İbanez JEM/UV

Hangi model Jem favoriniz?

• Toplam oy veren
    199
başka bir başlığa yazmıştım sanırım burdan daha rahat cevap alabilirm...

Beyler konuyla biraz ilgisiz olucak, damdan atlarmış gibi dalıyorum ama, Steve Vai in çoğu gitarında piramit inlay leri, veya uv777 gitarının bridge nin arkasında piramit içinde göz var...

Kendisine ait ürünlerin bu derece masonik öğeler taşıması doğal mıdır? Bu konuda bilgisi olan var mıdır?

Perfectionist bildiğim kadarıyla Steve Vai mason.Bunu daha önceden duymuştum.Masonların,mason localarının en büyük ve değişmez sembollerinden birisi üçgen içinde göz işareti...Masonların bir numaralı işaretidir bu işararet...Ve bu işaretin yahudi dininde ve yahudilikte kutsal kitap olan tevratta bu işarati açıklayıcı bir ayet mevcut..Bu ayette ise 'tanrının gözü heryerdedir,ve hep insanların üzerindedir'diye bu işaretin anlamını anlatıyor.Bu konu hakkında bildiklerim bu kadar...Saygılar...

Perfectionist demiş ki:
Beyler konuyla biraz ilgisiz olucak, damdan atlarmış gibi dalıyorum ama, Steve Vai in çoğu gitarında piramit inlay leri, veya uv777 gitarının bridge nin arkasında piramit içinde göz var...
Kendisine ait ürünlerin bu derece masonik öğeler taşıması doğal mıdır? Bu konuda bilgisi olan var mıdır?

Steve'in masonluğu ile ilgili hiç bir şey okumadım bu güne dek. Onları masonların da kullandığı doğru olmasına rağmen, Vai nümeroloji, mistisizm, egzotizm gibi olaylara olan ilgisi sebebiyle bu tür imgeler kullanır. Hatta bu sebepten 7.şarkıları (ki nümerolojide şeytanın numrası olarak biline 666'nın tersi olan rakamdır 777) gitar baladlardır.

nienturi demiş ki:
Perfectionist demiş ki:

Steve'in masonluğu ile ilgili hiç bir şey okumadım bu güne dek. Onları masonların da kullandığı doğru olmasına rağmen, Vai nümeroloji, mistisizm, egzotizm gibi olaylara olan ilgisi sebebiyle bu tür imgeler kullanır. Hatta bu sebepten 7.şarkıları (ki nümerolojide şeytanın numrası olarak biline 666'nın tersi olan rakamdır 777) gitar baladlardır.
Nerede okudugumu hatırlıyamıyorum ama Floral Pattern ler couklugunda evlerindeki perde desenleriymis ve onlardan almıs deniyor. :roll:

nienturi demiş ki:
RichieSambora demiş ki:
Nerede okudugumu hatırlıyamıyorum ama Floral Pattern ler couklugunda evlerindeki perde desenleriymis ve onlardan almıs deniyor. :roll:

Evet onlar perde deseni imiş. Demek TR de olsa sümerbank basması desenli olacaklardı 🙂
Klasik erkek pijaması 😀 Aslında bizim halıların nesi var gayet desenleri guzel.Sezen le konusmak lazım,kaca yapar acaba 😀

Ya sorma. Çok güzel bir işçilikleri var onların. Ben de şunlara baya hasetleniyorum :twisted:
front2.jpg

ve
114-1446_IMG.JPG

Arkadaslar,Bi konuya takıldım yardım olursa sevinirim! Jem 7vwh de Ibanez Turkey sayfasında dedigi:3pc JEM neck dir ama USA ve Japan sayfalarında:5pcs. Maple/Walnut diyor.Bunun anlamı nedir.5 katmı yapıyorlar atrık veya 5 kat yapıp kalitesiz ağac mı kullanıyorlar maaliyeti dusurmek icin?Jem neck ile Walnut arasında bi fark warmıdr yoksa Jem neck farklı bir ağactan mı? :roll:

Saol ama neden Turkey de 3 digerlerinde 5,Gene bizi adamdan saymıyorlarmı? 😀 Yeni bir degisiklik mi bu?5 li olanlar genelde saglam lsun diye universe modellerinde olmuyormuydu,7 tel baglı sapa atmasın diye?Turkiyeden gitar alınmaz 😀

Daha sağlamda o sayfaya da çok inanma. Orada öyle yazsada sen bunu alacağın zaman zaten yine nerelerden geliyor. Ayrıca TR sayfasındakiler bir önceki senenin ürünleri de olabilir 🙂

İbanez gibi ince sap yapan firmalar ,sapı ince yaparken kararlılığıda arttırmak amacıyla birden fazla akçaağaç tabakası kullanabilirler,bu kalitesiz yada sağlam olmadığı anlamına gelmez...

Tam tersi 🙂

Geri