elektro gitar alacağım sahte mi nasıl anlarim

elektro gitar almayı düşünüyorum sahibindende ibanez grx40 ve yanında amfisi var ama sahte olup olmadığıni nasıl anlarim bilmiyorum fotoğrafları yükledim yardımcı olabilir misiniz

Dosyalar

• Screenshot_20240803_233554_sahibindencom.webp
    Screenshot_20240803_233554_sahibindencom.webp
    678.7 KB · Gösterim: 53
  • Screenshot_20240803_233605_sahibindencom.webp
    Screenshot_20240803_233605_sahibindencom.webp
    1.2 MB · Gösterim: 37
  • Screenshot_20240803_233602_sahibindencom.webp
    Screenshot_20240803_233602_sahibindencom.webp
    999 KB · Gösterim: 28
  • Screenshot_20240803_233558_sahibindencom.webp
    Screenshot_20240803_233558_sahibindencom.webp
    774 KB · Gösterim: 31
  • Screenshot_20240803_233549_sahibindencom.webp
    Screenshot_20240803_233549_sahibindencom.webp
    689.4 KB · Gösterim: 38
Çok sıkışırsa üstüne para verecek seviyeye düşen adamlar gördüm ilanlarda.Yarı fiyatının da altında olan şeyler görmek mümkün.

9000 liralık gitarın kimse sahtesini yapmakla uğraşmaz genç kardesim, zaten başlangıç seviyesi. Şimdi ilk hedefin gitarı alıp öğrenmeye başlamak olmalı.

Güzel kardeşim öncelikle merhaba.
Başlık açmışsın , resim de eklemişsin güzel.
Ama en önemli nokta olan gitarın markasını, modelini yazmamissin. Müneccim değiliz ki tahmin edelim sadece resmine bakarak.

İkinci el ve düşük seri gitarlar ucuz olur evet. Sahte olması çok düşük bir ihtimal, diğer arkadaşların da bahsettiği gibi. Bazı seriler yıldan yıla ufak tefek değişikliklere gidebiliyor, veya örneğin atıyorum grh1234xxx ve sonunda ntbg... bilmem ne gibi harfler ekstra rakamlar olabiliyor
Buna göre de gitarın ufak tefek ayrıntıları değişebiliyor.

Gitarı beğendiyseniz ve aynı şehirde yalnız gidip görün deneyin. O zaman içinize siner

Güzel kardeşim öncelikle merhaba.
Başlık açmışsın , resim de eklemişsin güzel.
Ama en önemli nokta olan gitarın markasını, modelini yazmamissin. Müneccim değiliz ki tahmin edelim sadece resmine bakarak.

İkinci el ve düşük seri gitarlar ucuz olur evet. Sahte olması çok düşük bir ihtimal, diğer arkadaşların da bahsettiği gibi. Bazı seriler yıldan yıla ufak tefek değişikliklere gidebiliyor, veya örneğin atıyorum grh1234xxx ve sonunda ntbg... bilmem ne gibi harfler ekstra rakamlar olabiliyor
Buna göre de gitarın ufak tefek ayrıntıları değişebiliyor.

Gitarı beğendiyseniz ve aynı şehirde yalnız gidip görün deneyin. O zaman içinize siner
ibanez grx40 modeli deneme imkanım yok kargoyla alacağım

Deneme imkanın yoksa alma, bir sonraki ilanı açan muhtemelen sen olacaksın. Satamayıncada fiyat düşeceksin sonra burada bir post yada başlık daha olacak muhtemelen.

Gitardan az biraz anlayan biriyle git 2.el gitar almaya kendi şehrinde bak. Mümkünse çok büyük hayallerin olmasın ilk alacağın 1-2 gitar büyük ihtimal dandik olacak ama hepsinin seni azda olsa heves edip beni çal dedirtecek özellikleride olacaktır. Ama o dandik gitarların bile bazı özelliklerini arayacaksın yeri geldiğinde, o yüzden çok takma kafama.

Burada herkesin bir sürü gitarı olmuştur, hali hazırda 3-5 gitarı olanlar vardır. Hepsi "şu 5 yıl önce aldığım dandik gitarın sapı böyleydi, şusu böyleydi keşke satmasaydım" vs diyordur.

Kısacası tamamen kişisel olaylar, sen düzgün çalışan bir gitar al gerisi öğrenme evresi. Düzgün çalışandan kasıt ne kadar ekmek o kadar köfte kafası.

Geri