Bar müzisyenliginde yasadigim sorunlar

"Herkes bar müzisyenliği yapamaz ve yapması da gerekmez" sözünüze kesinlikle katiliyorum, keza bu konuyu yazarken aklimdan geciyordu. Uzun süre rock bar sıfatı altındaki isletmelerle calistik, o gunlerde repertuvar cok daha dinamikti ve cogu sarkiyi en ince ayrıntısına kadar transkripte edip istedigimiz gibi evirip ceviriyorduk ayrica cok tatmin oluyordum. Aslinda hersey pop repertuvari icin strat almamla basladi, hic sevmem normalde strati, hep les paul kasa kullanirdim, fakat strumming soundlarini daha iyi verebilmesi icin strat almaya manipule oldum. Hal oyle olunca gunden gune soundum yumusadi, teknigim degisti, hayalimden uzaklastim gitgide, belki de bu canımı sıktı. Dediginiz gibi kendi bildigimiz yoldan gitmek buyuk cesaret isi. Muzik ogretmenligi okuyorum, bu gidisle ya akedemide kalacagim ya da cesaretimi toplayip, saza daha cok hakim olup istedigim yoldan ilerleyecegim bir gun. Armoni oneriniz icin de tesekkurler, demek istediginizi anladim.
Hocam yetenek sınavına çalışmak için ne önerirsiniz benimde akademik olarak ilerletme hayalim var ama hep hayal olarak kaldı

Hocam yetenek sınavına çalışmak için ne önerirsiniz benimde akademik olarak ilerletme hayalim var ama hep hayal olarak kaldı
Selam, ortalama bir universitenin muzik bolumune gireceksen lavignac 1-a ve muammer sun solfej - 1 kitaplarini alip calismani oneririm. Gitarla gireceksen sol anahtarina hakim olmalisin, piyano'da ise fa anahtari da ucundan gerekebilir verecekleri eser göre. Solfej calismalarini mumkunse piyano ile yap, cunku sinavda piyano ile ses veriyorlar sana, asinalik olur. Eger vaktin varsa basit akor karakterlerini ogrenmen isine yarar kulak sınavi esnasinda. Major, minor, artik, eksik basiyorlar genelde. Marmara gibi yerlerde 9lu, 11li, yarı eksik, altılı gibi akorlar da basabiliyorlar, bi tik zor. Son olarak bona calismalarina bak kolay gozuksede zor olabiliyor, girdigim donem yetenek sınavında bonadan 0 almistim calismadigim icin. Umarim gonlunce olur

Selam, ortalama bir universitenin muzik bolumune gireceksen lavignac 1-a ve muammer sun solfej - 1 kitaplarini alip calismani oneririm. Gitarla gireceksen sol anahtarina hakim olmalisin, piyano'da ise fa anahtari da ucundan gerekebilir verecekleri eser göre. Solfej calismalarini mumkunse piyano ile yap, cunku sinavda piyano ile ses veriyorlar sana, asinalik olur. Eger vaktin varsa basit akor karakterlerini ogrenmen isine yarar kulak sınavi esnasinda. Major, minor, artik, eksik basiyorlar genelde. Marmara gibi yerlerde 9lu, 11li, yarı eksik, altılı gibi akorlar da basabiliyorlar, bi tik zor. Son olarak bona calismalarina bak kolay gozuksede zor olabiliyor, girdigim donem yetenek sınavında bonadan 0 almistim calismadigim icin. Umarim gonlunce olur
Çok sağolun hocam bilgiler için çok teşekkür ederim.

Geri