Epiphone Lp Standart Pro'ya Gibson Manyetiği?

Ikinci el manyetik alip deneyin, yarin ust modele keyfi ya da tonunu begenmediginiz icin gecmek isterseniz cok zarariniz olmaz. 5000lira fiyat farki olmadigi dusuncesindeyim ama denenerek ve secilerek alindiysa. Iscilik gibi farklar oluyor onlari da goz ardi etmemek lazim. Ama yine de 5 tane epip. parasi etmez. Bu gibsondan kaynakli degil, ulkemizle alakali. Standart usa sg yi 2700liraya aldik do re'den, 5 sene once. 2. El stratlar 1600-2000lira arasi degisiyordu. Gitarlar pahali degil, ulkece fakirlestik.

Türkiyede o parayı 1-2 konserden kazanan gitarist sayısı sınırlı olduğu veya başlığı açan arkadaşımızın o seviyede olmadığını düşünerek yazdım 🙂 Keşke hiç bu başlığı açmadan direk gibson lp custom alabilse, biz de kimseye bu tavsiyeleri vermesek.

Bu arada konuyu dağıtmadan cevap veriyorum. Sap açıları, ağaç kalitesi, elektronik aksam kalitesi, boya ve sapın epiphone'da iki parça olmasından dolayı bu iki gitar çok farklı tınlıyor. Tüm bu sebeplerden dolayı manyetik değiştirerek bir epiphone'da gibson tonuna ulaşamazsınız. her şeyi modifiye etseniz bile iki parça ve daha düşük eğimli saptan dolayı yine de bir gibson les paul tonu alamayacaksınız.

Gibson lp studio alıp manyetik modifikasyonuna gitmek çok daha mantıklı. standartla arasında ağaç kalitesi, işçilik, manyetik gibi farklar var en azından manyetik kısmını tamamlamış olursunuz.

Bu arada konuyu dağıtmadan cevap veriyorum. Sap açıları, ağaç kalitesi, elektronik aksam kalitesi, boya ve sapın epiphone'da iki parça olmasından dolayı bu iki gitar çok farklı tınlıyor. Tüm bu sebeplerden dolayı manyetik değiştirerek bir epiphone'da gibson tonuna ulaşamazsınız. her şeyi modifiye etseniz bile iki parça ve daha düşük eğimli saptan dolayı yine de bir gibson les paul tonu alamayacaksınız.

Gibson lp studio alıp manyetik modifikasyonuna gitmek çok daha mantıklı. standartla arasında ağaç kalitesi, işçilik, manyetik gibi farklar var en azından manyetik kısmını tamamlamış olursunuz.

Eğer sizde var ise konuyu denkleştirelim. O kadar para farkına değer mi? Elbette Gibson daha kaliteli fakat cidden değecek fark var mı?
Birde ikinci eli takip etmek lazım. Zamanında 1500 TL ye Gibson Les Paul Studio 2013(?) gördüm. 2012 de olabilir🙂

Geri