Ground Humming Problemi

Selamlar. İş dolayısı ile geçen sene yeni bir eve taşındım. Düzeni anca kurup gitarı elime alabildim fakat gitarımın üstündkie metal yüzeylere (tel, köprü, machine head, washer vs.) temas ettiğimde tamamen kesilen bir humming sesi mevcut. Boştayken feci ses yapıyor. Gitarı taşırken iç aksamda bir problem mi oldu diye multimetre ile iç aksamı kontrol ettim, köprüde, potlarda, jackte vs. herhangi bir topraklama problemi yok. Prizleri de kontrol ettim, prizlerin de topraklaması sağlam. Burası apartman katı olduğu için diğer evdeki yüksek wattlı kafa kabinleri buraya taşımadım. Focusrite 2i4 ve Yamaha HS8 monitörler üzerinden ses alıyorum. O yüzden başka ekipmanlar ile başka yerde deneme şansım yok. Oda içinde her odada olan PC, modem, vantilatör gibi şeyler var, dimmer switchler yok. EMI'a yol açan ne olabilir bulamadım. Acaba bu metal aksama değince kesilen humming sesi için kaçırdığım atladığım başka bir şey mi var?

Bu da iç kısmı. Dediğim gibi topraklaması sağlam. Copper shielding falan mı yapmak gerekir? O da çok zahmetli iş.

Edit : Gitar Gibson Les Paul Standard Faded '07

20240808_152717.webp

Son düzenleme:
Geri