Amfiler Hakkında herşey (Genel)

Marshall mg30 dfx nasıldır. Mutlaka kullanan vardır. Yorumları okudum kimse iyi olarak bahsetmiyor nerdeyse. mg30 dfx veya bu ayarda amfi tavsiyelerinizi bekliyorum. footswitch girişi olan modeller önerirseniz daha iyi olur. Youtube da izlediğim videolarda mg30 dfx gayet hoşuma gitti. Birde kullananların yorumlarını okumakta fayda var

Monster_YGT demiş ki:
Marshall mg30 dfx nasıldır. Mutlaka kullanan vardır. Yorumları okudum kimse iyi olarak bahsetmiyor nerdeyse. mg30 dfx veya bu ayarda amfi tavsiyelerinizi bekliyorum. footswitch girişi olan modeller önerirseniz daha iyi olur. Youtube da izlediğim videolarda mg30 dfx gayet hoşuma gitti. Birde kullananların yorumlarını okumakta fayda var

Yok mu fikir ve öneride bulunacak kimse 😆

MG30 DFX güzel bir amfi. Ben bir aralar kullandım. Drive'i bazen yeterli gelmiyor doğal olarak. Genelde MG serisi pek övülmez nedense ama benim hoşuma gitmişti; belki de ilk amfim olduğu için.

mg 30 dfx evde kullanmak için idealdir ama çalmak istediğin tarza bağlı çok sert drive tonları alamazsın, o fiyat aralığında bir amfiden daha geniş yelpazeli tonlar almak istersen roland cube 20 yi tavsiye ederim.

İbanez tbx30, laney 35 watt footswitchli olan. birde fender frontman 25 bunlar nasıldır ? Yani bu model aralıkta varsa bildiğiniz yazın. Çünkü amfi işinden pek anlamam. Anca kulaktan dolma şeyler biliyorum.

Monster_YGT demiş ki:
Monster_YGT demiş ki:

mg serisi prosesörlerle çok uyumlu aletler ama analog pedallarla hiç uyum sağlamıyor ve kendi driveı çok yetersiz.tavsiyem biraz daha para biriktirip ikinci el vox ad30 veya roland cube serisi alman yönünde olur.

halilpazarlama demiş ki:
Monster_YGT demiş ki:
Monster_YGT demiş ki:

mg serisi prosesörlerle çok uyumlu aletler ama analog pedallarla hiç uyum sağlamıyor ve kendi driveı çok yetersiz.tavsiyem biraz daha para biriktirip ikinci el vox ad30 veya roland cube serisi alman yönünde olur.

ya vox a baktımda çok pahalı... Çok çok pahalı hemde 😀 Tabi ikinci eli olacakta ikinci elide o oranda pahalı olur... 😆

Laney lx35d ve fender frontman 25 nasıldır ? Yani şu durumda büyük ihtimal marshall da kalacağım ama bir sorayım dedim.

Monster_YGT demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:
Monster_YGT demiş ki:
Monster_YGT demiş ki:

ya vox a baktımda çok pahalı... Çok çok pahalı hemde 😀 Tabi ikinci eli olacakta ikinci elide o oranda pahalı olur... 😆

Laney lx35d ve fender frontman 25 nasıldır ? Yani şu durumda büyük ihtimal marshall da kalacağım ama bir sorayım dedim.
vov ac30a bakmış olmayasın 😀 ad serisinin o kadar pahalı olmaması lazım ama dolar da bir yükseliyor bir alçalıyor olabilir.

bir bas gitar alacağım fakat hem yeni başlayacağım hem hobi olarak çalacağım için iddiasız bir parça olacak.buna bir amfi uydurmak istiyorum sadece evde çalabileceğim.en ucuz ne kadara olur acep?malum kriz ekonomisi.şans yok,cepte para yok.

