Barış Akarsu

cdemirtas demiş ki:
Barış Akarsu bir şekilde gelmesi gereken yere geldi. Bunu hangi yolla yaptığı konusunda ise özeleştirisini isteyene veriyor. Herkese vermek zorunda değil zaten. Çok merak edenler Barışarock toplantılarına katılıp kendisine sorabilir. Kendisi şu an aktif bir Barışarock aktivisti. Bu iş içinde elinden geleni yapacağını söylüyor. Kimseyi şöyledir, böyledir diye dışlama lüksümüz yok. Barış bizim yanımızda yer aldı ve adının gerektirdiği şey için uğraşıyor, BARIŞ için 🙂)

HARDBLACK arkadaşım Barış'ın Barışarock'a katılımıyla ilgili gerekli cevabı festivali düzenleyen arkadaşlardan biri vermişti...
bu yorumu yapan kişiyle ilgili söyleyebileceğim şey ise BARIŞ tan söz edip kendisinin farklı bir ayırım içinde olup, (kendi kendine) düşmanlık yaratması durumudur... ayrıca Barış Akarsu ile ilgili de hiçbir fikri yoktur diye düşünüyorum...
bunu hep söylüyoruz, insanlara sen dinle sen dinleme, sen gel sen gelme diyemeyiz, böyle bir hakkımız yok diye düşünüyorum...

rockerrocker demiş ki:
Bunu niye merak ediyorsun ki HARDBLACK anlamadım doğrusu :evil: merak mı ediyorsun bu tarz yorumlara katılıp bundan zevk mi alıyorsun :?: :?: :?: bende bunu merak ediyorum doğrusu :!: :!: :!:

Barış Akarsu hayranları içinde evet doğrudur rock la rocerlıkla duruşla tarzla bakış açısıyla son derece birbirinden farklı insanlar vardır.

1- Bu hangi sanatçı için geçerli değildir ki
2- Barış AKARSU nun bunda bir suçu varmıdır
3- Bu bir suçmudur?
4- insanları sınıflandırmak ne derece doğrudur.

BARIŞAROCK gerek duruşuyla gerek varoluş biçimiyle son derece doğru bir ekip işidir. Bir şekilde bu organizasyona katılan ona değer veren çalışmalarını takip eden herkes buna gönül vermiş demektir.

Evet olacaktır Barışarocka da sadece Barış Akarsu yu görmek için gidenler durumla alakası olmayanlar tabiki olacaktır ama onun sayesinde olsa bile böyle bir organizasyona katılıp o havayı soluyup bu durumdan ders çıkartacak ve yeni bakış açısı kazanacak olan insanların da sayısı gözardı edilmemelidir.

Benim görüşüm bu konuda böyle...

Zevk alma yada başka bir durum söz konusu değildir yazıda katıldığım noktalar olduğu kadar ters gelen noktalarda var. Sizlerin (fanlar olarak) veya Barış akarsuyu bilenlerin fikirlerini öğrenmek için buraya yazdım.Bunu kendimi savunmak için yazmıyorum sitede HL ile ilgilide bir yazı vardı onuda ekledim okuyabilirsiniz.

Benim bu yazıda ve sitedeki yazıda asıl takıldığım şey Barış Akarsuyu ve Haluk Levent'i arabesk-rockçı olarak göstermeleri ( şahsen kesinlikle öyle düşünmüyorum) merak ettiğim ise ilgili kişileri iyi tanıyan sizlerin düşünceleri.

HARDBLACK demiş ki:
Zevk alma yada başka bir durum söz konusu değildir yazıda katıldığım noktalar olduğu kadar ters gelen noktalarda var. Sizlerin (fanlar olarak) veya Barış akarsuyu bilenlerin fikirlerini öğrenmek için buraya yazdım.Bunu kendimi savunmak için yazmıyorum sitede HL ile ilgilide bir yazı vardı onuda ekledim okuyabilirsiniz.

Benim bu yazıda ve sitedeki yazıda asıl takıldığım şey Barış Akarsuyu ve Haluk Levent'i arabesk-rockçı olarak göstermeleri ( şahsen kesinlikle öyle düşünmüyorum) merak ettiğim ise ilgili kişileri iyi tanıyan sizlerin düşünceleri.

