Çocukluk Korkularımız

Çocukken, korktuğunuz çok sayıda şey var mıydı?

• Her çocuk gibi korktuğum şeyler vardı tabi ki, ama abartılacak kadar da değil.

Oylar: 0 0.0%
  • Pek de yoktu. Çok az şeyden korkardım, onlar da bahsetmeme dahi gerek olmayacak önemsiz şeylerdi.

Oylar: 0 0.0%

• Toplam oy veren
    1,266
freak_ad demiş ki:
ben çocukken oturduğumuz evin yanında bir cami vardı. müezzin berbat sesli bir adamdı ve berbat ezan okuyordu. ne zaman ezan okunsa ağlardım. artık ezan okunduğunda ağlamıyorum ama ne yalan söyleyeyim ezan beni acaip huzursuz ediyor.

bursada oturduğunu bilseydim aynı mahallede oturduğumuzu söylerdim. aynı problem bende de var. özellikle sabah ezanı beni uyandırmışsa, kafam yorganın içinden çıkmazdı küçükken. hava karanlık çınlayan kalın ve cız bir ses uwww

5-6 yaşındayken geceyarısı 03:00 sularında yatağımın altından sırtıma aldığım darbe sonrasında yere fırlamış kaburgalarımın kırılır gibi olduğunu hissetmiştim. sonrasında sabah ezanına kadar iki büklüm yatmıştım sırtım yere gelmeyecek şekilde. halen sırtüstü yattığımda bir huzursuzluk hissederim aradan 16 sene geçmesine rağmen..

sanırım 1997 senesiydi (ben 92 liyim...) elm sokağı kabusu diye bir film var reklamları dönüyor her gün bende anlamıyorum tabi ceviriyorum hugo izliyorum 😀 sonra babam işten geldi bi gün tv yi açtı sen ufacık serçe parmak kadar çocuğun önünde freddy izle hiçmi akıl yok be adam bende kitlenip kalmışım tv nin önünde rahat bi 2 3 sene kadar hep tırstım tuvalete kalkmaktan gece...🙂 sonra geldim bi 10 yaşına felan bu korku sayılmaz ama palyaço gördüğüm yerde kafa göz dalıyordum cok iyi hatırlıyorum izmir fuarında mc donalds ın maskoru palyaco vardı sen git o aptal şeye dal 🙂 halada öyleyim ama artık zarar vermeyeyim diye uzaklarından geçiyorum 🙂

ben çocukken korku değilde evhamlıydım😀 mesela 5 sn içinde şu köşeyi dönemezsem öleyim derdim kendi kendime, sonra yapamayınca da korkardım ölmekten bunu çok yapardım 😀

Korn sen çocukken ne yaşadın ya dur şimdi çok ilginç 5 saniyede köşeyi dönemezsem öleyim diyen adam yarın öbür gün sahneye çıkıp mikrofona ben jason becker çalamazsam burda öleyim de der 🙂 ilginç bir durum umarım geçmiş gitmiştir sakın yanlış anlama beni düşündürdü biraz🙂bizde çocukken kim daha az ugur böceği toplarsa onu dövelim derdik hep dayak yerdim 😀 kıyamıyordum ne yapayım

Ben gece ışıklar kapandığında eve hırsızların girmesinden çok korkardım . Uyuyamaz koridora bakardım hep 🙂 sonra uyuya kalırdım bakarken 🙂 Evde duyduğum en ufak sesten ( yatarken) nem kapardım 😀

5parmak demiş ki:
Korn sen çocukken ne yaşadın ya dur şimdi çok ilginç 5 saniyede köşeyi dönemezsem öleyim diyen adam yarın öbür gün sahneye çıkıp mikrofona ben jason becker çalamazsam burda öleyim de der 🙂 ilginç bir durum umarım geçmiş gitmiştir sakın yanlış anlama beni düşündürdü biraz🙂bizde çocukken kim daha az ugur böceği toplarsa onu dövelim derdik hep dayak yerdim 😀 kıyamıyordum ne yapayım

ehuehehhe 🙂

şimdi ben bunu yıllar yılı uzun uzun düşündüğümde sürekli planlı programlı bir aile yaşantısı ve dakik bir ortamda büyümenin verdiği duruma yordum. Şu an yok bu ama. Mesela bu büyüme şeklinin bana bu yaşlarımdaki (26) etkisi, dürüstlük, dakiklik ve önemseme olarak geri döndü diyebilirim.

Geri