Başka bir elektro gitar tavsiye isteği.

Öncelikle herkese merhaba, forumda ve elektro gitar dünyasında yeniyim.

Bir yerden elektro gitara başlamak istiyorum ama ayağımı suya nereden sokacağım konusunda tedirginlik yaşıyorum. Şöyle ki efendim ben bütçesi -ses kartı ve gitar olarak- yaklaşık 25.000 lira olan bir arkadaşınızım.
Gözlediğim kadarıyla benim gibi yeni başlayanlara genellikle giriş seviyesi olarak tabir edilen -görece- kalitesiz gitarlar tavsiye ediliyor ve öğrendikten sonra daha iyi bir gitara geçmesi söyleniyor. Ancak ben başlangıçta profesyonel olmasa da eli yüzü düzgün bir gitarla başlayıp ölene kadar o gitarı elimde tutmayı istiyorum.

Gitarla çalınan her türü severek dinliyorum -Jazz'dan Black Metal'e kadar-. Ancak gitarda önceliğim gitarın gövdeli tınılar verebilmesi. Henüz gelişmemiş terim kelime dağarcığımla nasıl açıklayacağımdan emin değilim ama galiba Les Paul kasalı gitarlar beklentime daha uygun ses veriyor.

Belirlediğim gitarlara geçmeden önce beni sıkıntıya sokan bir konuyu daha sormak istiyorum: ikinci el. Evet, ikinci el fiyatları çok uygun ve istersem aldığım değere satabiliyorum. Ama ben gitardan anlamıyorum ve anlayanı da tanımıyorum, İkinci el gitar alırken ya sorunlu gitar alırsam?

Belirlediğim gitarlar: (Linkler temsili)

ESP LTD EC-256​

Ibanez RG7421​

Schecter C-6 Pro​

Not: Alacağım ses kartı muhtemelen Focusrite Scarlett, kulaklık takıp bilgisayar başında, apartman dairesinde çalmayı düşünüyorum.

Tüm tavsiyelerinize açığım.

Gözlediğim kadarıyla benim gibi yeni başlayanlara genellikle giriş seviyesi olarak tabir edilen -görece- kalitesiz gitarlar tavsiye ediliyor ve öğrendikten sonra daha iyi bir gitara geçmesi söyleniyor.

Merhabalar. Yukarida yazdiginizdan forumu okumadiginizi anliyorum. Cunku burada kimse durduk yere gitar onermiyor. Butcesine gore insanlar oneri veriyor. 5000 tl butcem var diyene ne onersin insanlar.

Eger aradiginiz duzgun bir gitar ise eli yuzu duzgun gitarlar 1000 dolardan baslar. Bana kalirsa ses karti baslangic icin hic yararli bir secim degil. Ortalama bir ses karti alinmadan, ortalama bir referans monitoru baglanmadan, adam gibi lisansli bir yazilim alinmadan ses kartinin anlami yok. Bu da normal bir amfiden daha pahali demek. Cunku kayit yapiyor bu sistem. 3000 liraya ses karti alip, normal kulaklik baglayip kacak yazilim ile YouTube'daki kayitlardaki gibi sound bekleniyor. Bu neden insanlara cazip geliyor hic anlamiyorum. Size tavsiyem forumu guzelce arastirin. Emin olun bir suru bilgi bulacaksiniz.

Geri