Başlangıç için elektro gitar yardım eder misiniz

arkadaşlar elektro gitar konusunda pek fazla bilgim yok ama bunlar kafama yattı siz ne düşünüyorsunuz (duman-manga-nirvana-metallica çalmayı düşünüyorum)

arkadaşlar elektro gitar konusunda pek fazla bilgim yok ama bunlar kafama yattı siz ne düşünüyorsunuz (duman-manga-nirvana-metallica çalmayı düşünüyorum)

Bahsettiğiniz gitarı tavsiye etmiyorum. Ibanez gio serisi (grg170 vs) başlangıç için oldukça iyidir piyasa da çok fazla ikinci eli mevcut bakmanızı öneririm veya Squier in affinity serilerinden ikinci el bulursanız oda işinizi görecektir. Gelelim amfi ye artık eskisi gibi gitar alırken bu tip kombo dijital amfiler pek tercih edilmiyor bunun yerine prosesör veya ses kartı kullanılıyor. Bu amfi fiyatına başlangıç prosesörü bulabilirsin örneğin mooer ge-100 gibi. Bu tür ekipmanlarla daha geniş tonlar elde edebilir daha uzun süre kullanabilirsin. Ayriyetten gitar teknikleri ve armoni bilgisi olarak gelişirken efektler vs konusunda da bilgi edinmiş olursun. En önemli konulardan biridir. Amfi, ses kartı , prosesör konusunda sana bilgi verebilmesi açısından bir video bırakıyorum iyi forumlar.

Fly 3 haftasonu arkadaşta kalacam iki takılırız ya da evde gece egzersiz yapacam ama şimdi amfi açmayayım masaüstünde sessizce çalayım amacıyla duymak için kullanılacak bir cihaz. "Amfi" diye adamın alıp karşısına geçeceği bir cihaz değil. Alternatiflere bakmakta fayda var - Orange Crush, ID Core, Katana Mini vs....

Şu forumda 2-3 kez ya yapmışımdır ya yapmamışımdır, kendi ilanımı insanlara öneri diye yazmak hiç sevmediğim bir şey... o yüzden sen yine de kendin araştır ama açıkçası yeni başlayanların hayatını kolaylaştırmak adına mesela ben olsam Fly 3 parasına neredeyse şu var diye incelerim....

Geri