İbanez JEM/UV

Hangi model Jem favoriniz?

• Toplam oy veren
    199
MOJO mükemmel ötesiydi 🙂
P9220052.jpg

Bu arada bir ara bu mirror jemlerin kırılma muhabbetinden bahsetmiştim. O olay çözülmüş. Kırılan da Vai' in ilk prototipiymiş.

nienturi demiş ki:
Bu arada bir ara bu mirror jemlerin kırılma muhabbetinden bahsetmiştim. O olay çözülmüş. Kırılan da Vai' in ilk prototipiymiş.

Bunu duyduğuma sevindim..

Vai nin gitarlarının devamı ve çeşitliliği bad horsie nin satış rakamlarına bağlı.. Git gide azalan ürün yelpazesi ancak iyi bir satış grafiği ile kendini toparlar.. Yoksa korkarım ileride bir tek 7vwh kalıcak..

Simdi bu ledler 9 volt lamı calısıyor yoksa jacktanmı alıyor elektrigi?Eger jacktan alıyorsa 7v yerine bundan alırım tabi piyasada varsa 😀Gercekten super bi olay hele Vai bu gitar la calmaya baslamadan sahne karanlıktı,offf ulan offf..... 😀

Lonely_Guitarist demiş ki:
Vai nin gitarlarının devamı ve çeşitliliği bad horsie nin satış rakamlarına bağlı.. Git gide azalan ürün yelpazesi ancak iyi bir satış grafiği ile kendini toparlar.. Yoksa korkarım ileride bir tek 7vwh kalıcak..
Benim jemsite dan izlenimim pek öyle değil. Jemler yine de çoook satan modeller değiller. Daha farklı bir müşteri portföyü var bir kere. Ayrıca Jemlerde amaç bana göre hiçbir zaman en çok satmak olmamıştır. Öyle olsaydı jem333ler vs. tüm dünyada piyasaya çıkardı gibi geliyor?

Bilemiyorum, inşallah çok satar. Hatta bir tane de bana satarlar 😉

RichieSambora demiş ki:
Simdi bu ledler 9 volt lamı calısıyor yoksa jacktanmı alıyor elektrigi?Eger jacktan alıyorsa 7v yerine bundan alırım tabi piyasada varsa 😀Gercekten super bi olay hele Vai bu gitar la calmaya baslamadan sahne karanlıktı,offf ulan offf..... 😀

Steve ilk kez 1999daki Ultra Zone turnesinde LED li gitarlar çalmaya başlamıştı. O turnede bi strat vardı hatta.
strat01.jpg

Bunlar olaylarını kablodan alıyorlar. Hatta Asım Can'ın stratında da vardı. İlk ondan görmüştüm kablo olayını...

jem7brmr de led ler yok
sadece steve vai'in gitarında var led ler (artı birde kafada lazer var ileri doğru)

birde yukarıdaki resimde gördüğüm kadarı ile mojo da edge pro değil lo-pro edge körpü var sanırım

jem7brmr de edge pro

Eskiden yüksek serilerin alayında vardı lo pro edge. Sonradan lisans bedeli ödememek için kendi köprüsünü yaptı ibnz.

Satrianinin şahsi gitarlarındaki ise "edge" dir. Satri Baba edge sever.

Evet standart brmrlerde led gibi atraksiyonlar yok. Standart özellikler 2005 7dbk nın aynı zaten.

nienturi demiş ki:
Lonely_Guitarist demiş ki:
Benim jemsite dan izlenimim pek öyle değil. Jemler yine de çoook satan modeller değiller. Daha farklı bir müşteri portföyü var bir kere. Ayrıca Jemlerde amaç bana göre hiçbir zaman en çok satmak olmamıştır. Öyle olsaydı jem333ler vs. tüm dünyada piyasaya çıkardı gibi geliyor?

Ben Jem ler çok satması için model kaliteleri düşürülüp alt modeller jem adı altında piyasaya sürülsün demek istemedim.. 😉
Farklı - tabiri caizse kalbur üstü - müşteri kalitesi olduğu aşikar..

http://www.jemsite.com/jem/production.htm

Mesela yukarıdaki link te 91-93 yılları arasında ki Jem&Universe ürün yelpazesine dikkat çekerim.. Gönül isterki yine 10 çeşit kaliteden taviz verilmeden piyasaya sürülen Vai modeli olsun.. Bu da şu an piyasada olanların kalbur üstü müşterilere satış rakamlarına bağlı diye düşünüyorum.. 🙂

O konuda haklısın. Nerde 92 yılındaki çeşitlilik, nerede şimdiki ürünler???
Gerçi 2006'da bazı rg/jem/UVler için reissue yapılacak. Umarım UVMC, rg770dxvm, 77bfp ve 77pmc bunlardan nasibini alır.

Geri