Devredeki Kapasitörler

Öncelikle herkese iyi günler
Squier mustang'i fender mustang gibi modlamak istiyorum elimdede bir adet diagram var ekte bırakacağım. Burda .05uf ve 022uf adında iki adet kapasitör var ama 022uf dışında internette .05uf yi bulamadım ben bu bağlantıları yaparken kapasitör kullanmasam bir sıkıntı çıkar mı veya illa zorunlu mu devrede olması, ne işe yarıyorlar neden varlar. Yardımcı olursanız sevinirim
AadZWwA (1).webp

0.05uF diye bir kondansatör olmaz zaten, 56nF veya 47nF olur. Bence başka bir kaynaktan bu değerleri check etmenizde fayda var.
Bu şemada 3 tane kondansatör var. 0.22uF ( aynı şekilde 220nF'da denebilir ), 471J1 Bunu okursak 470pF (veya 0.47nF eder) ve üretim dışı 0.05nF (50nF)
Eğer 50nF doğru değer ise 47nF'lık bir kondansatörün paralleline 2.7nF bağlanarak yeterince yakın bir değer elde edilebilir.

0.05uF diye bir kondansatör olmaz zaten, 56nF veya 47nF olur. Bence başka bir kaynaktan bu değerleri check etmenizde fayda var.
Bu şemada 3 tane kondansatör var. 0.22uF ( aynı şekilde 220nF'da denebilir ), 471J1 Bunu okursak 470pF (veya 0.47nF eder) ve üretim dışı 0.05nF (50nF)
Eğer 50nF doğru değer ise 47nF'lık bir kondansatörün paralleline 2.7nF bağlanarak yeterince yakın bir değer elde edilebilir.
Hocam şimdi ben birazdan elektronikçiye gidicem tam olarak ne almam gerektiğini söyler misiniz

0.047uF almanız yeterli.. Kondansatörler tam belirtilen değerde de olmayacaktır zaten. Elektronikçi, elindeki 0.047uF kondansatörleri ölçüp değeri 0.050uF'ye yakın olan bir kondansatör seçebilir. Seçmese de olur.. Kritik veya önemli bir fark değil..

Geri