Charvel / Jackson Başlığı

arkadaşlar selam.burda mı yazsam yoksa floyd rose başlıklı konuda mı açsam diye çok düşündüm. en iyisi bu işi jackson severlerle paylaşmak olur diye düşündüm 🙂 arkadaşlar benim jackson için tremolo kolu aradım ama bulamadım malesef, ve düşündüm zaten alsamda pek kullandığım bir özellik değil bu tremolo, ve karar verdim acaba floyd rose sistemi komple sökülüp sabit bir köprü takılabilir mi gitara? ya da floyd rose u sabitlemek daha mı mantıklı? ayrıca gitarın fretlerinde erimeler artık tahamül edilemez yöne doğru gidiyor, bu gitara en uygun fret i nerde çaktırabilirim? para mühim değil 2 operasyon içinde , kaliteli işçilik olsun yeterli.saygı sevgi...

sabit koprulerde gitarın sapı govdeden belli bi eğimle cıkar.uygun entonasyon ve yukseklik için.onun yerine madem para muhim değil git bi tremol no al yada hipshot tremsetter taktır.gitarın beyaz rr die biliorum.fretleri de istanbulda murat sezen yada yuksel ustaoğlunda değistirtebilirsin.ikisindede işcilik de sorun yasamazsın...

yüksel usta ya sordum,yok dedi ama yine gel dedi. gitarın modeli rhoads std. diye geçiyor, köprüsüde sanırım jt580.tremol no - hipshot tremsetter ı istanbul da bulma ihtimalim var mı ? yardımlarınız için teşekkürler. tünele yol gözüktü yine desenize🙂

laylaylom a sordum ordaki kolların hepsi yeni modellmiş,yani yeni model jt580 için üretilenlerden.buarada bana komik gelen birşeyi de anlatmadan geçemicem.laylaylom da , bana bu gitar çok güzel gitar ama sen biraz fazla para vermişsin dedi ordaki bir abim 🙂 çaldı tonlarına bile baktı ve öyle dedi ben şaştım kaldım. evet çok vermişsin buna diyen eleman bir laylaylom çalışanı! 😀 neyse yorum size kalmış. 2 metre yanımda 700küsür euro ya satılan hint malı jacksonları göstermek isterdim ona ama neyse dedim 🙂

birgun bende laylayloma jacksonımı konsinye olarak bırakmaya goturdugumde serter baycan bana elimdeki gt8 prosesoru gordu ve o alet nedir diye sordu bende gosterdim filan hmmm yaa o aletlere neden para veriyosunuz cocuklar yazık paranıza gitar prosesor amfi almadan once bize danışın doğruyu biz gosterelim bak istersen o prosesoru zoomun yeni cıkan g2.1u mu acayip bi prosesor işte (fiyatı 250-300 ytl arası ikinci elde) bununla takas yaparız. Şuraya bak göz göre göre adamı ayakta şey edecekler..O teklifine nasıl kızdım anlatamam ama bir o kadarda içimden gülüyorum Aslında stres atmak için iyi bi ortam gidip bol bol yalan dolan dinliceksin guleceksin rahatlayıp döneceksin

arkadaşlar benim dk2 ye bi aktif manyetik almak istiyorum. aklımda sd tb4 var. aktif manyetiği alete kendim takabilir miyim? ne gibi zorluklar olur? aktifler pille çalıştığı için sanırım baya bi uğraşmam gerekecek gitarla... yardımcı olursanız sevinirim

bi yanlısın var.seymour duncan tb4 aktif manyetik değil.seymour duncan ın sadece 2 tane aktif manyetiği var.onlarda live wire serisinden.biri dave mustaine in imzalı manyetiği.onlarda türkiyede yok.aktif manyetik olarak emg 81 tavsiye ederim köprüye.ama bu durumda diğer pasif manyetikler güçsüz kalır.yani kısaca...

