Barış Akarsu

onun böyle kötü eleştiriler almasının en büyük nedeni yarışmadan çıkması . Çok önyargılı davranıyorsunuz ille herkes sizin dinlediğiniz tarzda müzik yapacak diye birşey yok sırf tarzınız uymuyor diye böyle kötü eleştirilmeyi hak etmiyor.
Üstelik Barışın dinlediği asıl müzik iyi. 80 ler ağırlıklı dinliyormuş.Bence onu yönlendirenler böyle bir kaset yapmasına neden oldu.İlerde kendini bulmasını , daha iyi bir şeyler yapmasını umarım.

savanom demiş ki:
onun böyle kötü eleştiriler almasının en büyük nedeni yarışmadan çıkması . Çok önyargılı davranıyorsunuz ille herkes sizin dinlediğiniz tarzda müzik yapacak diye birşey yok sırf tarzınız uymuyor diye böyle kötü eleştirilmeyi hak etmiyor.
Üstelik Barışın dinlediği asıl müzik iyi. 80 ler ağırlıklı dinliyormuş.Bence onu yönlendirenler böyle bir kaset yapmasına neden oldu.İlerde kendini bulmasını , daha iyi bir şeyler yapmasını umarım.

bi karşılaşmamızda bu konuda da konuşmuştuk..kendisine karşı yarışmadan çıkışlı olmasından dolayı olan önyargının farkında..''biz rockçılar biraz tutucuyuzdur'' demişti bana ..bende evet malesef demiştim...ama o çalışmaya devam edeceğini bu durumu ancak bu şekilde aşabileceğini söylemişti..ki o zaman 70'in üstünde konser verdiğini eklemişti..bende doğru yolda olduğunu düşündüm o zaman...

çünkü birçok şeyin farkında ve yine de yılmadan çalışmaya konser vermeye devam ediyor..şimdi değilse bile birgün gerçekten güzel işlere imza atacak bu çocuk...nerden geldiğini unutmuyor..bence bu çok önemli...

savanom demiş ki:

bence albümü çok iyi.sanki iyi değilmiş gibi bir yorum gözledim.şu an piyasada bulunan bir çok rock albümü katlar...yeterki iyi dinleyelim...bu albümde yorumcu ama diğer albümlerinde besteci kimliğinide göreceğiz..

evet albümü çok iyi mesela çok direndim ama sonunda merakıma yenilip şu satış patlaması yaşayan manga nın albümünü aldım klipledikleri iki şarkı dışında bende kalıcı bir etki yapmadı tamam bir kaç tanede daha iyi çalışma var ama 14 parçadan beklediğim performans değildi ama süper bir pazarlama stratejisiyle gerçektende süper sattılar onarıda bu başarılarından dolayı tebrik ederim ama BARIŞ ın albümü gerçekten ilk albümden beklenmeyecek kadar gerek alt yapılarıyla olsun gerek besteleri ve coverlarıyla olsun gerçekten çok iyi ama malesef gerekli reklam yapılmadığı için hakettiği yere gelmedi bu albüm bir ada müzik ki şu ara Türkiyedeki tüm rockçıların albümü oradan çıkıyor ya da bir sony ya da emi müzikden hatta kendilerini kutuplaşmaları ve taraflı yaklaşımlarından dolayı tutmasam bile DMC den çıkmış olsa bile çok daha başarılı bir grafik yakalnırdı.

Yarışmadan gelme olayına gelince artık bu söylem gerçekten bana saçma geliyor yarışma biteli 1 seneyi geçti üstüne üstelik bir yarışma sonucunda alabileceği hiç bir ödülüde alamadı BARIŞ ama hala yarışmadan gelme olayları ve söylemleri sıcak tutuluyorsa bu ön yargıda son noktadır diyebilecek bir kelime bulamıyorum...

aslında insanlar o kadar boş konuşuyorki..sonuçta nerden çıkarsa çıksın.hangi yapımdan.hangi yarışmadan yada sıfırdan.nasıl getireceği ve çıkan ürün önemli.ben barışı gerçekte ses ve yorum olarak çok beğendiğim için büyük bir hevesle aldım albümünü vede hiç hayalkırıklığına uğramadım.çünkü bana çok hitap eden şarkılarla donanmış bir albümdü...ama hiç barışı dinlememiş biri için barış sıfırdan başlıyordu.kulaktan dolma yarışma çıkışlı söylemlerini duyan herkişi önyargılı baktı albüme..en çok neye üzülürüm..bu albüme yangözle bakıpda dinlemeye tenezzül etmeyen kişilerin bakış açısına...şöyle bir tamamını dinleme zahmetine katlansalar ne demek istediğimi anlarlardı...

ya bende takip etmek istiyorum barış'ı ama maalesef bu seneki dersanem yüzünden 1 konserine 2 de imza gününe gidebildik....seneye inşallah aslında burdan 5 saat istanbul annmei ikna etsem keşke.... 😢

anandolu rock adı altına uygun düşen bir tarzı var..konserlerinde seyirciye de iyi hitab edebiliyor...fakat şarkı sözlerini unutması büyük bir fiyasko...cem karaca'nın veliahttı olmaya aday olduğuda söyleniyor vs vs.. başarılı...

dipköşenot: akademi türkiye yarışmasında ki birinciliğinin ardında kuşum aydın programına çıkmayı reddettiği ve bu tavrıyla birinciliğininde elinden alınması gibi abuk sabuk bir de olayı vardı... fakat bu örn davranışıyla sempatimi de kazanmıştı...

