KaraLeke (Heavy Metal) - Ankara

Başarı dilekleriniz için hepinize teşekkürler.Gerçekten çok ihtiyacımız olacak. Üstadlarla aynı sahnede... AliminiumBass abimize şunu söliyim , hangisi hoşumuza giderse onu çalıyoruz , zaten yeni bir grubuz topu topu 4 tane iron maiden var playlistte , keşke hep Iron olsa. Ama daha genciz önümüzde çok zaman var, Iron şaheseri de bol olunca pek zorlanacağımızı sanmam şarkı seçiminde. Kardeş grup Angarya ve Martensite 'a ayrıca selamlarımı göndereyim. :metal Iron Rulez!!!!!

AluminiumBass demiş ki:
Gazi Üniversitesi'ndeki konser için başarılar diliyoruz. Çalıştığımız için, gelemeyeceğiz, ama Biziz'deki konserde sizleri dinlemeyi fırsatı bulacağız. Ben üniversitedeyken Iron Maiden'i çok dinlerdim - 80'li yıllarda ama. Daha çok yeni parçaları mı çalıyorsunuz?

Iron Maiden'ın Blaze döneminden bir şarkı, Bruce döneminden iki şarkı çalıyoruz. Bruce döneminden şarkılardan ikisi 90lı yıllar, biri ise daha eski. Bekleriz 🙂

Bruce döneminden 2'si 90'lı yıllardan biri 80'lerden ise 3 Bruce oluyor.
Ya arkadaşlar, bir konserde de Afraid To Shoots Strangers çalın. Memlekette Iron Maiden coverlayan bir Tanrı kulunun aklına gelmez şu parça.
Başlangıcı yavaş ama alttan alttan gelen enerji kendisini nakaratta dışa vuruyor ve işte o zaman coşmamak elde olmuyor.

deerrudolf demiş ki:
Ya arkadaşlar, bir konserde de Afraid To Shoots Strangers çalın. Memlekette Iron Maiden coverlayan bir Tanrı kulunun aklına gelmez şu parça.
Başlangıcı yavaş ama alttan alttan gelen enerji kendisini nakaratta dışa vuruyor ve işte o zaman coşmamak elde olmuyor.

Haklısın 3 tane Bruce var yanlış yazmışım pardon 🙂
Afraid To Shoot Strangers 2-3 aydır aklımızda ama fırsat olmadı işte. Bir de biraz daha hızlı parçalar ekledikten sonra alttan bir Afraid patlatırız kim bilir 🙂

www.karaleke.tk

Birçok kısmı güncelledim, bir tek fotoğraflar kısmını yapmadım henüz, onu ise sanırım konserlerden sonra yaparım. Elimde çok çok fazla materyal ok ve fotoğraflar çok fazla kaliteli değil. Daha kaliteli şeyler yakında elime geçer.
Bir uğrayın.
www.karaleke.tk

junkcan demiş ki:
deerrudolf demiş ki:

Afraid To Shoot Strangers 2-3 aydır aklımızda ama fırsat olmadı işte. Bir de biraz daha hızlı parçalar ekledikten sonra alttan bir Afraid patlatırız kim bilir 🙂

Hobaaaa... 😆

deerrudolf demiş ki:
junkcan demiş ki:
deerrudolf demiş ki:

Hobaaaa... 😆

Aman hocam , bu konsere yetişmez bu !!! Ancak ilerde mutlaka çalınması lazım, insanları beklentiye sokup da çalmamak olmaz. Bu şarkı Can'ın dediği gibi harbiden de aklımızın bir köşesinde ve arada bir Musti bu şarkının ölümsüz nakaratını tıngırdatırken " Ulan şunu bi çalsaydık " diye içimizden geçiriyoruz . :metalhead

.... Arkadaşlar bir iki eleştirim olacak nasıl karşılarsınız bilemem ama....

Malesef videonuzu izlemek gibi bir gaflette bulundum zaten baştan sona kadar izleyemedim de kısa kısa bölümlerle izledim.... Önce kendimi kandırmaya çalıştım tamam dedim videonun ses kalitesi düşük felan dedim ama olmadı bir yere kadar !!! Eğer bu işte biraz ciddiyseniz;

1- Öncelikle repertuarınızı gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum.... Artık yetmez mi ??? Hep aynı şarkılar Tarzınızda coverlayabileceğiniz Çok fazla alternatifiniz varken biraz daha özenli seçimler yapmalısınız...

2- Davulcu arkadaş sanırıjm daha ÇOK yeni eğer değilse bile bence "0" dan yeniden başlamalı...

