bir tanede sıfır ayarında digitech rp90 aldım, çok tatmin etmeyecek tabii ses kartı üzerinden modelleme yapan birini ama maksat prosesor olsun. Sorum şu; çok yönlü bir amfi olmasını istiyorum, başka seçenek sunabilecekler varsa sevinirim. Ek olarak Dijital amfiler hoşuma gitmiyor.

RP90 çok boşa para harcama olmuş...

digital amfiden korkma dönemi de bitti, çok iyi cihazlar var artık.

Line6 Catalyst incelemeni tavsiye ederim hatta forumda sağ üstte ARAMA yaparsan ilgili başlıkları bulabilirsin.

RP90 çok boşa para harcama olmuş...

digital amfiden korkma dönemi de bitti, çok iyi cihazlar var artık.

Line6 Catalyst incelemeni tavsiye ederim hatta forumda sağ üstte ARAMA yaparsan ilgili başlıkları bulabilirsin.
Teşekkürler, evet biraz gereksiz oldu ama en azından bir iki efekt falan kullanırım diye düşündüm. Hiç mi işe yaramaz acaba :/

Amfi bütçem 13.000 en fazla. Teşekkürler

yeni nesil dijital amfilerde bu tip efektlerin tillahı var... hem de RP jenerasyonundan 10 kat daha kaliteli... yani gerek yok öyle bir cihaza artık 2024'te

bütçe bilemem günlük piyasa takip etmiyorum ama özellikle bu forumda ikinci el güzel fırsatlar sıkça oluyor, ilanları bir dolaş
benzer şekilde başka da ne amfi alsam diyenler var o başlıklara verile cevaplara da bak mesela

bu arada Crush 35RT kısıtlayıcı olur... çok tek tip bir sound, sadece Orange tonu alırsın... meraklısına süper amfi de hani ton zenginliği olsun dersen kısıtlar ve ayrıca sesi de biraz yüksek, yani sadece watt meselesi değil, gümbür gümbür bi amfi

zamanında şunu yazmıştım... araştırmaya başlangıç için referans olsun:

yeni nesil dijital amfilerde bu tip efektlerin tillahı var... hem de RP jenerasyonundan 10 kat daha kaliteli... yani gerek yok öyle bir cihaza artık 2024'te

bütçe bilemem günlük piyasa takip etmiyorum ama özellikle bu forumda ikinci el güzel fırsatlar sıkça oluyor, ilanları bir dolaş
benzer şekilde başka da ne amfi alsam diyenler var o başlıklara verile cevaplara da bak mesela

bu arada Crush 35RT kısıtlayıcı olur... çok tek tip bir sound, sadece Orange tonu alırsın... meraklısına süper amfi de hani ton zenginliği olsun dersen kısıtlar ve ayrıca sesi de biraz yüksek, yani sadece watt meselesi değil, gümbür gümbür bi amfi

zamanında şunu yazmıştım... araştırmaya başlangıç için referans olsun:
Karakteristik tonlamasıyla çok sevdiğim bir amfi orange, ama ondan daha düşük fiyata blackstar ID core 40 m modeli var. Çok güzel efekt modellemeleri ve bir çok özelliği varmış gerçekten,ama yine de tatmin etmiyor beni fakat orange alsam bu seferde iyi bir prosesör lazım veya analog setup kurmak lazım. Kafam çok karışık 😀

Geri