Cort gitarlar hakkında

manyetikler hakkında pek bi bilgim , yok hz lerin pasif olduğunu duymuştum ama emin olmak için baktık orada tekrar.. 🙂 gitarın entonasyonu ve sapı muhteşem , tremolo ile istediin kadar fantazi yapabilirsin bana mısın demez.. :twisted: Aldıktan sonra birtek tellerin falan yaklaştırılması için biraz ince ayar gerekiyor ama , biraz yuksek :?

ya artı birde 400 dolar ne demek ya bu gitar için , valla ben gitarımı satabilecek durumda olsam hemen satar değiştirirdim.. 🙁

Can sıkar, neden onun yerine EVL-Z4 düşün müyorsun? Bu arada mydukkandaki fiyatlar bence de biraz fazla. Sen stage e falan sor mesela orada 450$ diyen gitarı 400$ a falan verirlerse ordan alırsın. Araştır yani. Z44 iyi bence hepsinin içinden.

emirizmir demiş ki:
kx1 lerden az kalmış bitiyor sakın almayın haftaya ben almayı düşünüyorum.Yoksa ortada kalıcaz mecbur evl lere falan bakacağız belki zenox yada m600 falan ama katana gibisi var mı.

hocam korkmana gerek yok bence.çünkü normal kx1 alacaksan hala üretiliyomuş.yani bu düz siyah renke olanından bahsediyorum.kx1f lerin üretimi durdurulmuş yani bu flame maple kaplı alacalı mavi ve alacalı siyah renkte olanların.ben onun mavisine hastayım.onu alacaksan elini çabuk tut derim.ama kx1 alacaksan siyah sorun değil.çünkü hala üretiliyo ve hala geliyo.hiç olmadı stage den getirtirsin.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.😀

Nice gitarlar eleye eleye Kx1f de karar kıldım ve gitar üretimden kalktı olamaz bu ya :x . Customu biraz pahallı.Düz siyah gitarlarda baymaya başladı beni flamed maple ne güzeldi ya. Bu evo güzele benziyor fakat Floyd Rose sevmiyorum ben.

Eldrun demiş ki:
Nice gitarlar eleye eleye Kx1f de karar kıldım ve gitar üretimden kalktı olamaz bu ya :x . Customu biraz pahallı.Düz siyah gitarlarda baymaya başladı beni flamed maple ne güzeldi ya. Bu evo güzele benziyor fakat Floyd Rose sevmiyorum ben.

aynı şey benim içinde geçerli.ama üretimi durmuşsa bile 2005 aralıkta durdu daha dükkanlarda depoda falan bile hatta bence satılmamış kalan KX1F vardır gibime geliyo.ben şasımı deniyorum.sanırım dün bi tane buldum.İnşallah satılmazda onu alırım.başka bulursamda bulduğum yeri sizlere haber veririm.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.😀

Can sıkar, neden onun yerine EVL-Z4 düşün müyorsun? Bu arada mydukkandaki fiyatlar bence de biraz fazla. Sen stage e falan sor mesela orada 450$ diyen gitarı 400$ a falan verirlerse ordan alırsın. Araştır yani. (Bu arada mydukkandaki resimlerde benim koyduğum resimlerden aşırma oluyor genelde ) Z44 iyi bence hepsinin içinden.

ilk defa senin can sıkar dediğini duyuyorum bi cort hakkında,gerçekten sıkar mı? evl z4 için link gönderebilir misin ben bulamadım malesef de stagemusicte?bi de stagemusic te neden fiyatlar yazmıyor,ben mi çözemedim olayı yoksa yazmıyor mu? bir de bu evl K6nın fiyatı nedir? z4 ün de aynı şeklde...

manyetikler hakkında pek bi bilgim , yok hz lerin pasif olduğunu duymuştum ama emin olmak için baktık orada tekrar.. gitarın entonasyonu ve sapı muhteşem , tremolo ile istediin kadar fantazi yapabilirsin bana mısın demez.. Aldıktan sonra birtek tellerin falan yaklaştırılması için biraz ince ayar gerekiyor ama , biraz yuksek

ya artı birde 400 dolar ne demek ya bu gitar için , valla ben gitarımı satabilecek durumda olsam hemen satar değiştirirdim..

ya rastansaga yani corttan sorumlu genel müdür can sıkar diyor ama...gerçekten çok güzel bi gitar görüntü ve özellik olarak ama tabi kullanımı nasıldır bilemem...

EVL-K4 harika gözüküyo ama şu satanik zımbırtılar olmasa alacağım gitar budur derdim...bu halde istemem acaba onlar olmdan da bir modeli çıkar mı?..Z44 için ise çok iyi şeyler söyleniyo ama şekil itibariyle ilginç;hem hoş hem arıza=) neyse Cort modelleri gerçekten güzel ama bide rg350dx in beyaz şık görünüşü var..Artık Şubatın sonunda hangisine karar verecem bilmiyorum ama alacam,sıkıldım valla ne zor işmiş gitar beğenmek🙂

rg350dx de ibanez adı satılıyor gibi sanki denemedim ama çokta başarılı olduğunu düşünmüyorum.Cortsa bu fiyat aralıklarında alınabilecek en kaliteli malları üretiyor gibi.400$ alacağın her gitarda markalı ise markaya fazladan para veriyorsun bence.Eğer aradığın özellikleri karşılıyorsa cortlar bence denemek lazım.