3- belki konser heyecanındandır bilemem ama gitarist arkadaşların hatalarını yazmak yersiz olur... Sonuçta herkes her daim hata yapıyor... hata yapılmazsa şaşmak lazım.. yani gitarist arkadaşlar öncelikle AKORD larını kontrol etmeli bence...Bkz: Tüm clean arpejler...

4- Şarkı söyleyen arkadaş'a (vokalist diyemiyeceğim)... Bilmiyorum ilk deneyimi mi ?? ama Kesinlikle doğru sesten girdiği Tek bir parça YOK !! video ne kadar kalitesiz olursa olsun bu durumu örtbas edemiyor...

Amacım kötülemek değil ama baktım ki hatalarınız dile getiren kimse yok... Eğer bu yolda devam etmek gibi bir düşünceniz varsa başından uyarılmalısınız...Birçok müzisyen yada Çalgıcı bu yollardan geçmiştir herkes hataları yüzlerine vuruldukça daha başarılı olmuştur BEN bunu şahsen çok yaşadım haa dersenizki acısını bizden mi çıkartıyorsun HAYIR !!! öyle bir kompleksim yok... haaa dersenizki senin haddine mi birader.. o zaman eywallah ama gün gelir bir başkası ÇOK daha ağır eleştirirse o zaman canınız yana bilir... yeterki hevesiniz kırılmasın sonuçta medeni cesaretinizden ötürü tebrik ediyorum... Gün gelirde bu lafları yerim ben dilerim ki....

İyi çalışmlar... Bol çalışmalar....

SurguN demiş ki:
.... Arkadaşlar bir iki eleştirim olacak nasıl karşılarsınız bilemem ama....

Malesef videonuzu izlemek gibi bir gaflette bulundum zaten baştan sona kadar izleyemedim de kısa kısa bölümlerle izledim.... Önce kendimi kandırmaya çalıştım tamam dedim videonun ses kalitesi düşük felan dedim ama olmadı bir yere kadar !!! Eğer bu işte biraz ciddiyseniz;

1- Öncelikle repertuarınızı gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum.... Artık yetmez mi ??? Hep aynı şarkılar Tarzınızda coverlayabileceğiniz Çok fazla alternatifiniz varken biraz daha özenli seçimler yapmalısınız...

2- Davulcu arkadaş sanırıjm daha ÇOK yeni eğer değilse bile bence "0" dan yeniden başlamalı...

3- belki konser heyecanındandır bilemem ama gitarist arkadaşların hatalarını yazmak yersiz olur... Sonuçta herkes her daim hata yapıyor... hata yapılmazsa şaşmak lazım.. yani gitarist arkadaşlar öncelikle AKORD larını kontrol etmeli bence...Bkz: Tüm clean arpejler...

4- Şarkı söyleyen arkadaş'a (vokalist diyemiyeceğim)... Bilmiyorum ilk deneyimi mi ?? ama Kesinlikle doğru sesten girdiği Tek bir parça YOK !! video ne kadar kalitesiz olursa olsun bu durumu örtbas edemiyor...

Amacım kötülemek değil ama baktım ki hatalarınız dile getiren kimse yok... Eğer bu yolda devam etmek gibi bir düşünceniz varsa başından uyarılmalısınız...Birçok müzisyen yada Çalgıcı bu yollardan geçmiştir herkes hataları yüzlerine vuruldukça daha başarılı olmuştur BEN bunu şahsen çok yaşadım haa dersenizki acısını bizden mi çıkartıyorsun HAYIR !!! öyle bir kompleksim yok... haaa dersenizki senin haddine mi birader.. o zaman eywallah ama gün gelir bir başkası ÇOK daha ağır eleştirirse o zaman canınız yana bilir... yeterki hevesiniz kırılmasın sonuçta medeni cesaretinizden ötürü tebrik ediyorum... Gün gelirde bu lafları yerim ben dilerim ki....

