Barış Akarsu

Biz bunları aştık enerjini buralarda harcama git rockçılığını başka yerlerde ispatla milletin formuna girip tü kaka diyerek bunu ispatlayamazsın aş artık kendini
seninde dediğin gibi bu kadar eşin dostun olsun da :!: :!: :!:
sanada bu kadar yazı yazılsın derim ben :evil:

...

rockerrocker demiş ki:
fatalsmile demiş ki:
guitarist evet bu konu kapanmıştı ama sen yine de hoşgelsin arkadaşım.

hasan85 bir şey diyeceğim,yeni fark ettim de, imzanda yazılanlar sanki Barış için söylenmiş gibi ya 🙂

aa valla yaa öylemi gerçekten Hasan?
Ama Ankaradaki konseri sakın kaçırma yani umarım başka bir şansızlık olmazsa 😆

imza tamamen benimle ilgili 😀 konsere de gitmeye çalışacağım...sanırım liselilere verecekmiş konseri...üniversiteye değil...

Evet sonunda çok tartışılan Serdar Öztop Barış Akarsu'nun albümünde neden çaldıya en yetkili hatta tek yetkili ağızdan cevap geldi... 🙂

Ve gelelim son zamanların en tartışmalı konularından birine; Barış Akarsu !
Barış Akarsu öylesine iyi bir müzisyen ki Serdar Öztop bile onunla çalışmayı kabul edip destek oldu diyenler bir yanda ; Serdar Öztop onun müzisyenliğine inandığı için değil, ticari sebeplerle yanında oldu diyenler diğer yanda, tartışıp duruyorlar bu aralar. Cevabı sende ?

Öncelikle şunu söyleyeyim. Profesyonel biriyim ben ve o mantıkla bakıyorum olaylara. İnsanların hala kabul etmek istemedikleri bir şey var. “Müzisyenler neden para kazanıyor?” Hatta buna bir kaç müzisyen arkadaşın forumunda ya da röportajında da rastladım. Yani insanlar, para talep ettikleri için ayıp ediyorlarmış gibi bir tavır takınıyorlar. Nasıl bir mantık ki bu ? Sonuçta herkes bir şekilde hayatını idame ettirmeye çalışıyor. Dünyanın en pahalı şehirlerinden birinde yaşıyoruz. Masraf çok. Para lazım kısacası. Ben kendi müziğimden neredeyse hiç para kazanamıyorum. Yıllardır oturtmuş olduğum aranjörlük, prodüktörlük, stüdyo durumu var hep bunlarla geçiniyorum ve daha da enteresanı minimum standartlarda yaşayıp ordan kazandığım tüm parayı da tekrar müziğe yatırıyorum. Stüdyoyu geliştirmeye çalışıyorum, normalde diğer firmaların çok şans tanımayacağı ama müziklerinin insanlar tarafından duyulmaya değer olduğunu düşündüğüm arkadaşların albümlerini yapmaya çalışıyorum elimden geldiğince. Dolayısıyla da had safhada paraya ihtiyacım var bu tip işleri yapabilmek için. Bu işin bir tarafı.

Diğer tarafı da ;

Barış Akarsu gibi, Haluk gibi, Asrın gibi vokalist kimlikleri ile kendilerini göstermiş, güzel bir şeyler yapmak isteyen arkadaşlar da albümlerini yapmak için benim gibi bilgi birikimine sahip insanlara ihtiyaç duyuyorlar ve bir araya geliyoruz bir şekilde. Parası pulu konuşuluyor. Kaç para aldığım hiç kimseyi ilgilendirmez. Barış da, bir popüler kültür yarışmasından çıkmış olmasının yarattığı dez avantaj dışında, alt yapısı olmadığı halde gerçekten iyi bir sese ve yoruma sahip bir arkadaşımız. O yüzden kendisiyle çalışmak konusuda en ufak bir sakınca görmedim.

İnandın yani Barış ‘ a ?

Benim inanacağım bir şey yok ki !

Şöyle söyleyeyim ben sana; Ben mesela Bora Uslusoy’ a inanıyorum, Quartet Muartet’ e inanıyorum, Serdar Öztop’ a inanıyorum. Çünkü ben onların işlerine inanıp hem emeğimi hem paramı yatırıyorum. Şirketimi açıyorum. Sonuçta benim Barış’ a inanıp inanmamam bir şey değiştirmiyor ki. Ona inanması gereken kişiler menajeri ve plak şirketi. Çünkü parayı bağlayanlar onlar. Benim paramı ödüyorlar, sen bu işi yap diyorlar, ben kimseye değil, kendime, Serdar Öztop’ a inanarak, bana verilen süre ve imkanlar çerçevesinde elimden gelen en iyi prodüksiyonu yapmaya çalışıyorum.Benim inancım oraya kadar işte, anlatabiliyor muyum ? Sonrası beni ilgilendirmez yani. Ondan sonrası Barış’ a , plak şirketine ve manajerine kalmıştır.

Ama şimdi paranı ödüyorlar diye tutup da hiç yetenekli bulmadığın birine de albüm yapmazsın sanırım ?