Mesela ben js30 aldım.ALder gövde ve 22 perde istediğim için aldım bu özellikte gitarlar içinde en uygunu js30 du bence ama şimdi karşılamıyor iştediklerimi 🙂 o yüzden k6 düşünüyorum.Fiyatını nedir tabi ona bağlı.

rg350dx'i cezbeden şey şekli,rengi..vs özellik olarak bilemicem...Şu pentagramlara kıl oldum ama K4 deki onlarsız modeliçıkacak mıymış,Korece bilen var mı buralarda?

keshMEkesh demiş ki:
Can sıkar, neden onun yerine EVL-Z4 düşün müyorsun? Bu arada mydukkandaki fiyatlar bence de biraz fazla. Sen stage e falan sor mesela orada 450$ diyen gitarı 400$ a falan verirlerse ordan alırsın. Araştır yani. (Bu arada mydukkandaki resimlerde benim koyduğum resimlerden aşırma oluyor genelde ) Z44 iyi bence hepsinin içinden.

ilk defa senin can sıkar dediğini duyuyorum bi cort hakkında,gerçekten sıkar mı? evl z4 için link gönderebilir misin ben bulamadım malesef de stagemusicte?bi de stagemusic te neden fiyatlar yazmıyor,ben mi çözemedim olayı yoksa yazmıyor mu? bir de bu evl K6nın fiyatı nedir? z4 ün de aynı şeklde...

manyetikler hakkında pek bi bilgim , yok hz lerin pasif olduğunu duymuştum ama emin olmak için baktık orada tekrar.. gitarın entonasyonu ve sapı muhteşem , tremolo ile istediin kadar fantazi yapabilirsin bana mısın demez.. Aldıktan sonra birtek tellerin falan yaklaştırılması için biraz ince ayar gerekiyor ama , biraz yuksek

ya artı birde 400 dolar ne demek ya bu gitar için , valla ben gitarımı satabilecek durumda olsam hemen satar değiştirirdim..

ya rastansaga yani corttan sorumlu genel müdür can sıkar diyor ama...gerçekten çok güzel bi gitar görüntü ve özellik olarak ama tabi kullanımı nasıldır bilemem...

Ben can sıkma meselesini floyd-rose olayı için söyledim ilk gitarın olduğunu göz önüne alarak zira ilk gitar için floyd-rose lu bir model önermiyorum, yoksa gitar canavar gibi. Tabi kişisel tercih meselesi ama ben olsam sabit köprülü birşey alırdım. Yoksa 2000$ lık jem de bir ilk gitar olarak can sıkar tremololu olduğu için bana göre.

Bu arada 'Metalden başka birşey düşünmem benim sert karaktere ihtiyacım var' diyorsanız evl serisi düşünün. Daha versatile(çok yönlü) tonlar elde edebilmek için başka alternatiflere yönelmenizi tavsiye ederim.

Ben can sıkma meselesini floyd-rose olayı için söyledim ilk gitarın olduğunu göz önüne alarak zira ilk gitar için floyd-rose lu bir model önermiyorum, yoksa gitar canavar gibi. Tabi kişisel tercih meselesi ama ben olsam sabit köprülü birşey alırdım. Yoksa 2000$ lık jem de bir ilk gitar olarak can sıkar tremololu olduğu için bana göre.

Bu arada 'Metalden başka birşey düşünmem benim sert karaktere ihtiyacım var' diyorsanız evl serisi düşünün. Daha versatile(çok yönlü) tonlar elde edebilmek için başka alternatiflere yönelmenizi tavsiye ederim.

bu benim 2.gitarım olcak ve ilk gitarımda hiç vibrato kolu kullanmadım mesela köprü ayvayı yer fln diye tırstığım için.😀 Bu arada ben metalci değilim yani sırf o tarz da çalmıyorum belirtmiştim daha önce...
ama bu evl-k4 alternatife,soft rocka,hard rock a falan gitmez mi sırf metal mi diyorsun?
ya bu z-44 iyi güzel de tipini beğenmedim be abi... yoksa harbi sağlam gitar ama biraz da tipli bişi olsa iyi olcak hani... z-44 özellklerinde başka bi gitar var mı,benzer fiyat?

bu benim 2.gitarım olcak ve ilk gitarımda hiç vibrato kolu kullanmadım mesela köprü ayvayı yer fln diye tırstığım için.😀 Bu arada ben metalci değilim yani sırf o tarz da çalmıyorum belirtmiştim daha önce...
ama bu evl-k4 alternatife,soft rocka,hard rock a falan gitmez mi sırf metal mi diyorsun?
ya bu z-44 iyi güzel de tipini beğenmedim be abi... yoksa harbi sağlam gitar ama biraz da tipli bişi olsa iyi olcak hani... z-44 özellklerinde başka bi gitar var mı,benzer fiyat?

Geri