İyi çalışmlar... Bol çalışmalar....

eleştirilerin için öncelikle teşekkür ederim. Davulcu olarak davul hakkındaki eleştirinle ilgili bir iki şey söylemek istedim. O şarkıları dinlersen zaten bunların çok zor şarkılar olmadığını görebiliriz. Şarkının gerektirdiği şeyleri çaldım ben genellikle ve şarkının orjinali de bu şekilde lakin, bazı yerlerde ilk konserin verdiği heyecan olmakla birlikte kaçırdığım noktalar çok olmuştur haklısın. Çaldığımız en basit şarkının ataklarını bu şekilde kaçırdığımı hatırlıyorum. Tabii ki bu arkasına sığınmamı gerektirecek bir nokta değil. Repertuara gelince yavaş yavaş oynama yapmaya başladık bu konuda. Eleştirilerin için tekrar teşekkür ediyorum. Başarılar...

zaten videodaki ilk konserleriydi, o konsere çıkma zamanı biraz erken olabilir, ama umuyorum ki stüdyolarını tamamlayınca 😉 daha düzenli çalışıp halledicekler bu işi, belki de ilerde biziz de programa çıkar onlar da... belli mi olur...🙂

gbanes374 demiş ki:
zaten o konser ilk konserleriydi, zaman biraz erken olabilir, ama umuyorum ki stüdyolarını tamamlayınca 😉 daha düzenli çalışıp halledicekler bu işi, belki de ilerde biziz de programa çıkar onlar da... 🙂

eminimki gelişme kaydetmişlerdir... vasat olsalardı ya da Umutsuz olsalardı birçok gruba ygerek bile görmediğim gibi ve yapmadığım gibi eleştirmeye bile gerek duymayabilirdim ama ne yazıkki eski metalcilerden kim kaldı diyip gizli Metalci yanımın zaafı olduğu için eleştirdim.. Sana mı düştü eleştirmek bre SÜRGÜN kardeş diyebilirsiniz..yada Birader sen eleştirmen misin derseniz HAYIR tabikide !!! Ama bziler birbirimizi eleştirmezsek olumlu-yada-olumsuz nasıl geliştirebilirzki kendimizi... 🙂 neden bilemiyorum ama kendimi tutamadım....

Ayrıca...BİZİZ'de programa çıkmak bir kıstas veya bir profesyonellik ölçütü değil bence... yada bunu belirtmek bir gövde gösterisi hatta ve hatta MARİFET hiç değil...

SurguN demiş ki:
gbanes374 demiş ki:
zaten o konser ilk konserleriydi, zaman biraz erken olabilir, ama umuyorum ki stüdyolarını tamamlayınca 😉 daha düzenli çalışıp halledicekler bu işi, belki de ilerde biziz de programa çıkar onlar da... 🙂
Ayrıca...BİZİZ'de programa çıkmak bir kıstas veya bir profesyonellik ölçütü değil bence... yada bunu belirtmek bir gövde gösterisi hatta ve hatta MARİFET hiç değil...
bence, iş yapmayan, kalitesiz, grup içi uyumun 0 olduğu ve elemanlarının kendi kriterlerinde yeterli olamadığı gruplar barlarda programa çıkmamalı da onun için demiştim... umutluyum yani... 😉
ayrıca neden kimse sana "sana mı düştü?" desin ki? girmiş yorumunu katmışsın, sevinmişlerdir bile, onlarla ilgilendiğine, onlar için tavsiyede bulunmana...
görüşmek üzere...
😉 :alkıs (gizli metalci yanının olması ne hoş, keşke herkes öyle olsa ve bir süre sora da açığa vursa... :roll: 🙂 )

Çalışmadan döndük, pestilim çıktı, hem kendi stüdyomuzda hem de Kutu'da çalıştık. Güzeldi. Bazı şeyler daha iyi oturdu. Bir şarkıda sorun görüyorum ben birazcık onu da hallederiz. Umarım konser iyi olur.

Sürgün kardeşime eleştirisinden dolayı teşekkürler. Daha önceki sayfalarda belirttim , grubumuzun eleştirilmesi bence iyi birşey , insanların ilgilendiğini ve daha iyi olmamız için neler yapılabileceğini -aklımıza gelmeyen yada önemsemediğimiz noktalardan bahsediyorum - ancak bu şekilde öğrenebiliriz. Ciddiye alınıp eleştirilmek güzel.Zaten genel olarak gruptaki çoğu kişinin ilk grup deneyimi ve herşeyi yaşayarak başımıza gelerek öğreniyoruz , eleştiriler bu öğrenme sürecini kısaltacaktır emin olun. Şunu da belirteyim hevesimiz asla kırılamaz çünkü Heavy Metal devlerinin şarkılarını çalmaktan daha güzel bi olay yok. Her öğrendiğimiz şarkıda , onlara olan saygımız daha da artıyor . Umarız ilerde herşey daha iyi olur , tabi eleştirilerinize de ihtyacımız var. Yeterki desteğinizi sürdürün .Evet henüz daha yeniyiz ve yapmamız gereken çoook iş var. Ama bilin ki çalışıyoruz , çalışacağız. Bkz. Can da belirtmiş zaten.

Geri