Charvel / Jackson Başlığı

lovermanJames demiş ki:
2007 modeller çıkmıyacak heralde....

O işin bir kaç boyutu var. İlk olarak 2007'de yeni modeller çıksa bile sayıları çok büyük ihtimalle 1-2 olacaktır. 2003'ten bu yana sadece 2006!da Jackson katalog çıkarttı ve aradaki yıllarda satıştaki gitarlarında çok ufak değişiklikler yaptı. Dediğim gibi sadece 2006 yılında yeni bir kataloga ihtiyaç duyacak kadar büyük değişiklikler yapıldı. 2007 yılında büyük bir şeyin olmasını zaten pek beklenen bir şey değil yani..

Ayrıca 2006 yılındaki değişiklikler yılın ortasında Haziran'da yapıldı onların üstünden daha 1 yıl geçti, 2003'ten sonra 3 yıl beklendiğini düşünürsen 2007 tamamen boş bile geçebilir(di) bile

Eğer 2007 yeni model(ler) olacaksa da 1-2 ay sonra yapılacak olan NAMM isimli fuarda tanıtılacaktır o modeller. Bir kış bir de yaz ayağı oluyor bu fuarın, kışın olan geçti ve orda RR24 ile Mark Morton'ın gitarı piyasaya sürüldü. Zaten 2007'de yeni 1-2 model çıktı yani. Şimdi yazın olanı bekliyoruz.. Ben şahsen yeni modellerin çıkacağını pek düşünmüyorum bu yüzden. Pro serisi, mg serisi ve X serisine biraz daha rötuş yaparlar herhalde. Bir de belki yeni bir Amerikan modeli görebiliriz sürpriz olarak, uzun süredir yeni bir model çıkmadı ve SLATQH gibi bazıları da elendi onun için belki yeni bir model gelebilir.

Bir de adını hatırlayamadığım bir grubun (Demolution olabilir) gitaristinin signature KV'si var. O da satışa sunulacak mı bilmiyorum. Gitar siyah, 2 humbuckerlı, kırmızı bevelları var ve klavyede yanlış hatırlamıyorsam inlay yok. O da zaten Japon yapımı olacaktır şu anda PC1 hariç diğer signature modellerin olduğu gibi..

Yine de umarım yanılırız bir sürü yeni model çıkar, bir de yeni katalog süper olur :mrgreen:

barlo hocam,

bilgiler için teşekkürler,özel sardırmak benim için fazla lüks olacak gibi little 59 şu an için en ideali gibi görünüyor,bu arada gitarı daha almadım, şu manyetik işini de netleştirip öyle alacağım gitarı, çünkü bu aleti yakın zamanda denedim,alet süper ama manyetikler kafamdaki sounda ters....

secks,

dediğin doğrudur, single'larla bu zamana kadar pek işim olmadı, tavsiye ettiğin archtop soloistler de çok güzel aletler, fakat sen de biliyorsun ki onlar artık üretimden kalktılar, denk getirmek ,hele hele türkiyede çok zor iş...üretilmediği için fiyatları da soloistlere göre pahallıdır diye düşünüyorum,ben kullanılmış alete göre bütce ayırdım ki türkiyeye kargosu dahil 1500$ dan falza vermeyi düşünmüyorum(extra manyetikler hariç)....
aslında genel anlamda sadece 2 hum. dizilimli gitarları kullanan birisiydim, şubat mart aylarında limited bir rg550 edindim, middle'daki single'la tanışmam ozaman oldu diyebilirim, daha önce sevmezdim pek...baktım switch 2-3-4 deyken falan çok tatlı cleanler de elde edebiliyorum ufak efektlerle tonu hafif boğarak falan... hatta o zamanlardan beridir çok sevdiğim japon kelly'mi kullanmıyorum artık 😆 şimdi sl1'e odaklanmamdaki sebep de aslında saptaki değil ortadaki middle manyetik 😉 yoksa sl2 bakardım...ama dediğim gibi manyetik olayını çözemezsem sl2'ye yada denk gelirse archtop'a yönelebilirim :idea:

Sevgili Jackson severler 🙂 size verdiğim SL1 siparişi ile ilgili son bilgileri aktarayım.
Dün öğlen tekrar LLL'yi aradım siparişimle ilgilenen Serhat bey dükkanda değilmiş beni aramasını istedim( Bu konuda haklarını yememek lazım 3-4 defa iş tel.den cep telimi aradı adamlar.) Neyse Serhat Bey aradı ve siparişle ilgili bi durum olup olmadığını sordum değişiklik olmadığını söyledi.İstanbula anlaşma yapmak için gitmekte bir kaç gün gecikeceğimi ve peşinatı geç vereceğimi söylediğimde de anlayışla karşıladılar 🙂 Ayrıca daha önceden 1800€ olan fiyatta ancak tel.de pazarlık yaptığımızı biraz daha indirim yapmalarını istediğimi söylediğimde geldiğimde bişeyler yapabileceklerini söylediler.
Şimdilik bu kadar 🙂

arkadaslar yeni gitarim olan charvel usa san dimas elime ulasti.. hemen ilk video linkini veriyorum =)

http://www.youtube.com/watch?v=CJupSQIudHk

charvelrn0.jpg

Güle güle çal, Allah kazadan beladan saklasın... 🙂

Ben de bu arkadaşlara takmıştım bir aralar ama biraz tuzlu kaçtı bana bu. Bir sorum daha olacak, direkt Amerika'dan mı getirttin aleti?