Ben onlara baştan fikrimi söylerim. Bu adam iş yapmaz derim. İllaha yap derlerse de yaparım! Bu kadar da net söylüyorum yani. Her insan bir miktar tüccar olmalı yaşayabilmek için çünkü. Ama belirli kriterlerim var tabi. Mesela asla gitar çalmam öyle birinin albümünde. Gitar çok özel bir şey benim için sonuçta. İmzam o benim. İnanmadığım işin altına imzamı atmam asla. Ama Barış’ da bir potansiyel var. Barış için gitar çalmayıp bu işi başka birine de yaptırabilirdim. Ama baktım ki, benim gitarım ve Barış’ ın sesi ortak bir şey yakalayacak tereddüt etmeden çaldım gitarları.

dün gece elmavision unplugged programında barış akarsuyu canlı performansıyla dinledim.çok iyiydi.sesine ve şarkılara kattığı ruha bir kez daha hayran oldum...programın sık sık tekrarı oluyormuş.tavsiye ederim..

Barış Akarsu bir şekilde gelmesi gereken yere geldi. Bunu hangi yolla yaptığı konusunda ise özeleştirisini isteyene veriyor. Herkese vermek zorunda değil zaten. Çok merak edenler Barışarock toplantılarına katılıp kendisine sorabilir. Kendisi şu an aktif bir Barışarock aktivisti. Bu iş içinde elinden geleni yapacağını söylüyor. Kimseyi şöyledir, böyledir diye dışlama lüksümüz yok. Barış bizim yanımızda yer aldı ve adının gerektirdiği şey için uğraşıyor, BARIŞ için 🙂)

cdemirtas demiş ki:
Barış Akarsu bir şekilde gelmesi gereken yere geldi. Bunu hangi yolla yaptığı konusunda ise özeleştirisini isteyene veriyor. Herkese vermek zorunda değil zaten. Çok merak edenler Barışarock toplantılarına katılıp kendisine sorabilir. Kendisi şu an aktif bir Barışarock aktivisti. Bu iş içinde elinden geleni yapacağını söylüyor. Kimseyi şöyledir, böyledir diye dışlama lüksümüz yok. Barış bizim yanımızda yer aldı ve adının gerektirdiği şey için uğraşıyor, BARIŞ için 🙂)

Bu bilgilendirme için teşekkürler onun adına yakışan şeyler yapacağına hep inandık zaten böyle bir oluşumun içinde yer almasından ve gereken emeği harcamasından dolayı kendisini tebrik ederim. O doğru olanı yapıyor doğru bir şekilde kim ne derse desin. BARIŞAROCK gerek duruşuyla gerek oluşumuyla bu yıl ve bundan sonraki yıllarda daima gelişerek ve büyüyerek ama özünden hiçbir şey kaybetmeyerek dev bir organizasyon olacaktır ben buna yürekten inanıyorum.

Barış Akarsu dün akşam 9 Eylül Üniversitesinin Bahar Şenlikleri kapsamında sahneye çıktı muhteşem geçmiş konser bu akşamda Milas anfitiyatroda yarında Mersinde cts Elazığ da
yine geziyor Barış yurdu karış karış

slm arkadaşlar,
Barışın konser programına eklenen tarihler aşağıda dır.Bilginize....

26 Mayıs mersin Üniversitesi
28 Mayıs Elazığ Harput koleji

Bu arada 27 Mayıs Ege üniversitesi konseri iptal olmuştur.
Gitmek isteyenlerin dikkatine....

Heralde öyle olsa gerek aslında normal olark düşünecek olursak sahnesi güzel performansı iyi ortamdakileri iyi coşturuyor şarkılar güzel yani ön yargılar kırılsa buradaki Üniversitelerdede çok güzel konserler olurdu ama bilmediğimiz bilemediğimiz sebeplerden dolayı bu sene İstanbulda yok umarım seneye olur .

Bu arada Ankara da Çankaya Üniversitesinde de konser olacakmış ama öncesinde sanırım Arı Kolejinin Geleneksel Arı günü varmış ve bu günde öğrencilerden en çok istek alan sanatçılar katılırmış bu yılkinde Barış da olacakmış dışarıdan pek adam almamakla birlikte yinede isteyenlerin katılabileceği bilgisi verilmiş okuldan ve ücretsizmiş

Barış a İzmir Mersin Kıbrıs ta çok talep var sanırım.. 😆
Yani bu yerlere çok sık gidiyor

Aslında İlker sanırım dün akşamki mersin konserinede gitmiştir nasıl geçti diye ona sormak lazım ...

Anasayfada Barışın Ege üniversitesinde konseri olduğu yaıyor ama tekrar söylüyorum bugünkü konser iptal...
rockerrocker sana tamamen katılıyorum, buradaki üniversitelerde de görmek çok güzel olurdu ancak bildiğim kadarıyla (yine de emin olmamakla beraber) sanatçılar üniversitelerin daveti sonucunda etkinliklere katılıyorlar, dediğin gibi önyargıların çok etkisi var...

Barış, artık bir parçası İzmirli olan bir sanatçı-adayı- İlk defa geldiği zaman İzmir'i hiç sevmemiş olan, ama 2. gelişinden sonra da vazgeçilmezi olan şehir.. İzmir O' nu seviyor, O da buraları.. Gelsin başımız üstünde yeri var 😀

Geri