Cep Telefonundan Turkrock.com A Girme Sorunu

Evet gayet mantıklı aslında. Ama o kısım sadece forum başlıklarını gösterebilen bir modül teknik olarak. İleride belki yapabiliriz. Şu an için mümkün değil.

Ana sayfada, sağ taraftaki profil mesajlarını, kullanıcıların, bilerek yada bilmeden, özel mesajlaşma olarak kullanmalarını engellemek için bir çözüm mümkün mü? O kısma yada altına, mini chat board gibi bir widget konulsa belki kullanıcılar daha amaca yönelik kullanabilirler mi? Yada başka bir çözüm?

Ana sayfada son profil mesajlarını gösteren kutucuk olsa da olmasa da bazı insanlar özel mesaj atmak yerine profiller üzerinden yazmayı tercih ediyor. Eskiden son profil mesajları bloğu yoktu o yüzden bilinmiyordu.

Altına chat board koymak bunu engeller mi? Bence engellemez. Neden engellesin? Oraya özel mesaj gibi yazan kişi çok bilinçli olarak yazmıyor zaten. İçeriği dağıtmaktan başka bi etkisi olmaz. Profil mesajı, chat mesajı, forum mesajı...

Bunu engellemek şart da değil bence. Yeni profil mesajları bloğun ismi. Gördüğü işlev de tam olarak bu. Hep böyle değil mi? Facebook'da da özelden söylenebilecek bir çok şeyi bazı insanlar kişilerin profiline yazıyor. Ama siz kendi ana sayfanızda görüyorsunuz.

Altından ziyade, yerine daha doğru olurdu sanırım. Herkes kendi profil mesajına yazılanı, kendi profilinde görürdü. Çift işlevlilik burada işte. Kişi herkesle paylaşmak istediği bilgi ve fikrini kendi profil sayfasına yazınca herkes görüyor. Bu güzel bir şey. Ancak bir başkası kişinin profiline yazınca da görüyor herkes. Dağılma burada oluyor gibi.

Chat yada message board, bu durumda, kişilerin fikir, bilgi ve haberlerini paylaşması konusunda, daha etkili olur diye düşündüm. Profilden mesajlaşmanın herkesin gözünün önünde yapılması hususunda daha engelleyici olabilir.

Facebook kullanmıyorum ki. 🙂

Çoğunluk aynı fikirdeyse ana sayfadaki son medyalar bloğu kaldırılabilir.

Tapatalk bir kısım kullanıcı için ideal fakat sitenin tüm özelliklerini kullanıyorsanız pek uygun olmayabilir. Örneğin medyalar bölümü, profil mesajları, alım satımdaki fiyat, şehir, takas durumu gibi özel alanlar ve daha bir çok özellik tapatalkda yok.
Bence kaldırılmasın. Ben oradan görüyorum medyaları.

Hazır konu varken yeni konu açmayayım dedim. Mobil sitede üstteki bölüm bu şekilde görünüyor;
_20151217_144144.webp

Mesajları ya da bildirimleri açınca da;
_20151217_144133.webp

Bu şekilde. Her zaman ikinci resimdeki gibi görünmesi mümkün müdür acaba @replicant? Büyük kolaylık olur mobil site için.

Geri