Charvel / Jackson Başlığı

Ton üzerine çok laf etmeye gerek varmı bilmiyorum.Ben Jackson aldım ama hiç Jackson gibi değil diyenini duymadım 🙂 Bu gitarlar el yapımı adam kendi yaptığı gitarı beğenmezse zaten satmaz.Benim SL1 almamın en önemli nedenlerinden biri Seymour Duncan manyetikler ve yekpare sap ve gövde.Sustain nefis.Tondan bahsedende vardır bahsetmeyende ama genel olarak Jackson gitarların çizgisi belli olduğundan bunlar konuşuluyodur yada sen öyle rastgelmişsindir.Ben sadece görüntüsü için jackson alan birini tanımadım şahsen bir gitara bu kadar para verecek adam az çok bu işten anlar.Anlayan adamda görüntüye para vermez.Yanlışsam düzelt 🙂

bende bunlar var mesela

dsc01435dr7.th.jpg

çalınmayacağından değil ama sence bunlarla blues yapmak için mi aldım? 🙂

bu arada jackson ın kv2 hakkında çok eski bir gazete dergi küpürü görmüştüm. gitarı çok güzel anlatmaktaydı. kullanım alanları için şöyle bişey yazmışlardı..

this guitar is for :

"blues guitarists with a sense of humor"
"metal guitarists"

falan diye gidiyodu. aynı lafı daha sonra esp dv8 için görmüştüm 🙂 ilginç.

Sigmastern demiş ki:
Sigmastern demiş ki:
FaithDown demiş ki:
Ben telefonda ufak bir pazarlıkla 1800€ ya ayarladım ama dediğim gibi İstanbulda gittiğimde biraz daha indirim yaptırmayı umuyorum 🙂

Artik senden gitar hakkinda kapsamli bir test bekliyoruz. Bu aralar bende ciddi ciddi SL1 i düsünüyorum. Aslinda cok asiri sert ton istedigimden falan degil, bana SL1 alder gövdeli, hum+single olmasindan dolayi emmeyede gömmeyede gelecek bir gitarmis gibi geliyor, (ne fenderi nede gibsoni ne tonda nede kalitede aratmiyacak 😉 )bir iki defa elime aldim ama alici gözüylen hic bakmadim. Yorumlarini bekliyoruz.

Bu arada arkadas gitari aldi alali foruma ugramaz oldu, aramiza kara SL1 girdi.

abi tatildeyim arada bi girebiliyorum nete msjlarını şimdi gördüm.gitar geldiğinde yaparım yorumu 🙂

secks demiş ki:
bir de müşteri profili açısından baktığımda jackson forumlarında insanlar tondan daha çok şekil ve finish üzerinde takılıyor sanki, yanlışsam düzeltin 🙂

zaten jacksonların ton yelpazesi genel hatlarıyla belli olduğu için forumdaki muhabbetler kozmetik ağırlıklı 😆 haklısın o konuda 🙂

marka imajı,duruşu ve kalitesi açısından şu yazanlar herşeyi açıklıyor aslında.
aşağıda yazanlar jackson\charvel'inb 2002 yılında fender tarfından satın alınması ile alakalı olarak FENDER CEO'su Bill Schultz'ın açıklamalarıdır:

:arrow: Says Bill Schultz, Chairman and CEO of FMIC, "Throughout our history, we've embraced musicians of all styles by offering products to suit their needs. Jackson and Charvel products appeal to musicians that are not traditional `Fender' players, but who want a quality instrument made by people who know what their needs are. Both the Jackson and Charvel product lines consist of quality instruments with strong brand recognition and a rightful place in musical instrument history. Many innovative product features and cutting edge artists are associated with these fine instruments, and with the creation of Jackson/Charvel Manufacturing, Inc., we are committed to exceeding their expectations in the areas of quality, service and market support."
Jackson/Charvel Manufacturing, Inc. immediately began to produce Jackson and Charvel products utilizing its existing production facility in Ontario, California for all American-made Jackson and Charvel guitars, as well as its custom orders. Additionally, Jackson/Charvel Manufacturing, Inc. will continue to produce guitars with its overseas manufacturing partners.

yazının tamamını okumak için link: http://www.pro-music-news.com/html/03/e21101fe.htm

kozmetik olayında benim görüşüm ise daha naturel olanlardan taraf, grafik yada farklı renkler bir arada kullanılsa bile çok extreme olmayan şeyler hoşuma gidiyor, mesela şimşeklere evet ama kurukafalara hayır 😆 :mrgreen:

şu aralar cidden bir cherryburst alma girişimindeyim,ebay'de sürekli araştırıyorum.benim kafamda sl1 geçişim için cevaplayamadığım tek bir soru kaldı o da neck 'deki single manyetiği nasıl adam ederim?gitarı alınca üzerindeki sh4'ü çıkarıp sh11 takmayı düşünüyorum bundasorun yok,daha önce dr. Barlo'nun verdiği tüyolar ve araştırmalarım neticesinde de sapta bir
alcino2 pro veya ona yakın sıcak bir manyetik istiyorum, gel gör ki alcino2 pro hum. bir manyetik, single olup da bu karakterde, hatta belki de single görünümlü humbucker tipi manyetik arıyorum fakat yok!(ya da ben mi bulamadım?)...bu olayı çözersem olayı büyük ihtimal hallolur.(böylece daha önce parasını verip de sonra alamadığım onun yerine dk2m'inde öcünü almış olucam 😆 )

tekrar kozmetiğe dönersek işte benim olayım budur kardeşim ..siyah manyetikler yerine krem rengi de oldu muydu...allaaah :x tadından yenmez artık 😀

DSCF0041.jpg

DSCF0025.jpg

DSCF0018.jpg

DSCF0012.jpg
DSCF0036.jpg

sağol, fakat özellikleri aph2 biraz daha uzak gibi...
single olarak SL59-1 little ‘59 daha iyi gibime geldi,tanımında jb'den daha az çıkışlı ve daha mid diyor.neyse bakalım, araştırmalar devam ediyor 8)

Rock-the-boy,

Istedigini yapmak kolay degil, zira bir de bu alet 24 fretli. Onu da unutma.

Lil59 fena olmaz, tonu kisarak falan sevebilirsin (ama o zaman renk isini unut, zira krem rengi lil 59 yok bildigim kadari ile). Onun yaninda baska bir secemek daha var, o da kendine bir adet manyetik sardirtmak.

Altta bar miknatisi olan ve de uzerine vida degil civi kiliginda demirleri olan gibson melody maker single coil tarzi bir manyetigi yaklasik 7.50Kilo ohm'a #42 AWG teli ile sardirtirsan, istedigin seye olabildigince yaklasmis olursun. Bayagi bayagi bildik sevdik buyuk HB tonu verir bu (yapisi geregi otekilerin miknatis alani daha dar bununki daha genis) ama tek falsosu hum cancelling olmaz. Ne kadar drive kullandigini bilemiyorum, ona sen karar vereceksin.

Eger drive olayi hum olayi onemli diyorsan o zaman elindekini dene (gitarin uzerindekiler hic fena degiller bu arada, dene zira onlar guclu stacked manyetikler) olmadi lil59'a yonelirsin.

B

Geri