Tamam o zaman yanlış anlaşılma için özür dilerim bende polemik gibi gelmişti. Ama artık bu görüşte olanlara verilecek tek yanıt ortada boşa kürek çekiyorlar Haluk Levent forumundada cevabımı yazmıştım zaten. Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş.... 😉

insanların doğduğu,büyüdüğü,yaşadığı toprakların izleri yaptıkları her işe yansır..yapılan iş kendi keşifleri olmasa da kendi yetiştikleri kültürden izler yaptıkları işlere de yansır..ben bunda yanlışlık görmüyorum..

bence asıl yanlışlık kendi kültürünü de yansıtan izler ekleyememektir.. çünkü o zaman tereciye tere satmak durumu oluşur..zaten en iyisini kendileri yapabiliyorlarsa neden bi başka ülkenin insanının yada insanlarının yaptıkları bir eseri alsınlar ki :?: asıl mantıksız olanı bu..

söz konusu olan şey rock müzikse... dış kaynaklı rock müzik yapanlarla aynı şeyler yapılmaya çalışılırsa adamlar sadece bizim iyi bir taklidimiz der..bi farklılığımızı ortaya koymak zorundayız..anadolu da medeniyetler cenneti olduğuna göre..bu cennetin ezgilerinden etkilenmek ve kullanmanın neresi yanlış ki :?: :roll: ..

belki ben anlamıyorum..belki yanılıyorum..ama bu düşüncemi yıllardır değiştirecek bir açıklama olmadı henüz...

yavan şeylere takılıp atılıp tutuluyor kişiler hakkında...köstek olmak her zaman kolay..destek olabilmeyi başarmaksa hep daha zordur..

hadi olmayacaksınız...
atalarımızın dediği gibi..

Gölge etme başka ihsan istemez...

nötr olmayı deneyin...

cagor1 çok güzel açıklamışsın, genel olarak katılıyorum...
benim barışarock sitesiyle ilgili takıldığım nokta ise çok farklı...
neden öyle bir durum sözkonusu olmadığı halde "barış akarsu sahne listesinden çıkartılmıştır" diye duyuru yapıldı??? hadi bir yanlışlık! oldu diyelim barış bu organizasyonda aktif olarak görev almaya devam ettiği ve konserde sahneye çıkacağı halde sitede yetkililer tarafından neden açıklama yapılmadı???
üstelik de bu açıklama hala yapılmıyor ve polemikler uzayıp gidiyor... bundan barış zarar görüyor... daha da kötüsü anlaşılan o ki festival de zarar görüyor...

barış akarsu barışarocka katılıyormu.?evet katılıyor...gerisi boş laf......biz konuşmayı seven bir milletiz.mış ve muş kelime dağarcığımızda hep başroldedir..mışlarla muşlarla bir yere varılmaz..

Nedense tüm bu söylenenlerden sonra aklıma sevgili BARIŞ MANÇO nun Sarı Çizmeli Mehmet Ağa sı geldi tüm bu boş konuşup dolu tutturmaya çalışanlara....

Yaz dostum
Güzel sevmeyene adam denirmi
yaz dostum
selam almayana yiğit denir mi
yaz dostum
altı üstü 5 m lik bez için
yaz dostum
boşa geçmiş ömre yaşam denir mi
yaz dostum
kimse göçmez bu dünyadan mal ile
yaz dostum
bir dünyaki haklı haksız karışmış

yaz tahtaya bir daha
tut defteri kitabı
sarı çizmeli Mehmet Ağa bir gün öder hesabı

Bu arada geçtiğimiz pazar yani ÖSS nin olduğu gün Barış la ÖSS sonrası muhteşem bir piknik yaptık çok güzel geçti işte o günden bir kaç resim.. 😆 😆 😆 😆

piknik050237eo.jpg

piknik050712rq.jpg

piknik050290uq.jpg

yok böyle birşey..
bir gece önce konser veriyor, ertesi gün sabahın köründe kalkıp sınava giriyor. onca yorgunluğuna rağmen fanları "hava yağmurlu istersen iptal edelim" dediklerinde "yok yok daha da güzel olur" diyor ve pikniğe katılıyor. onlarla yiyor içiyor oyunlar oynuyor gitar çalıp şarkılar söylüyor. herkese kırk yıllık dostu gibi yakınlık gösteriyor.
gerçekten bu barış çok başka bir insan. her şeyin en iyisini hak ediyor.
"ben böyle yürek görmedim böyle sevgi."

Ücretsiz Rock Tatili!