Merhabalar..
Arkadaşımdan bugün bir amfi ödünç aldım.
Markası Aria Pro2, modeli AG-30AT. 50 watt.
Çok büyük bir hevesle jack ı channel 1'e taktım, distortion'ı açtım fakat bir hüsran. Sanki süpürge makinesi açıkta, ben arkasında akustik gitarla clean tone da ses yapıyorum. Tellere vurmamla çıkan seslerde distortion efekti hiçyok. Sadece sürekli olarak bir süpürge makinesi gürültüsü. Tellerden normal, clean tone da ses geliyor.
Ne olduğunu anlayamadım. Acaba tamir ettirilebilecke bir durum mudur?
Yoksa amfinin ucuzluğundan olan bilinen birşey mi böyle kötü ve hatta hiç distortionsız olması?

my.php

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar;
GİTARIM:Ibanez rg320fm
AMFİM:Fender fm212r
PROSESÖRÜM:Digitech gnx 3 ve çok yakında line 6 pod x3 live
Gelelim problemime,grup arkadaşım 300wattlık head kabin kullanıyor ve doğal olarak sahnede ne kadar line out dan tutun mikrofonlamaya kadar az kalıyor benim sesim.Amfimden çok çok memnunum bana bulunulan tavsiyeyse şu "madem amfinden memnunsun ama daha çok ses istiyorsun ya iyi bir mikrofon al amfi için özel(zannetmiyorum ama) ya da amfim zaten pre out tan alınca ses veriyor hoparlorleri de,bana bir kabin al dediler ve birde poweramp(solid-state) amfinin pre outunu power ampa gir kabindende amfindende ses al.Sizce bu olay ne kadar verimlidir? yarar zarar,kar zarar? belirtirseniz sevinirim başka önerilerde de bulunabilirseniz sevinirim.
saygılarımla
plaROCK

halilpazarlama demiş ki:
laney gh100L ve vh100R hakkında fikri olan varmıdır.iki amfiden birini alma konusunda kararsızım.fiyatları hemen hemen aynı düzeyde.

Youtube'a bak trilyorlarca vidyo vardır kesin.

Gh100L Paul Gilbert'in en son marshalla geçmeden önceki amfisi, brit karakterli ama hayvani armonikli, gainli ve çok temiz. Çok belirgin parlak keskin bir karakteri var amfinin, dinlemen lazım, bir daha unutmazsın. Ama cılız değil, dolgun bir parlaklık. Favorim.

Vh ise daha modern sound'lu az gainli yuvarlak karakterli bir amp. Sanırım Opeth falan kullanıyordu.

plaROCK demiş ki:
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar;
GİTARIM:Ibanez rg320fm
AMFİM:Fender fm212r
PROSESÖRÜM:Digitech gnx 3 ve çok yakında line 6 pod x3 live
Gelelim problemime,grup arkadaşım 300wattlık head kabin kullanıyor ve doğal olarak sahnede ne kadar line out dan tutun mikrofonlamaya kadar az kalıyor benim sesim.Amfimden çok çok memnunum bana bulunulan tavsiyeyse şu "madem amfinden memnunsun ama daha çok ses istiyorsun ya iyi bir mikrofon al amfi için özel(zannetmiyorum ama) ya da amfim zaten pre out tan alınca ses veriyor hoparlorleri de,bana bir kabin al dediler ve birde poweramp(solid-state) amfinin pre outunu power ampa gir kabindende amfindende ses al.Sizce bu olay ne kadar verimlidir? yarar zarar,kar zarar? belirtirseniz sevinirim başka önerilerde de bulunabilirseniz sevinirim.
saygılarımla
plaROCK

Hocam 300wattlık ne amfiymiş öyle ya Hiç duymadım desem yalan olmaz hani Bahsettiğin olayı bilmiyorum da madem bu kadar sorun, diğer arkadaşın sesi kısarsa çözüm olmaz mı?

cortred demiş ki:
Hocam 300wattlık ne amfiymiş öyle ya Hiç duymadım desem yalan olmaz hani Bahsettiğin olayı bilmiyorum da madem bu kadar sorun, diğer arkadaşın sesi kısarsa çözüm olmaz mı?
Lambalardan tam verim alabilmesi için açıyor kabin marshall 1960 lardan 300 watt kafa VHT Pittbull

Geri