Kalin mi telinde 10.perdede ses gelmiyor

Merhaba ltd horizon mh327 model bir gitar geçti elime acilen bir tel takmam gerekti bir bağlama mağzasından gold marka iğrenç tel takımı aldım telleri taktım gitarı çalmaya başladım hiç bir ayar yapmadan herhangi bir problem göremedim fakat kalın mi telinin 10. Perdesinde ses hiç yok buzzing var bu arada floyd rose special köprü sistemi vardı şimdi teller sarım yerlerinden koparak saddellardan çıktı tremolo koluna asılınca bende sinirlendim telleri çıkarttım kestim attım yarın bakımını yapıp elixir tel takacağım fakat frette problem olması aklımı kurcalıyor fretleri daha kötü olan bir çok gitar geçti elime bu gitarın fretleri tabiri caizse sıfırdan farksız sap ayarınıda hafif iç bükey yaptım sizce sadece sap ayarından kaynaklımıdır problem düzelecekmidir boşuna elixiri mafetmek istemiyorum

Ben geçen ay tel değiştirirken benzer durumla karşılaştım. Temizlemek için manyetiği de çıkartmıştım. La telinde 2. Perdeden sonra ses gelmemişti. Manyetiğin tele yakınlığını ayarlayınca düzelmişti. Bu şekilde deneyebilir misiniz?

Hocam bunların hiç biri değil bakın kalın mi teli 10.fret buzzing gibi ve 10.fretin ne diğer tellerinde (1,2,3,4,5) nede 11. 9. Frette var

O zaman fretlerden biri tam çakılmamış ya da yerinden çıkmış da olabilir. Ya da fretler tam düzgün tesviye edilmemiş de olabilir. Bunu kontrol etmenin en kolay yolu fret rocket yöntemi. Kısa bir düz cetvel, kredi kartı boyutlarında rijit bir cisim vs kullanıp. fretin altında ve üstünde diğer fretlere göre bir yükseklik farkı var mı bakın.

Geri