Zeytinli’de Rock Tatili

Edremit - Zeytinli de 15-16-17 Temmuz tarihlerinde Zeytinli Belediyesi ve Poem Organizasyon işbirliği ile gerçekleşecek Zeytinli Rock Festivali ile Türkiye’nin önemli rock gruplarını ağırlamaya hazırlanıyor.

3 gün sürecek festivalde deniz, plaj, müzik ve alternatif sporlarla dolu, çok renkli aktiviteler iç içe olacak. Üstelik girişler ve kamp alanı ücretsiz…

Türkiye’ nin Önemli Rock Grupları Körfezde

Aralarında Moğollar, Bulutsuzluk Özlemi, Kesmeşeker, Pilli Bebek, Işığın Yansıması Barış Akarsu ve Almanya’dan Kitty Solaris gibi gruplarında bulunduğu toplam 17 Rock grubu Temmuz ayının en güzel günlerinde büyük bir hızla festival alanına dönüştürülen Zeytinli Altınkum plajında müzik tutkunlarıyla buluşacak.

Festivale katılan grupların tam listesi şöyle;

Moğollar
Bulutsuzluk Özlemi
Kesmeşeker
Işığın Yansıması
Solaris – Almanya
Barış Akarsu
Zardanadam
Pilli Bebek
Pin Up
Karakedi
Yolgezer
Deli
Catafalque
Çamur
Repertuar Dogs
ve bir sürpriz grup…

24saat x3gün= 72 Saat Eğlence, Müzik ve Plaj
Tırmanma duvarı, paint ball, insan langırtı, trambolin, salto, rodeo, su sporları, plaj voleybolu ve daha bir çok gündüz aktivitesi festivale katılan tüm misafirlere eğlenceli saatler yaşatacak. Güneşin, Zeytinli’ ye özgü hafif bir rüzgarla etkisini hissettirdiği anda bölgenin en güzel kumuna sahip plajından berrak Ege sularına girilebilecek. Kamp alanındaki dostluklar sabahlara kadar sürecek bir sohbet ortamını açacak.

Kamp Alanı düzenleme ve koordinasyonu ; kampçılık ve dağcılık çalışmaları ile Türkiye’nin en önemli doğa ve sporları kurumlarından olan ADRENALİN tarafından yapılacaktır.

Ayrıca festivale çeşitli sivil toplum kurumlarının da katılımı da gerçekleşecek.

İnşaatı Hızla Süren Festival Alanı ;

Yaklaşık 50 bin metrekare alan üzerine inşaat edilen festival alanı gerek altyapısı gerek çarşı-pazarı ile büyük bir tatil köyü gibi olacak. Festival alanı içerisinde yiyecek-içecekten sağlık ocağına, hediyelik eşyadan plaj malzemelerine kadar ihtiyacı duyulacak bir çok şey çarşı-pazar bölümünde yer alacak. Özel bir şekilde güvenliği sağlanacak alanda 3 gün boyunca müzik ve eğlenceye doyacaksınız…

BİLGİ İÇİN: 0212 245 96 06 – 0212 245 96 07

NASIL ULAŞILIR?

Zeytinli’ye İstanbul’dan Bursa-Balıkesir-Havran-Edremit üzerinden gidebileceğiniz gibi, Tekirdağ-Çanakkale yolunu da tercih edebilirsiniz. Bu yol manzarası güzel trafiği az ve 450 kilometre.

İstanbul-kınalı arası otoyolu kullananlar Tekirdağ’dan Keşan’a sonra da Gelibolu’ya gelecekler. Buradan Lapseki’ye veya Eceabat’tan Çanakkale’ye karşıya geçmek için Feribotlar saat başı kalkıyor. Truva’dan, Edremit Körfezi’ne inerken Zeytinli sizi karşılıyor.

Aynı yolu otobüsle almak isteyenler Pamukkale, Uludağ, Kamil Koç, Akçay veya Metro Turizm’in seferleriyle gelebilirler. Zeytinli’den Edremit’e Assos’a sefer yapan minibüsler var.

1. Ulaşım : İstanbul - Bursa - Balıkesir - Edremit - Zeytinli

2. Ulaşım : İstanbul - Keşan - Gelibolu - Çanakkale - Zeytinli

3. Ulaşım : İstanbul - (Feribotla) Bandırma - Balıkesir - Edremit - Zeytinli

Yenikapı Feribot İskelesi EMİNÖNÜ : Tel:+90 (212) 517 96 96

http://www.zeytinlirockfest.com

Geri