rock-the-boy demiş ki:
secks demiş ki:
bir de müşteri profili açısından baktığımda jackson forumlarında insanlar tondan daha çok şekil ve finish üzerinde takılıyor sanki, yanlışsam düzeltin 🙂

zaten jacksonların ton yelpazesi genel hatlarıyla belli olduğu için forumdaki muhabbetler kozmetik ağırlıklı 😆 haklısın o konuda 🙂

marka imajı,duruşu ve kalitesi açısından şu yazanlar herşeyi açıklıyor aslında.
aşağıda yazanlar jackson\charvel'inb 2002 yılında fender tarfından satın alınması ile alakalı olarak FENDER CEO'su Bill Schultz'ın açıklamalarıdır:

:arrow: Says Bill Schultz, Chairman and CEO of FMIC, "Throughout our history, we've embraced musicians of all styles by offering products to suit their needs. Jackson and Charvel products appeal to musicians that are not traditional `Fender' players, but who want a quality instrument made by people who know what their needs are. Both the Jackson and Charvel product lines consist of quality instruments with strong brand recognition and a rightful place in musical instrument history. Many innovative product features and cutting edge artists are associated with these fine instruments, and with the creation of Jackson/Charvel Manufacturing, Inc., we are committed to exceeding their expectations in the areas of quality, service and market support."
Jackson/Charvel Manufacturing, Inc. immediately began to produce Jackson and Charvel products utilizing its existing production facility in Ontario, California for all American-made Jackson and Charvel guitars, as well as its custom orders. Additionally, Jackson/Charvel Manufacturing, Inc. will continue to produce guitars with its overseas manufacturing partners.

yazının tamamını okumak için link: http://www.pro-music-news.com/html/03/e21101fe.htm

kozmetik olayında benim görüşüm ise daha naturel olanlardan taraf, grafik yada farklı renkler bir arada kullanılsa bile çok extreme olmayan şeyler hoşuma gidiyor, mesela şimşeklere evet ama kurukafalara hayır 😆 :mrgreen:

şu aralar cidden bir cherryburst alma girişimindeyim,ebay'de sürekli araştırıyorum.benim kafamda sl1 geçişim için cevaplayamadığım tek bir soru kaldı o da neck 'deki single manyetiği nasıl adam ederim?gitarı alınca üzerindeki sh4'ü çıkarıp sh11 takmayı düşünüyorum bundasorun yok,daha önce dr. Barlo'nun verdiği tüyolar ve araştırmalarım neticesinde de sapta bir
alcino2 pro veya ona yakın sıcak bir manyetik istiyorum, gel gör ki alcino2 pro hum. bir manyetik, single olup da bu karakterde, hatta belki de single görünümlü humbucker tipi manyetik arıyorum fakat yok!(ya da ben mi bulamadım?)...bu olayı çözersem olayı büyük ihtimal hallolur.(böylece daha önce parasını verip de sonra alamadığım onun yerine dk2m'inde öcünü almış olucam 😆 )

tekrar kozmetiğe dönersek işte benim olayım budur kardeşim ..siyah manyetikler yerine krem rengi de oldu muydu...allaaah :x tadından yenmez artık 😀

DSCF0041.jpg

DSCF0025.jpg

DSCF0018.jpg

DSCF0012.jpg
DSCF0036.jpg

kardeş bu resimleri uluorta koyuverme kalp rahatsızlığı olanlar olabilir 😀 yapma gözünü seveyim.

thunderhead demiş ki:
Az once uzun zamandir erteledigim DK2 projemin son noktasina gelip telleri takmaya baslarken saddle i kirdim..... 😢

Nerden alinir bu.... Set olarak satildigini biliyorum ama. Tek parca bulabilirmiyim???

Moralim bozuldu. Cok hazirlamistim kendimi o gitari bu aksam calmaya.

Photo-0002-1.jpg

Parca geldi. 10 dakikalik bir basarili bir operasyon sonrasi yerinede takildi. Saddlein genisligi boyu ve yuksekligi eski saddle ile ayni. Tek fark telleri sikistirmaya yarayan ufak demir blok. Oda cok onmeli degil zaten. Gecici olarak boyle kullanip orjinal bir tremolo almayi dusunuyorum. Su anda gitarin uzerinde bulunan baya yipranmis...

Saddle'i tatktiktan sonra bir 2 saat boyunca sh6-custom custom manyetik modifiyesi ile ugrastim. Sonuc husran 😀 😀 Ilginc bir dip grultusu var ve manyetikler tam verimde calismiyor. Yeni pickguard siparisi verdim. O geldiginde tum kablolari potanslari ve switchleri degistirip tekrardan deniyecegim.

Photo-0001.jpg

Tandir.

Geri