Bias FX 2 mi yoksa Amplitube 5 MAX mı

• Konuyu açan Konuyu açan zoti
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

amplitube amfileri daha iyi, bias fx2 o kadar değil ama mesela bias amp ikisinden de iyi ama efekt yok... yani bunun net bir cevabı yok... illa bu ikisi mi olacak?
örneğin tonex ikisinden de iyi ama sadece drop metal çalacaksan rhino en iyisi...
kayıt mı alacaksın, evde mi tıngırdatacaksın, nasıl bir ses kartı ve hoparlöre bağşayacaksın, hepsi birer faktör
mercedes mi döver bmw mi gibi değil mevzu

Amplitube 5 max kullanıyorum genel olarak memnunum ,bende araştırarak ,bu foruma da bakarak amplitube 5 seçmiştim,ikisinin de birbirine karşı avantajı-dezavantajı var,tavsiyem ikisininde ücretsiz versiyonunu indirip kullandıktan sonra hangisinin arayüzünü beğenirsen onu alman.

Amp max tarafında v2 diye mesa ve yeni bazı amfileri ekstra para ile satmaya kalktı İK ,saçma bulsam da kapitalizm dedim,sonuçta aldığımı paket max paketi.

Acil değilse Black Friday zamanını bekle derim ikisinide ortalama %40-50 arası indirimli alacaksın.

Konu ne tam olarak anlamadım ama kısaca bahsedeyim:
amaç IR ise amplitube biasFX i baya döver, pedal IR'ler hepsini ayrı ayrı döver.
Optimal düzeyde efekt ve amp simülasyonu almaksa niyetiniz, ben biasfx2 kullanıyorum mesela...
Ne istediğiniz çok önemli burada... Bana sorarsanız analog setup'ın verdiğini hiçbiri vermiyor ama çağ değişti artık.
(kısaca özetleyecektik yine konuştuk bıdıbıdı 😀 )
İyi çalışmalar 😉

Amplitube daha iyi ama dijital tınıya sahip olduğundan ben yazılımların drive sounduna bir türlü ısınamadım. Yine de tercih etsem Amplitube derim. Ses kartı da minimum düzey için Focusrite Solo derim. Presonus grubuna da bakılabilir, 22c vs.

Bana kalırsa ikisi de değil, NAM ya da Tonex kullanmayı tercih ederim. NAM ToneX'in ücretsiz alternatifi ve bana kalırsa çok daha başarılı bir modelleme tekniği kullanıyor. Ancak bu ikisi arasından illa bir seçim yapmak gerekiyorsa AmpliTube 5 daha da tercih edilebilir gibi duruyor. Sadece tek bir yazılımla maalesef istediğinizi alamıyorsunuz.

Geri