Elektro Gitara Başlayacak Biri için Tavsiyeler

Herkese merhaba, neredeyse birkaç yıldır telli çalgılara duyduğum ilgiden dolayı elektro gitar öğrenmeye başlamak istiyorum fakat her ne kadar geçmişte keman, gitar ve çello tarzı enstrümanlar çalmış olsam da daha önce elektro gitarlarla ilgili herhangi bir deneyimim olmadığından ötürü benden daha tecrübeli olabileceğini düşündüğüm sizlerden hem enstrüman hem de öğrenme süreciyle alakalı danışmak istiyordum.

Şu anda bütçem (7.500 - 15.000) doğrultusunda elektro gitar öğrenmeye (Heavy, Death, Gothic) aşağıda bulunan enstrümanlar ve amfilerden biriyle başlamayı planlıyorum,

Elektro Gitarlar:

• IBANEZ GRGA120-BKN Elektro Gitar (10.150 ₺)
  • JACKSON JS11 Dinky Elektro Gitar (8.200 ₺)
  • IBANEZ GRG121DX BKF Elektro Gitar (9.125 ₺)
  • SCHECTER BANSHEE-6 Elektro Gitar (10.670 ₺)
Elektro Gitar Amfileri:

• Ibanez IBZ10GV2 Amfi (4.650 ₺)
  • Blackstar HT-Metal Amfi (7.300 ₺)
  • Fender Champion 20 Amfi (8.950 ₺)
  • Blackstar Fly 3 Amfi (4.560 ₺)
Şimdiden konuyla alakalı tavsiyeleriniz ve yanıtlarınız için teşekkürler.

Not: Ne yazık ki, geçmişte ikinci el enstrüman piyasasının güvenilmezliğini ilk elden deneyimlediğimden ve satın alacağım cihazların ömürlerinin olabildiğince uzun olmasını veya sonrasında herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmam durumda birkaç yıl bile olsa garantiye sahip olmasını tercih ettiğimden maalesef ikinci el alma tavsiyelerinizi değerlendiremeyeceğim.

Başlığı görünce bir ustadan tavsiyeler zannettim... soruymuş...

Bu konu binlerce kez açıldı, sadece son bir kaç günde en az 2-3 kişi benzer şeyleri sordu ve cevap aldı, biraz forumu dolaşırsan fikir edinebilirsin.

Saydığın gitarlar neredeyse rastgele zar atıp hangisini alsan olur derecesinde... yani tarzları farklı ama kalite vs aynı segment... beğendiğini al.

Amfiler ise son derece alakasız amfiler... Fly 3 oyuncak, HT lambalı hybrid, Champ modelleme, Ibanez de düz vasat giriş amfisi.

İkinci elden de korkma, bilinçli ve dikkatli alışveriş ile gayet de olur... sırf bu forumda bile muhteşem aletler çok güzel el değiştiriyor.

Geri