Elektro gitarım çok ağır

Superstrat bir kasa türüdür hocam.

e29097571af7b239916d128761e76257.jpg

superstrat: normal strat gövdesinin 7/8'i büyüklüğündeki gövde şekli daha küçüğümsü. Birden fazla marka modelin bu tarz gitarı var.
Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için. 2. El en uygun superstart tarzında hangi gitrı bulabilirim? Öneriniz var mı?

Hocam haklısınız. Benim gitar ağır, rahatsızlık veriyor. Elimi alıştırmam lazım rahat bir klavyede, daha sonra zor olana kolay alışabileyim diye. Düzgünce çalmaya başladığım takdirde Yamaha'ya döneceğim. O zamana kadar beni idare edecek bir gitar lazım.
Düşünceniz maalesef hatalı. Ergonomik olarak size rahatsızlık veren bir gitar gitar tekniğinde kendinizi ne kadar geliştirirseniz geliştirin yine rahatsızlık verecektir. Ayrıca daha üst seviye bir gitar ile çalma şansınız varken 500 liralık gitar ile vakit geçirmenin de gereği olduğunu düşünmüyorum. Zira o bütçeyle alacağınız gitarda bir de sap ayarı, entonasyon gibi sorunların olma ihtimali de yüksek; bu tür sorunlar sizi ilerleteceğine daha da geriletir. Elinizdeki gitarı satıp / takaslayıp benzer seviyede daha ergonomik gitar almanız en mantıklısı. Yok ben kesinlikle satmayacağım diyorsanız en azından bir SX almalısınız ki şu anda ikinci elleri 1000 TL civarında.

Düşünceniz maalesef hatalı. Ergonomik olarak size rahatsızlık veren bir gitar gitar tekniğinde kendinizi ne kadar geliştirirseniz geliştirin yine rahatsızlık verecektir. Ayrıca daha üst seviye bir gitar ile çalma şansınız varken 500 liralık gitar ile vakit geçirmenin de gereği olduğunu düşünmüyorum. Zira o bütçeyle alacağınız gitarda bir de sap ayarı, entonasyon gibi sorunların olma ihtimali de yüksek; bu tür sorunlar sizi ilerleteceğine daha da geriletir. Elinizdeki gitarı satıp / takaslayıp benzer seviyede daha ergonomik gitar almanız en mantıklısı. Yok ben kesinlikle satmayacağım diyorsanız en azından bir SX almalısınız ki şu anda ikinci elleri 1000 TL civarında.
İlk gitarım, çok isteyerek ve severek aldım. Hep bende kalsın diye de satmak da istemiyorum. Piyasada da çok bulunmuyor. Bilemiyorum. Satıp iyi bir gitar ve amfi de alabilirim ama gönlüm el vermiyor... Kötü bir gitar olsa hadi neyse. Ama gitar da güzel. Sadece bana uymuyor. Dediğiniz gibi ilerde alışamama durumu olur mu bilemem...

Geri