1.seymour duncan tb4 tiz leri yüksek ve yüksek cıkıslı ama pasif bir manyetik.alırsan cok uygun
2.o manyetiği kendin rahatlıkla takabilirsin.seymour duncan ın kendi sitesinde semalar var.
3.ille de aktif diyosan emg 81-sa-sa set oneririm dk2 için.onlarıda kendin takmaya kalkma daha onceden gelen bi deneyimin yoksa.en azından yanında bi bilen in olsun.

kolay gelsin

tb4 aktif değilki.
manyetik değiştirmek için illa gitar burun boğazcısı olmana gerek yok. aldığın yere rica edersin onlar takar. ben öyle yaptım, mutluyum. yok ben kendim yapacam diyosan kutudan bi kağıt çıkıyor orda şemalar alan var baka baka yaparsın.

cemsht demiş ki:
laylaylom a sordum ordaki kolların hepsi yeni modellmiş,yani yeni model jt580 için üretilenlerden.buarada bana komik gelen birşeyi de anlatmadan geçemicem.laylaylom da , bana bu gitar çok güzel gitar ama sen biraz fazla para vermişsin dedi ordaki bir abim 🙂 çaldı tonlarına bile baktı ve öyle dedi ben şaştım kaldım. evet çok vermişsin buna diyen eleman bir laylaylom çalışanı! 😀 neyse yorum size kalmış. 2 metre yanımda 700küsür euro ya satılan hint malı jacksonları göstermek isterdim ona ama neyse dedim 🙂

dostum jdr-94 tremolo kolu olursa sana gönderebilirim beleşe...

benim sorum masterofpuppetsasd'a ve eğer varsa diğer kevin bondculara şimdi bu gitardaki fine tuning zımbırtısı jt380 mi ne o normal bir tonepros köprü ölçülerinde mi yani ilerde bi gün bozarsak yada sabit köprü takmak istersek bunu başarabilirmiyiz?

Ozzfish demiş ki:
benim sorum masterofpuppetsasd'a ve eğer varsa diğer kevin bondculara şimdi bu gitardaki fine tuning zımbırtısı jt380 mi ne o normal bir tonepros köprü ölçülerinde mi yani ilerde bi gün bozarsak yada sabit köprü takmak istersek bunu başarabilirmiyiz?

kopruyu vidalar dahil sokuyosun.
tone pros u takıyosun.gitarın olculeri aynı.zaten bu kopruler hepsi standart olcude.manyetiklerin olculeri ile tam oturmaları için.senin gitaristinde vardı sanırım aynı gitar.tone pros yanında birde grafit nut taksın.hem gorunum hemde kullanım acısından daha iyi.ben extradan birde schaler kiltli burgu takdırdım ve su an floyd rose orginal gibi.akord kacması ne bilmiyorum.ama benim koprum hala aynı.

arkadaşlar o zaman asıl sıkıntıma bi çare bulun:

yakın zamanda güzel bi sistem yaratmak istiyorum böyle çok pahalı olmayacak bir şey. aklımda şu var:

dk2 (sd tb4) + boss ds2 + mg30dfx = ?

evet sonuç ne olur acaba? bilene çukolata😀

ya da sizin önerebileceğiniz bi sistem olur belki? böyle "megadeth" tonlarına yaklaşmak istiyorum. gitarla amfi mevcut. bunların üstüne manyetik ve pedal almayı düşünüyorum..

ds 2 bunun için uygun olur mu bilemiyorum...bence drive olarak daha güçlü bşey dene...mt2 daha uygun sanırım...gerçi bunu tartışma yeri burası mı onu da bilmiyorum🙂

midnite demiş ki:
arkadaşlar o zaman asıl sıkıntıma bi çare bulun:

yakın zamanda güzel bi sistem yaratmak istiyorum böyle çok pahalı olmayacak bir şey. aklımda şu var:

dk2 (sd tb4) + boss ds2 + mg30dfx = ?

evet sonuç ne olur acaba? bilene çukolata😀

ya da sizin önerebileceğiniz bi sistem olur belki? böyle "megadeth" tonlarına yaklaşmak istiyorum. gitarla amfi mevcut. bunların üstüne manyetik ve pedal almayı düşünüyorum..

Kenarından geçemezsin Megadeth tonunun...

Geri