Elektroya Yeni Basladim Napmaliyim

Merhabalar uzun suredir elektro calmak istiyordum bu yaz calisip grg121dx ve blackstar id core 10 v3 aldim. Hem derslerimden hem de yurtta kaldigimdan dolayi kursa gitme imkanim yok. Nasil gelisebilrim? Veya ilk basta kimi izlemeliyim, nasil bir yol izlemeliyim.

rpmguitarmethod buradan baslayabilirsin. Ayrica Troy Stetina kitaplari da cok güzeldir,ilerledikce özellikle speed mechanics kitabi shred icin harika kaynak.Asil önemli olan ise ögrendiklerini dinledigin müzikler ile pekistirmek.Gerek duydugunda ekstra teorik bilgi ve teknik problemleri arastirip ilerlemek.

Merhabalar uzun suredir elektro calmak istiyordum bu yaz calisip grg121dx ve blackstar id core 10 v3 aldim. Hem derslerimden hem de yurtta kaldigimdan dolayi kursa gitme imkanim yok. Nasil gelisebilrim? Veya ilk basta kimi izlemeliyim, nasil bir yol izlemeliyim.
Youtube takılabilirim diyorsan bernth izleyebilirsin. Ayrıca parmak egzersizleri (hayatını kurtaracaklar) her zaman yapman gerekecek. İleride parmaklarını ısıtmak için bile kullanacaksın. Çoğu parmak egzersizi kalın mi telinde 1-2-3-4 sonra aşağı tellerde sırasıyla 1-2-3-4 (yani sırasıyla parmak olarak işaret-orta-yüzük-serçe parmakları) perdelerine vurmaktır. Bu perdelere vurmayı bitirdikten sonra ince mi telinden 4-3-2-1 şeklinde geri yukarı çık. Bunu yaptıktan sonra yine kalın mi telinden başla. Her gidip gelmeden sonra bir perde ileri geç (örneğin 1. Perdeyi başlangıç noktası aldıysan 2. Perdeden başla.) Zamanla hızlanacaksın merak etme. Sorun olursa buradayız. Gitarın için hayırlı olsun ve iyi dersler. Eklemeyi unuttum. Arkadaşın dediği gibi gitar eğitim metotları da bayağı işine yarar.

Sormayı unuttum kulaklıkla mı çalacaksın yoksa amfiyle mi? (yani daha doğrusu amfiye kulaklık takarak mı kullanacaksın yoksa sadece amfi mi kullanacaksın?)

Yurtta amfi kullanmak imkansız. Ses kartı - Laptop - Kulaklık olabilecek en iyi setup. Bunun dışında kulaklık amfileri de düşünülebilir. Amfi - Kulaklık ikilisini de yurt şartlarına bağlı olarak hesaba katabiliriz lakin çoğu yurt odasında amfiyi koyacak yeterli kişisel alan bile olmuyor.

Yurtta amfi kullanmak imkansız. Ses kartı - Laptop - Kulaklık olabilecek en iyi setup. Bunun dışında kulaklık amfileri de düşünülebilir. Amfi - Kulaklık ikilisini de yurt şartlarına bağlı olarak hesaba katabiliriz lakin çoğu yurt odasında amfiyi koyacak yeterli kişisel alan bile olmuyor.
Hocam bizim yurtta sorun olmuyor arkadaslara da sordum gitar calsam sorun olur mu odada diye hepsi de onayladi.

Rica ederim kardeşim ne demek. Başka yazacak birşey bulamadım eğer ironik olarak yaptıysan😆. Ancak yardim edebildiysem ne mutlu bana. Şimdiden başarılar sana🙂

Tesekkur ettigimden yaptim hocam. Bi de 400-500 liraya amfiye baglayabilecegim kulak ici kulaklik onerme sansiniz var mi?
Tabii ki de hocam. Bana behringer hpm1000 önermişlerdi (Ben alirken 500 tl idi 6 ay önce. Şu an çok zamlanmamıştır diye tahmin ediyorum.) Şahsen beni idare etti. (Bende metalciyim.) Sana da öneririm. Şimdiden hayırlı olsun.🙂

Geri