KANJ demiş ki:
anandolu rock adı altına uygun düşen bir tarzı var..konserlerinde seyirciye de iyi hitab edebiliyor...fakat şarkı sözlerini unutması büyük bir fiyasko...cem karaca'nın veliahttı olmaya aday olduğuda söyleniyor vs vs.. başarılı...

dipköşenot: akademi türkiye yarışmasında ki birinciliğinin ardında kuşum aydın programına çıkmayı reddettiği ve bu tavrıyla birinciliğininde elinden alınması gibi abuk sabuk bir de olayı vardı... fakat bu örn davranışıyla sempatimi de kazanmıştı...

Kanj doğru noktalara parmak basmışsın, 😉 Yarışma 1. liği elinden alınmadı ama senkron Tv 1. nin hakettiği hiç bir ödülü Barış a vermedi aralarındaki sözleşmeyi de binbir güçlükle fesh ettiler ve Barış Seyhan Müzik ile anlaşarak albümünü buradan tamamen kişisel çabalarla çıkarttı. Ve evet Kuşum Aydın Gülbence sence bence onca a dan z ye z den a ya tarzı programlarada katılmayı redetti çünkü vizyonu bunlara testi yoksa bu tavırda burnu büyüklük asla söz konusu değildi bazılarının söylediği gibi :? Şarkı sözlerini unutmasına gelince ben bazen bunu aslında unutmadığı halde kendine has bir tarz mı edindi şeklinde düşünüyorum ama sonra böyle birşeyin olmayacağını olmaması gerektiğinide düşünüyorum ama bir konserde mükemmel yorumladığı parçayı başka bir konserde unutabiliyor bu handikapını bencede bir an önce gidermesi gerek . Cem Karaca ya da Barış Manço velihatı olma çabasında değil tarzı sesi yorumuyla insanlar onu o çizgiye oturttular ama o kendi çizgisini oturtmaya ve kendi tarzını yaratmaya çalışıyor iyşallah öylede olacak...

Arkadaşlar BARIŞ bu akşam ATV de IŞIN SHOW da Işın Karaca nın showunda seyretmek isteyenlere duyrulur program saati 00:30

yeni çıkan rock albümlere bakıyorumda bir iki lokomotif parça dışında komple doyurucu albüm yok.oysa barışın albümde her şarkının ayrı bir lezzeti var..

sesi güzel, fena değil ama albüm 2-3 parça dışında vasat bence.kimdir o parçasının müziği çok hoş yalnız belirtmeden geçemeyeceğim.sözleri ise klasik bir bush karşıtlığı.zaten herkesin yaptığı amerika, emperyalizm ve bush karşıtlığı sözler yapmak artık bu da popülerleşti.

hasan85 demiş ki:
bu adamın bi evi var mı yada evine hiç gider mi 🙂

Barış Akarsu için bunu dediysen eger gerçekten çok kızarım.. Bir rock şarkıcısısın sen mesela diyelim.. Kendinide yeni tanıtıyorsun. Sen bu adamın yerinde olsaydın ne yapardın ? Tabii ki konser verirdin. Oda konser verererk kendini herturlu şekilde turk rock dinleycilerine tanıtıyor.

bestial hasan bunu art niyetle söylemediği için yani Barış Akarsuyu sevdiği için art niyetli olarak söylediğini zannetmiyorum adam tüm yurdu gerçekten dere tepe dolaşıyor bu aralar evinde tam 1 hafta bile kaldığı söylenemez ama seninde belirttiğin için kendini ispat etmek adına bande varım diyebilmek adına doğru olanda bu zaten

Bestial demiş ki:
Tabii ki gezicek abiler.. Cunki bir album cikarmişsin ve bunu en iyi şekilde tanıtıcaksın ancak piyasa olmadan.

Kesinlikle çok haklısın

arkadaşlar Barış Akarsunun her türlü etkinliği ile ilgili haberleri

www.baris-akarsu.com

adresinden öğrenebilirsiniz turkrock üyelerinden de olan sevgili Neslihanın moderatörlüğünü yaptığı sonderece düzenli ve güzel bir site

konser haberleri organizasyonlar vs vs buradan takip edebilirsiniz 😆 😆

Geri